Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: Karmy POLECANE

Post autor: BabeOfJazz »

macik001 pisze:Zauważyłam, że w środku jest dużo czerwonego...czegoś. Czy możliwe, że od tego kupa Ogórka zmieniła swój kolor?
Versele Laga - Rat Complete, to czerwony granulat, o zapachu kociej karmy, moje po tym nie robią widocznie czerwonych kupek. Kiedy zrobią kupkę na zasikaną przed chwilą szmatkę, szmatka farbuje się od kupki na czerwono...
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Karmy POLECANE

Post autor: `naatka »

http://animalia.pl/produkt,20696,105,Ce ... yzoni.html
co o tym sądzicie? nie zauwazyłam opinii o tej karmie, a opinie pod produktem sa zadowalające.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Porównajcie to do zjedzenia buraków - po nich ludzkie kupki są też bardziej czerwone/fioletowe, buraczane po prostu. Tak samo jest i tutaj. ;)
Ta karma (Rat Complete) jest w postaci granulatu, aby szczury nie wybierały niektórych rzeczy, a reszty zostawiały, np: wyjadały tylko suszony banan i słonecznik, a kukurydzę i pszenicy zostawiały. Podając im granulat, człowiek ma pewność, że szczur zje każdy potrzebny mu składnik pokarmowy. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

naatka, zooplus zwykle sprzedaje tylko dobre jakościowo żarcie. :) A ten przysmak wygląda naprawdę fajnie i zachęcająco. Myślę, że możesz śmiało kupić i spróbować. A potem napisać nam, co o tym sądzisz. :)
Sama bym kupiła, ale w piątek właśnie zrobiłam duże zamówienie i sporo minie do następnego. :D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: Karmy POLECANE

Post autor: BabeOfJazz »

Blanny, ja dobrze o tym wiem ; ) dlatego dostają granulaty VL, bo zawsze zostawiały zboże z innych karm. (wyjątkiem jest ostatnio Tima Ratima). A buraków nigdy nie jadłam, więc ekhm... ; P
Natka podała link do animalii, a że sprzedają tam Vitapol...
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: lovekrove »

`naatka pisze:http://animalia.pl/produkt,20696,105,Ce ... yzoni.html
co o tym sądzicie? nie zauwazyłam opinii o tej karmie, a opinie pod produktem sa zadowalające.
Temat o tych przysmakach założyłam jakiś czas temu. Kupiłam multiwitaminę jakiś czas temu i uważam, że to był świetny zakup. Bardzo ładnie zasuszone owoce, warzywa i pestki dyni. Teraz zamówiłam wszystkie trzy przysmaki zobaczymy jak się sprawdzą. Świetnie nadaję się jako urozmaicenie karmy szczególnie w zimę, gdy ciężko dostać jakiekolwiek owoce, czy warzywa, mając pewność, że nie posiadają 'ulepszeń'. Tanie, bardzo dobrze zapakowane. Dużo lepsze, niż różne owoce, czy warzywa Herbal Pets, ponieważ tu jest duża różnorodność składników w jednym, a nie tak jak HP - wszystko oddzielnie (jeszcze mam uraz, po tym, jak trafiło mi się robaczywe ::) )
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Karmy POLECANE

Post autor: `naatka »

ja bym zamówiła, ale właśnie boje się wyjadania niektórych i zostawiania niektórych.jakoś na początku lutego bede z koleżankami z animalii zamawiać, co polecacie?
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: Karmy POLECANE

Post autor: BabeOfJazz »

Ja bym mogła się dołączyć do zamówienia? Wzięłabym ziółka z HerbalPetsa, jakąś kolbę może i ten przysmak o którym mowa ; )
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Karmy POLECANE

Post autor: `naatka »

pewnie :D (pw)
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Nie wiem, czemu mi się spojrzało, że to zooplus.. Jakaś ślepa jestem. :P
W każdym razie lovekrove chyba sporo rozjaśniła sytuację. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: Karmy POLECANE

Post autor: BabeOfJazz »

http://animalia.pl/produkt,15565,105,Su ... ctive.html
To jeszcze zapytam o tą karmę. Co prawda wzięłabym ją bez pytania, bo wygląda 'profesjonalnie', ale może czyjeś szczury nie chciały jeść lub 'chorowały' po niej, itp... ? Na forum do tej pory znalazłam same pytania o nią, a żadnej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: lovekrove »

Dostałam trochę jej gratis do zamówienia. Szału u moich panów nie robi, prawie nie pachnie, w smaku taka nijaka. Ja bym nie kupowała jej swoim ogonom, ale to tylko moja opinia. Z resztą jakoś nie jestem przekonana do jednorodnych karm ::)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Ja kupiłam tą karmę. Początkowo chłopcy nie chcieli jej jeść, ale teraz ją szamią niemalże w pierwszej kolejności (bo mieszam ją z Versele Lagą, Versele Laga Crisps, Timą Rattimą).
Nie wiem, na ile się do tego przyczyniła, ale faktycznie mój poważnie chory szczur, ozdrowiał na niej - także raczej nie pogłębia złego stanu zdrowia. Nie wiem, czy pomaga, czy nie, ale nie szkodzi. ;) No i staruch się ruchliwszy zrobił. ;)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Pająk »

`naatka pisze:http://animalia.pl/produkt,20696,105,Ce ... yzoni.html
co o tym sądzicie? nie zauwazyłam opinii o tej karmie, a opinie pod produktem sa zadowalające.
Mam tę karmę, konkretnie odmianę warzywną. Wygląda bardzo w porządku - jak plastry suszonych warzyw, nic sztucznego. Moje ogony, poza suszoną marchewką jedzą to całkiem chętnie.
Zamieszczam zdjęcie - Obrazek
(granulat u góry to akurat co innego, ta karma, to te plasterki które są na wierzchu)
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Ooo, wygląda super smakowicie! Jak ktoś z Warszawy by w animalii robił zamówienie, chętnie się dołożę. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”