Strupki, dziwne rany

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Blanny »

Dodam jeszcze, że nigdy żadna ściółka mnie samej też nie uczulała jak to nieszczęsne Hugro..
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Paul_Julian »

Hugro jest z konopii http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pod ... ano/190634 , ale pisze, ze to wysoce antyalergiczne i w ogóle...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Blanny »

Nie wiem, kto to pisał. Ja nie jestem uczulona na żadne trawy, żadne rośliny, a Hugro uczulał mnie tak, że nie spałam w pokoju, póki był w klatce.
Może i jest antyalergiczna, ale u mnie jakoś miało to odwrotny skutek.. I jak widać, u Zero też. A o pasożytach nie wspomnę.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Paul_Julian »

Na stronie zooplusa wychwalają, ze antyalergiczne :/ Moze to tak jak z kosmetykami antyalergicznymi, na które z reguły mam alergię.

No to dobrze wiedzieć, zeby nie brać Hugro. I oby odstawienie tej ściółki pomogło!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Blanny »

Też mam tak z kosmetykami antyalergicznymi! :D Szczególnie z płynami do kąpieli. ::)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: IHime »

Kukinelka mi się drapie, porobiły jej się rany bardzo podobne do tych Humbaczka. Wetka nie wypatrzyła pasożytów ani grzyba, malutka dostała lek z oxycortem w składzie i zastrzyk przeciwświądowy. Ściółkę i tak miałam zmienić na Chipsi Mais, ale podejrzewam, że najprawdopodobniejsza jest alergia pokarmowa albo przebiałczenie. Chociaż to zawsze Beziuta reagowała na białko pierwsza i wiedziałam, że trzeba je troche ograniczyć, a teraz Beziuta bez żadnego strupka. ???
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: ol. »

nie wiem czy to dzięki odstawieniu hugro, usunięciu siana, czy karmy z fistaszkami i słonecznikiem, czy może zasługa leków, ale dziś jest zdecydowanie lepiej Obrazek

jak się okazało Humbak ma jeszcze strupy z drugiej strony i za jednym uchem,te mogą nie zniknąć tak szybko bo miejsca są niewygolone i trudniej tam dotrzeć z lekami, ale wydaje mi się że się nie powiększają;
tymniemniej Humbak wciąż się drapie (choć to chyba jest tak że system immunologiczny musi mieć czas na uspokojenie się ?)

mam wielką nadzieję, że trafiliśmy w to co powodowało alergię
Blanny, dzięki za zdecydowany głos w sprawie hugro, bez tego trudno byłoby mi przyjąć do wiadomości, że ta akurat ściółka może szkodzić ...
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Blanny »

Nie ma sprawy, do końca życia będę mieć o niej najgorsze zdanie. :-X Nigdy nie widziałam takiego szajsu. Miało być fajnie - wyszło, jak wyszło. Musiałam całe stado leczyć, sama nie mogłam spać w pokoju, a Zero był jedną wielką raną.
Mam nadzieję, że cokolwiek pomogło Humbaczkowi, będzie pomagać dalej i chłopak będzie się już dobrze czuł. :)
Pozdrawiamy. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: olka_p »

witam, to mój pierwszy post na forum. ;)
zacznę tak... mam 3 ogoniastych chłopaków: rocznego Dextera oraz Coreya i Ciapka - dwaj 3,5 miesięczni bracia. ostatnio u Ciapka wyczułam strupek, jednak stwierdziłam że to nic wielkiego, pewnie dorosły go za mocno poiskał i tyle. wczoraj okazało się, że maluch ma liczne ranki i strupki po obu bokach, mniej więcej nad przednimi łapkami, wyglądające całkiem świeżo. drapie się po nich. dziś dowiedziałam się, że tatuś szczurzych braci miał podobny problem skórny, który okazał się alergią. dodam, że obaj - i ojciec i syn, są ubarwienia american blue. dowiedziałam się również, że niebieskie szczury są bardziej podatne na problemy ze skórą. zabrałam Coreya wraz ze starszym kolegą Dexterem (żeby mu było raźniej) do weterynarza. po zbadaniu okazało się, że nie są to pogryzienia, tylko alergia skórna, która już została rozdrapana. Dexter też został obejrzany, ale z nim wszystko ok (później przeczesałam też futerko Coreya i nie zauważyłam żadnych strupków czy ranek). Dexter jest zwykłym czarno-białym kapturkiem, Corey to mink irish velveeten.
karmione są Versele Laga rat complete a jako ściółka żwirek Hiltona drewniany - ten sam zestaw mają od małego. smakołyki dostają, ale nie w jakichś ogromnych ilościach... może trafił się jakiś niefortunny smakołyk. w tej chwili trudno powiedzieć.
oczywiście dostałam listę zaleceń co do Ciapka: ma być w oddzielnej klatce, zamiast żwirku to ręczniki papierowe, wystrzyc futerko tam gdzie są ranki, 2x dziennie odkazić skórę Octeniseptem, potem posmarować Oxycortem. żadnych smakołyków. zmienić karmę na taką, która ma jak najmniej składników (raczej zostanę dalej przy rat complete). w przypadku ojca Ciapka i Coreya oprócz zastrzyków i maści wystarczyło odstawienie białka. za tydzień mamy kontrolę u weta.
będę wdzięczna za wszelkie rady i uwagi, jeśli ktoś miał już podobny problem. :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: L'urine-Boruta »

ja mam american blue [lurka, tak mis ie wydaje, że jest nim] i też od niedawna ma mega strupa na karku. wet powiedział, że to od drapania się, ale jest niegroźne. nie sieję więc paniki.:))

za to Paira [Guziczek- ta co ma guza] ma na guzie małą rankę z ropką.. to może być od guza?
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Blanny »

Może tego guza z ropą powinien zobaczyć weterynarz..?
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: L'urine-Boruta »

ogólnie to guza weterynarz widział i powiedział, że nie jest konieczne jego usuwanie więc daliśmy sobie spokój. dziś wróciłam z gór i zobaczyłam, że ma ranę, ale góz nadal w postaci m&msa . Dopiero później zobaczyłam, że guz się sppłaszczył, dlatgeo jutro jadę do weterynarza z rana i dowiem się co dalej. Guziczka przygarnęłam od faceta, który chciał je uśpić.. miałabym szansę na ewentualną zrzutę na forum na operację??
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Blanny »

Zawsze możesz próbować. :)
Skoro się spłaszczył i ropieje - jesteś pewna, że to guz, a nie po prostu ropień?
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: nausicaa »

jeśli to ropień, to jest szansa, że nie będzie potrzebny zabieg.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: L'urine-Boruta »

wet powiedzial ze to guz jak byłam z nim kiedyś. był twardy, jakby przyczepiony, nie jak u Lurki, a ona miała ropień. dzisiaj idę, więc się okaże. :)
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”