Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Frodo i Czmych

Post autor: Kluska123 »

I to mi się podoba :-*
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: valhalla »

Dzisiaj głównym bohaterem będzie Gluś :) Byłam u Sysy i widziałam imponującą liczbę szczurów :) Bardzo pozytywnie oceniam tę wizytę (mam nadzieję, że nie nadużyłam gościnności, bo miałam wpaść na godzinkę, a siedziałam ponad dwie), mogłam wymiziać kogo się dało. Głównie oczywiście miziałam Glusia. Ten wielki wędrowniczek, który lubi zwiedzać świat, na moich kolanach zamienił się (tak jak niegdyś Frodo i Czmyś) w wielką przylepę. Przytulał się i rozpłaszczał pod dłonią. Polubił głaskanie.

Pierwsze wrażenie? Jakie to piórko! Leciutki w porównaniu z moimi półkilowymi panami. Nawet jak wczepia się pazurkami w gołą skórę, to nie boli, bo taki lekki. Miękka sierść, taki śliczny puszek, te kręcone wąsiska, te uszka gapciowate... no, zakochałam się jeszcze bardziej :) Jest śliczny, ale też kochany. Bardzo miły. Obsikał mnie dokumentnie, a ja ze wzruszenia prawie miałam łzy w oczach :P Brałam też na kolana kilku jego braci, wszyscy byli u mnie bardzo spokojni i dawali się głaskać i pieścić. Jestem zachwycona :)

Zrobiłam małą sesję zdjęciową Glusiowi :) To ostatnie zdjęcia przed wyjazdem. Wyjeżdżam jutro i wracam w niedzielę, szczury zostają, bo mąż dojeżdża dopiero w sobotę. Tak więc, miłego oglądania i do zobaczenia ;)

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: altaj89 »

Wow... Gluś jest piękny!:) jakie rozkoszne ma uszka! :) urocze maleństwo... strasznie podobny do mojej Dżumki :-* Gratuluje nowego członka rodziny :) Wymiziaj koniecznie swoich chłopców :) :-*
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Frodo i Czmych

Post autor: Kluska123 »

Ale masz ślicznego synalka :) Piękny! A zdjęcie z psiakiem - moje ulubione ;D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: valhalla »

Mi też się podoba to zdjęcie z psem :) Gluś niczego się nie boi! Chociaż Yarpena nie ma się co bać, on tak kocha szczury, że je tylko liże i próbuje iskać :P Jeśli JA lubię jakiegoś psa, to już najlepszy dowód, bo ogólnie za psami nie przepadam, ale ten jest naprawdę miły :)

W ogóle to przekonałam się, jak bardzo różni się zapach samców od samiczek. Samiczki (i kastrat) zupełnie inaczej pachną. U mnie ten intensywny zapach samczych siuśków dominuje, a u samiczek i bezjajkowca było czuć po prostu szczury, taki typowy, gryzoniowy zapach.

W ogóle to myślałam, że moi chłopcy wyczują Glusia (byłam naprawdę mocno obsikana po powrocie) i że będzie jakaś reakcja, ale NIC! :D Wsadziłam rękę do klatki, pogłaskałam - zero reakcji na zapach obcego szczurka. Tylko się przeciągnęli, ziewnęli i poszli dalej spać. Cóż, dobrze, że się nie rzucili wściekle ;) Jest nadzieja na bezstresowe łączenie ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Frodo i Czmych

Post autor: Afera »

O, nowy nabytek. :) Słodki.
9 duszyczek za TM [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: valhalla »

Trochę mnie nie było - wyjazd, a w trakcie upadek z konia, przez który teraz mam kłopoty z poruszaniem się nawet po własnym domu :( Szkoda gadać i wspominać - karetka, szpital, straszny ból... i tak jest lepiej niż było ale chyba jeszcze trochę będę dochodzić do siebie. Na razie uczę się chodzić, z trudem :(

Na szczęście działają okłady ze szczurków ;) I terapia szczurzą miłością. Frodo i Czmyś mają się dobrze, rozpieszczeni są strasznie i nie zamierzam tego zmieniać :)

Na fotkach kolejno: lizanie palców (moich), głaskanie, degustacja marchewkowych ciasteczek, maltretowanie paska od aparatu, czynny udział w rozmowie telefonicznej (wiem, okropnie wyglądam, ale w moim stanie trudno dbać o siebie), próba picia piwa (nieudana) i schwytany Frodo :)

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Frodo i Czmych

Post autor: mini »

O rety.. :( 3mam kciuki za twoją szybką rekonwalescencję! Mam nadzieję, że ból nie uprzykrza życia.

A moje, jak tylko komórka zadzwoni chcą ją pożreć :P Więc rozmowa w ich towarzystwie jest właściwie niemożliwa ::)
Nie dość, że Frodo miziak, to jeszcze na tyle towarzyski, że chce z każdym pogadać :)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: valhalla »

No, Frodo ogólnie przyjaźni się z elektroniką.
Ostatnio iskał komputerową mysz ;D

Dzisiaj rano zrobiliśmy kontrolę szczurkom pod kątem wszołów (tak jak wetka mówiła, po miesiącu) - co bardzo nie podobało się Czmysiowi, bo Frodo jak zwykle spokojnie dał się obejrzeć. Po dłuższych próbach łapania uciekających szczurów ;) stwierdziliśmy, że wszoły zniknęły, za to samczego łupieżu trochę jest... w sumie nic nowego. Dobrze jednak, że pasożytów nie ma, bo tu przecież Gluś niedługo dołączy i panowie muszą być zdrowi, żeby malca nie zarazić.


