Dorotkowe noski. Frutka [*] Julka [*]

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: Odinka i Frutka

Post autor: Dorotka96 »

Boże, normalnie nie miałabym Frutki... :'(
Wczoraj wyszłam sobie na balkon, żeby porozmawiać przez telefon z przyjaciółką, która wyjechała na obóz. Odinka była w rękawie, Frutka na ramieniu, Niuńka spała u siebie.
Nagle jak mi Frutka nie zeskoczy z ramienia na posackę balkonu! :o Zeskoczyłaby na trawę i by uciekła... Nawet nie chcę o tym myśleć! Moja biedna Frutinka... Złapałam ją za ogon, ale nie miałam wyjścia. :-\

Nadal jestem roztrzęsiona, jak o tym myślę, wesprzyjcie mnie trochę... Byłabym pierwszą użytkowniczka forum, której uciekł szczur... Ale przecież Frutka nie przeżyłaby! Moja dziewczynka... kochana paskuda!

Na szczęście jest :)
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: Odinka i Frutka

Post autor: Dorotka96 »

Wybaczcie za post pod postem, ale nikt nie dopisuje, a ja piszę nadal więc nie możecie mi mieć za złe.
U Frutki odkryłam mini-rankę po skoku.

Czy zdjęcia wam sie nie otwierają?
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Dorotkowe noski: Odinka i Frutka

Post autor: pin3ska »

Jezeli chodzi o zdjęcia ranki to ja nie widze zadnego...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: Odinka i Frutka

Post autor: Dorotka96 »

pin3ska pisze:Jezeli chodzi o zdjęcia ranki to ja nie widze zadnego...
Jakiej ranki?
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Dorotkowe noski: Odinka i Frutka

Post autor: Babli »

Najlepszego z okazji 13-stki :D
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: Odinka i Frutka

Post autor: Dorotka96 »

A dzięki, dzięki :D
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: Oddajemy Niuńkę.

Post autor: Dorotka96 »

Niedawno zmieniłam tytuł tematu, jak pewnie zauważyliscie. Miałam napisać to tego post, ale niestety do teraz nie miałam internetu. :-\
No i Niuńka wraca do swojej pani. Przywiązałam się do tej kluski, szkoda, że muszę ją oddać :'( ... Ale tak będzie lepiej. Dlaczego? A dlatego, że Niunia nie chce jeść i bardzo schudła [była nieźle spasiona, a teraz ma zupełnie płaski, jakby nie-szczurzy brzuszek]. Nie chcę jej brać do weterynarza, pani Wanda weźmie ją do swojego weta, bo nie chcę narażać słabej i starej Niuni na stres. Jutro odwiozę bamboszkę :-[ . Mała ciągle śpi, jest wiecznie zmęczona i nie chce jej się wychodzić. Wczoraj zakopała się w sianku [a zwykle wszystko rozkopuje i leży na gołym dnie :o ] i miała wszystko gdzieś.
Może chcielibyście zdjęcia Niuńki? Zrobię jej wieczorem sesyjkę, spróbuję ją na trochę wyprowadzić na łóżko. Ostatnio mi zasnęła na kolanach podczas "biegania" po łóżku.

Trzymajcie kciuki za Niuniusię! :-*
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: Oddajemy Niuńkę.

Post autor: Dorotka96 »

Już wiem, odkryłam sekret nie-jedzenia Niuńki...
To takie dziwne, Niunia nie chce brać za nic w świecie jedzonka do rączek! :'( Łapeczki sa sprawne, jeszcze przed chwilą się myła, chodzi normalnie, co jej jest ???
Dałam jej kawałeczek ciasta [trzymałam cały czas, gdy Niuśka jadła]. Nareszcie coś zjadła! Położyłam jej szyneczki do miski - nic, tylko lizała maleńki plasterek...

Co robić? Jutro oddaję Niuńkę, ale bez odpowiedniej opieki, jak dla staruszki, nie wiem, czy przeżyje.
Niunia także mało pije, stanowczo za mało! Przez wczorajszy dzień i noc Niunia wypiła tylko ok. 1,5 mm wody w dość wąskim poidełku.

POMOCY!! :'( :'( :'(
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Dorotkowe noski: Oddajemy Niuńkę.

Post autor: Babli »

Dorotka, poszukaj może w objawach i leczeniu, bo prawdę powiedziawszy mało mi przychodzi na myśl... Może ją bolą? Eh.. Nie wiem, na prawdę. Poszukam zaraz.
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: Oddajemy Niuńkę.

Post autor: Dorotka96 »

To ja też poszukam, aż mi się robi goraco... Razem coś znajdziemy
Dzięki za podpowiedź.
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Dorotkowe noski: Oddajemy Niuńkę.

Post autor: odmienna »

Dorotka; jeśli nie chce trzymać w łapkach i malo pije- daj jej coś półpłynnego a kalorycznego; serek waniliowy? nutri drinka?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Dorotkowe noski: Oddajemy Niuńkę.

Post autor: Nina »

Trzeba po prostu tak jak odmienna napisała: przestawić ją na płynne/mokre jedzenie. Nutridrink co drugi dzień, na stałe jakieś domowe obiadki (szczurze zupki, gotowane warzywa, itp). No i ile sie da trzeba jej trzymać twarde jedzonko, żeby ścierała zęby.

A właśnie, sprawdzałaś zęby? Nie są za długie?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: Oddajemy Niuńkę.

Post autor: Dorotka96 »

Niuńka nie lubi takich rzeczy - będzie ciężko...
Ale spróbuję...
Warzywka? Ale co jeszcze, bo Niuńka nie ruszy marchewki, sałaty nie chciała, banana, szynki,suchej bułeczki, ziarenka - nic... Może jak będzie miękkie to się skusi. Sprawdzimy...

Dzisiaj byłam w pokoju bardzo długo, prawie cały czas - nie zauważyłam, żeby cos wypiła!

Zęby w porządku.
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: Oddajemy Niuńkę.

Post autor: Dorotka96 »

Mogą być takie kaszki dla niemowląt?

Mam BoboVitę Pyszne Śniadanko mleczno-wielozbożowa kaszka.
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Dorotkowe noski: Oddajemy Niuńkę.

Post autor: Nina »

Dorotka96 pisze:Mogą być takie kaszki dla niemowląt?
Wszystko, byle jadła.
Nutri drinki u mnie lubił każdy szczur, najbardziej lubiane są truskawkowe.
Są dość drogie, ale dla jednego szczura starczy na długo (otwarte można trzymać tylko 24h ale ja zawsze mroziłam w woreczkach do lodu. Wystarczy później malutką miseczke wstawić na głębszy talerz ze wrzątkiem i momentalnie jest roztopione i ciepłe)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”