Kuweta, nauka kuwetowania

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: aneczkaa »

Ja już od długiego czasu przerzucam kupki do kuwety, ale niestety chyba jedna szczurka nie załapie. Dotychczas miałam tylko Benka w kuwecie, teraz poza kuwetą wysypuję trociny Chipsi na dno klatki, ale tam też nie chce się załatwiać. Ciągle tylko w hamaki i koszyki, potem na to wszystko sikają i często robi się błoto. Wczoraj kilka godzin szorowałam całą klatkę, a dziś kupy są wszędzie. ::)
Awatar użytkownika
OneLastRat
Posty: 73
Rejestracja: pn lis 28, 2011 5:10 pm
Kontakt:

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: OneLastRat »

Postanowiłam tu napisać bo u mnie sprawa wygląda dość....osobliwie. Otóż moich 6 chłopa właściwie nie muszę uczyć kuwety - kiedy są w klatce robią TYLKO do niej, ale poza klatką też uwielbiają gubić bobki, i to właściwie wszędzie, na mnie, na łóżku, na klawiaturę...no gdzie popadnie. Wydaje mi się to dość dziwne że w klatce są takie czyste z własnej woli a poza nią mają wszystko w poważaniu. Czy szczurki osób które nauczyły kuwety osobiście też tak robią? I czy da się temu jakoś zaradzic? ::) ???
Ze mną: Asmodeusz, Felix, Nefer, Rubin, Ghost, Szynszyla
+ Baron von Uowiec - nowy nabytek <3

Po drugiej stronie: Nero
[*] Szczur [*] Jess [*] Marcel [*] Kapsel [*] Wafel [*] Bezimienny malec [*][/b][/color]
Packa
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 17, 2012 10:57 pm
Lokalizacja: Kraków/Serbia

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: Packa »

Eksperymenty z sikającą szczurzycą - ciąg dalszy. Dzisiaj w klatce nastąpiło małe przemeblowanie, podczas tego wyciągnęłam domek. Myślę, że przez jakiś czas jej tego domku nie wstawię, obserwując co zrobi. Bo zaczęła sikać (i robić bobki) do jednego kąta - ale w domku. Przestawiłam jej domek na drugą stronę, zastanawiając się, czy będzie ciągle sikała i bobkowała do jednego kąta - nie, przeniosła się z tym w inne miejsce - w domku ponownie.
Więc teraz jak nie ma domku - a bobki i trociny przeniosłam w to pierwsze miejsce - położyła się bez domku, w miejsce gdzie powinien on być. Nie chcę żeby cały czas w klatce nie było domku - wstawię go tam na pewno, tylko poczekam co ta sikająca zrobi jak się obudzi - gdzie się tym razem załatwi - czy pójdzie za posikanymi trocinami - i wysika się w to miejsce, gdzie przenoszę, czy zrobi to tam gdzie spała.

Następnymi fazami testów, jakie będę robić, będzie przeniesienie domku na pięterko, wyścielenie go sianek, materiałem i chusteczkami (sprawdzę, czy będzie coś na co nie będzie sikać). Powieszenie jej hamaka materiałowego, żeby tam spała i na koniec chyba powieszę równocześnie hamak i zostawię domek - a nuż widelec ona potrzebuje intymności przy załatwianiu się. Nie wiem . . . Mój pies nigdy nie sikał/itd. przy nas, w niskiej trawie - odchodził bardzo daleko, załatwiając się w takiej trawie, żeby go widac nie było.

Co o tym myślicie?
Pozdrav!
Obrazek Hosted by MySpaceAntics.com
"Danas nema mleka
Danas nema hleba
Zato jedi govna
Mozda tako treba"
Packa
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 17, 2012 10:57 pm
Lokalizacja: Kraków/Serbia

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: Packa »

A Wy jak długo przyuczaliście swoje szczury do sikania w inne miejsce niż to, w którym śpią? Bo może ja zbyt szybko oczekuje rezultatów :P.
Pozdrav!
Obrazek Hosted by MySpaceAntics.com
"Danas nema mleka
Danas nema hleba
Zato jedi govna
Mozda tako treba"
Awatar użytkownika
migdalova
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 31, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Wrocław

Jak oduczyć szczurka siusiania na drewniane pięterka?

Post autor: migdalova »

Odkąd mam nową klatkę, a w niej dwa drewniane pięterka, mój szczur już w ogóle nie oddaje moczu na ściółkę. Ogólnie zazwyczaj jak siedzi to na tym jednym pięterku, gdzie je, sika i czasem śpi. Specjalnie miskę ma na niższym, ale wyciąga z niej co lepsze kąski i ucieka wyżej. Da radę go tego oduczyć? Drewno nasiąka moczem, ciężko jest to usunąć, a strasznie nieprzyjemnie pachnie. Mam mu zabrać te pięterka?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak oduczyć szczurka siusiania na drewniane pięterka?