Ból dokucza ale już nie tak bardzo... przynajmniej jakoś chodzę :) Jeszcze długa droga przede mną... a jest lato, chce się biegać, jeździć na rowerze, kiedy ja na konia wsiądę, ech :( Nie mówiąc o innych rozrywkach ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: Sysa »

Trzymam kciuki cały czas za Twoje zdrowie!

No Glusiowy już czeka z utęsknieniem na swoje stadko nowe, a i Ciebie od razu pokochał! ;D

I miło mi, ze Yarpena polubiłaś, choć nie wiedziałam, ze psów nie lubisz! Trzeba było mówić, to bym go zamknęła! :-[ ;D Taka to gościna była, ze 2 godziny z psim potworem spędziłaś! :P
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Frodo i Czmych

Post autor: Kluska123 »

Bidulko, jak to sie stalo? :(
Ale ciesze sie, ze juz wrocilas, choc rzadko sie spotykamy na Forum, bo prawie mnie na nim nie ma :(
Mizianko dla stadka i czekamy na Glusia :-*
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: valhalla »

Sysa, ale Yarpen jest fajny :) Prawda, że psów jako ogółu nie lubię, ale to dlatego głównie, że kultura wyprowadzania psów w Polsce jest taka, że wielki wilczur rzuca się na małe dziecko w parku nie mając smyczy ani kagańca, a uradowany właściciel oznajmia tylko "spokojnie, on tylko się bawi", wszędzie te kupy, których nikt nie sprząta... no, elaborat mogłabym napisać, jak to w moich oczach niektórzy (bardzo wielu) właściciele psów zaszkodzili opinii swoich pupili. Ja mimo wariackiej miłości do szczurów nie postrzegam świata wyłącznie jako wybiegu lub kibla dla nich :D

Ale Yarpen to Yarpen, rozczulił mnie bardzo swoją miłością do szczurów i przyznam, że bardzo go polubiłam :) Więc absolutnie 2 godziny z nim nie były żadnym kłopotem, chodzę nieraz do znajomych, którzy mają psy i wcale nie wymagam, żeby je zamykali czy coś :D

Kluska, koń mi się spłoszył :) Było minęło, szkoda, że tyle trwa ten powrót do zdrowia. Teraz siedzimy sobie w górach (ze szczurami oczywiście) i odpoczywamy, a po powrocie ruszamy po Glusia, bo biedakowi wszyscy bracia już się do domków rozjechali. Mam nadzieję, że moje dziady go pokochają, ale chyba nie można go nie pokochać ;)


Jakieś fotki stąd wrzucę, chociaż nudy, bo dziady kanapowe nie chcą się nigdzie ruszać, a nieśmiertelny kocyk w panterkę pojechał z nami, żeby miały coś własnego i mniej się stresowały... tak więc na razie jedyne fotki mają dokładnie takie samo tło jak w domu ;D
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Frodo i Czmych

Post autor: Afera »

Wracaj do zdrowia. :)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Frodo i Czmych

Post autor: Kluska123 »

Wazne, ze wracasz do zdrowia :-*
No to wypoczywajcie i wracajcie szybciutko bo Glus sie zaplacze :) A chlopaki go pokochaja, zobaczysz :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: valhalla »

No, boli mnie wszystko jeszcze, ale człapię sobie i powoli odstawiam przeciwbólowe. Dziś nawet zrobiliśmy sobie małą wycieczkę i zwiedziliśmy dwie zabytkowe cerkwie w okolicy - samochodem oczywiście, ale trochę przejść musiałam :) A po obiedzie na lody :) Tak więc nie jestem całkiem uwięziona w domu, wychylam trochę nos za okno ;)

Do Gluśka już nam się serce rwie :D Najchętniej odebrałabym go w poniedziałek, ale nie mam jeszcze do końca urządzonej woliery. Masa rzeczy jest skompletowana i czeka już na powieszenie w środku (półeczki, hamaczki, wiszące domki, tunele z rur, koszyk), tylko niespodziewanie okazało się, że nie mamy czym przeciąć łańcucha, którego 4 metry kupiliśmy na potrzeby nowej klatki - za gruba stal :D . Tu na miejscu w narzędziowym kupiliśmy już szczypce, które mogą go przeciąć, więc zaraz po powrocie trzeba będzie się za to wziąć, żeby najdalej w ten wtorek Glusia już do serca przytulić :) Czytuję tematy szczęśliwych opiekunów innych maleństw z tego miotu i nikt nie ma problemów z łączeniem, więc mój strach trochę maleje. Gluś będzie szczęśliwy, Froduś z Czmysiem muszą go pokochać :)

No dobra, a teraz trochę zdjęć. Takie sobie, ale zawsze jakieś.

Nieufny Czmyś, pierwszy dzień w nowym miejscu - "Nie podoba mi się tu. Foch!"
ObrazekObrazek

Niecierpliwy Frodo - "Puszczaj, mam ważne sprawy!"
Obrazek

Frodo daje buziaka (dzióbek mam taki, że nadawałabym się na wiocha.pl :D )
Obrazek

Na kolanach miło jest:
ObrazekObrazekObrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”