[ROPNIE] na boku i martwica

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: Piter »

zdjęcia są ładne, szkoda tylko tych paluszków zwłaszcza na rzucie bocznym
mogę się mylić ale z boku w okolicy miednicy widać lekkie zniekształcenie ułożenia kręgów, może to być efekt trzymania, wiem że ciężko się na to zdecydować, ale dobrze jest zwierzaczka znieczulić do takiej roboty

zasadnicza sprawa, które części ciała w ruchu odbiegają najbardziej od normy?
i nie pytam tu o zataczania tylko o sam ruch poszczególnych kończyn
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: AngelsDream »

Mały chodzi prosto, z równowagą problemów nie ma. Tylko prawa tylna łapa jest jakby słabsza, powłóczy ją za sobą - czasami widać, że zwisa jakby bezwładnie, ale jak go połaskotać po stopie, to reaguje normalnie i napina mięśnie.

Co do zdjęcia, to raczej wina lekarza, że nie powiedziano nam jak dokładnie go trzymać, żeby nie zasłaniać tego co najważniejsze, a na znieczulenie nie było czasu, bo doktor Bielecki spieszył się do domu :/ [a wiadomo, że u szczurow sie z tym spieszyć nie można]...

Głownie chodziło o zdjęcie pluc, gdzie maluch ma podobno zmiany...

Przestał kichać, nie ma wycieków poryfiryny, a niedowlad lapki sie nie poglebia. Jak wspominalam odmowilam podawania mu w te lapy sterydu domiesniowo - czekam na powrot zaufanego weterynarza z urlopu. Chociaż Bielecki to podobno najlepszy specjalista, to ja mu już nie ufam.

Zaznaczam, że jak ktoś chce i potrzebuje, to może sobie te zdjęcia wykorzystywać.
Wyjątki i dwa psy.
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: Piter »

na moje oko płuca są w porządku, niepokojąca jest miednica
postaraj się ograniczyć zwierzaczkowi ruch i podawaj wit z grupy B (b-complex), jeżeli to uszkodzenie miednicy lub kręgosłupa to tylko w ten sposób można postąpić (+środki przeciwbólowe oczywiście)
w takich przypadkach najlepszym lekarzem jest czas
dawaj znać co i jak z ogonkiem
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: AngelsDream »

Czy jeśli mały dostaje Vibovit, to dawać wit. z grupy B i przestać Vibovit, czy dawać oba na raz? Małemu się ewidentnie poprawiło z chronicznym katarem i poryfiryną. Dostaje oprócz Baytrilu, lacid, actimel na wzmocnienie [co 2 dzien] i Vibovit, oraz dużo płynów, żeby nie przeciążyć nerek.
Wyjątki i dwa psy.
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: Piter »

nadmiar witamin B nie zaszkodzi bo wydali się z moczem, a będą ochraniały nerwy (na które może byc nacisk jeśli kości są uszkodzone) oraz mięśnie (z podobnej przyczyny), co więcej zwiększy możliwości transportowe krwi i przyspieszy procesy regeneracyjne (wit B12-cyjankobalamina)
Isztar24
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:05 pm

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: Isztar24 »

kupiłam szczurka w zeszłym tygodniu i ma rane pełną ropy na ogonie! nie wiem co mam mu z tym zrobić. Wygląda jak by go ugryzł inny szczur chyba, w sumie sama nie wiem. a nie jestem przekonana do weterynarzy niestety, pomóżcie:)
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: Piter »

przemyć riwanolem lub wodą utlenioną i smarować jakąś maścią antybiotykową, w aptece najszybciej kupisz Oxycort lub Tribiotic, może też być neomycin lub gentamycin
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: AngelsDream »

Mam jeszcze jeszcze jedno pyt. dotyczące potencjalnego odwodnienia, które jak wiadomo jest zabójcze. Czy oprócz podawania mokrych pokarmów i ew. wstrzykiwania soli podskórnie jest jeszcze jakaś metoda? [Wolałabym małego nie wozić na kroplówki, starczy mu igieł do końca życia].

Zaznaczę, że przez około 48 godzin od podania przez Bileckiego dawki 0,3 ml bez rozcieńczenia występowała u szczura dziwna właściwośc moczu - był biały i żelowaty: przypominał silikon. Obecnie szczurek sika normalnie, w normalnym kolorze, co nas bardzo cieszy. 8)

Jak niewiele może czasem człowieka ucieszyć.
Wyjątki i dwa psy.
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: Piter »

stzrykaweczką do pyszczka po 1ml 4 razy dziennie, część i tak się wyleje, a jest to najszybszy (po igłach) sposób nawadniania, nie martw się na zapas, trzeba obserwować czy szczurek pije, jeśli tak to nie ma problemu, antybiotyk może tak wpłynąć na organizm że zagęści mocz
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: AngelsDream »

Mały dziś od rana ciurkiem je i pije :) Dziękuję za rady - szukam teraz jakiegoś smacznego kompleksu wit. B, który będzie łatwo szczurasowi wetknąć w żarcie [ostatnio posmakowaly mu kaszki dla dzieci]. :lol:
Wyjątki i dwa psy.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: ESTI »

[quote="angelsdream"]Mały dziś od rana ciurkiem je i pije :) [/quote]
Suuuuper, oby tak dalej. :przytul:
Obrazek
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: AngelsDream »

"5 ml (1 łyżeczka) syropu zawiera 900 j.m. witaminy A, 100 j.m. witaminy D3, 1 mg witaminy B1, 1 mg witaminy B2, 0,6 mg witaminy B6, 1 ?g witaminy B12, 50 mg witaminy C, 5 mg witaminy PP, 2 mg pantotenianu wapnia. "

Znalazłam taki syrop [Pikovit się nazywa], może użyje tego?
Powinien małemu smakowac, bo jest pomarańczowo - grapefriutowy.
Wyjątki i dwa psy.
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: Piter »

ma małą wadę, wit. a i d są rozpuszczalne w tłuszczach, więc nie ma ich jak wydalić, może się okazać że przedawkujesz, idź do weta niech Ci da w strzykawce 2,5ml Combiwitu lub Catosalu do podawania dziennie po 0,5ml do pyszczka (wystarczy raz dziennie), bo same ludzkie witm B zazwyczaj mają taki aromat że szczurek po pierwszym podaniu jest zdrowy byle nie dostać kolejnej porcji
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: AngelsDream »

Ok, dowiem się czy mają któryś u nas w lecznicy.
Wyjątki i dwa psy.
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: Piter »

na pewno mają bo to bardzo popularne leki, trzymam kciuki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”