Post autor: noovaa »

Drewniane pięterka powinny być zabezpieczone bezpiecznym lakierem. Ogólnie mało kto z nas ma drewno w klatkach. Świetnie za to sprawdzają się półeczki z pleksy, paneli podłogowych, plastikowych desek do krojenia, koszyki etc ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
migdalova
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 31, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak oduczyć szczurka siusiania na drewniane pięterka?

Post autor: migdalova »

Koszyki też mam, ale nie lubi do nich wchodzić. A te pięterka podtrzymują całą klatkę, bo jest składana. Dodam, że kupki robi w trociny.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak oduczyć szczurka siusiania na drewniane pięterka?

Post autor: noovaa »

Więc najlepiej byłoby wyciąć na wymiar takie same .. np. właśnie s pleksy ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
migdalova
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 31, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak oduczyć szczurka siusiania na drewniane pięterka?

Post autor: migdalova »

Ale jaką to da pewność, że przestanie siusiać na piętra? Nawet takie będę musiała wyciągać, dalej szorować. Nie wiem, może mu ściółka nie pasuje? Może lepiej na zewnątrz zamiast trocin sypać siano? Albo jak nauczyć go załatwiania się do kuwety?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak oduczyć szczurka siusiania na drewniane pięterka?

Post autor: noovaa »

Nie przestanie. Większości szczurów nie da się oduczyć ... Ale pleksę sobie przetrzesz raz dziennie i masz pachnącą, a drewno za miesiąc będzie śmierdzieć niemiłosiernie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak oduczyć szczurka siusiania na drewniane pięterka?

Post autor: Izabela »

Nie wierzę, że istnieje sposób nauczenia szczura, by sikał we wskazane miejsce ;) Kupkać - jak najbardziej,sikać - w żadnym wypadku. Szczury leją tam, gdzie im się podoba i nic na to nie poradzisz ;) Możesz jedynie często wycierać zasikane miejsca i prać zasikane szmatki. A drewniane półki zamienić na plastikowe, łatwiej Ci będzie je myć.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
migdalova
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 31, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak oduczyć szczurka siusiania na drewniane pięterka?

Post autor: migdalova »

Dobra, zabrałam mu półeczkę i zawiesiłam jeszcze jeden koszyk. Jeżeli zacznie sikać na drugą to też zamienię ją na koszyk albo tak jak mówicie poszukam półek z innego materiału. W sumie szkoda mi tych półek, bo tylko dla nich zdecydowałam się na taką klatkę.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak oduczyć szczurka siusiania na drewniane pięterka?

Post autor: noovaa »

Możesz kupić lakier ( nietoksyczny, dopuszczony do stosowania w przedszkolach ) i je pomalować.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
brbll
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 09, 2012 4:58 pm
Lokalizacja: Poznań / Toruń

Re: Jak oduczyć szczurka siusiania na drewniane pięterka?

Post autor: brbll »

U mnie to wyglądało tak, że uporczywie przekładałam zasikany granulat do plastikowej kuwetki, którą postawiłam wewnątrz klatki. Potem wyczyściłam klatkę dokładnie, zostawiając brudny granulat w kuwetce (tak żeby było to jedyne miejsce, od którego czuć mocz). To + opierdziel za sikanie mi po pokoju sprawiło, że Neuron zaczął załatwiać się tylko w klatce + tylko w to jedno miejsce :) A młodszy nauczył się od niego i teraz szczury wychodzą z hamaka tylko po to żeby się załatwić itp ;p

Nie wiem czy jest to efekt na stałe - na razie daje radę (: Z tego, co czytam zaczynam sądzić, że moje szczury to wyjątki ;p
[*] Akson, Prion

Zapraszam osoby wojujące w kuchni z uśmiechem na ustach, zobaczcie jak barbarrka gotuje :).
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak oduczyć szczurka siusiania na drewniane pięterka?

Post autor: Malachit »

Hm wiele zależy od szczura... mojej Szu i Setce nie przeszkadzało sikanie gdzie popadnie ani spanie w tym samym miejscu, za to Kropka i Gaudi raczej mieli określone miejsca i trzymali się zasady sikania tylko na plastikową półkę i w dwa kuwetowe kąty na samym dole i hamaków/domków nie zasikiwali (dopóki Gaudiemu nie zaczęły mocno przeszkadzać guzy, ale to już siła wyższa).
Może niektóre da się nauczyć, ale większość robi jak uzna za stosowne :P
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”