Futrzaste Stadko <:3 )~~

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Po obliczeniu na kalkulatorze wynika że Mamusia ma 18 ludzkich lat a córeczke 15 lat ::) Oj Mamusia miała 3 latka jak urodziła córeczkę ::)
Ważą teraz :
Mamusia ok mniej wiecej 310 g.
Córeczka ok mniej wiecej 260 g.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Dzisiaj miały wybieg (codzienne mają) i są bardzo kochane :)
Po wybiegu wrócili do klatki zmęczone i szczęśliwe, ja tymczasem podeszłam do klatki i wymawiałam słodkie słówka i cmokałam a Mamusia do mnie i pulsowała oczkami ;)
Czasami kiedy wchodzi we mnie na wybiegach, zostawia mi malutkie kropelki siki na moich rękach nie stając na chwilkę tylko od razu przechodząc zostawia na mnie te ślady. To oznacza że jestem jej stadkiem? :)
Niedługo przybędzie kastrat krwiopijki, nazwę go Robin (nazwa mi kojarzy z rubinowymi oczami) ;)
Na pewno łączenie przebiegnie pomyślnie, bo widzę że Mamusia jest bardzo bardzo przyjacielska w stosunku do innych gryzoni. (mój chłopak ma 2 koszatniczki, chce je oddać, ale nie wie jak. Mamusia podeszła do klatki koszatniczek i ciekawsko obwąchiwała, niestety koszatniczki są bardzo nieprzyjacielskie i chcieli ją dorwać, ale Mamusia z dumą odeszła prychając na nich, mimo wcześniej chciała im skopnąć w dupe za niegrzeczne zachowanie).
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje zwierzątka

Post autor: Sysa »

Cieszę się że dziewczynki mają u Ciebie tak dobrze :) Choć uważałabym z kontaktami z innymi gryzoniami, koszatniczki wbrew pozorom mają ostre zęby i udziabać paluszka szczurowego to dla nich pestka :/
Obsikiwanie oznacza, że jesteś członkiem stada, jak najbardziej :D
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Właśnie od ok. 15 jest ze mną przystojny wacik Robin, mieszka na razie w drugiej klatce. Wacik tak jak moje panny uwielbiają ziemniaki, wzięłam kawałek i podałam Robinowi, wziął spokojnie i jadł, jeszcze nie wychodzi z hamaczka. Śpi przystojniak, zapadł w przyjemny sen. Panny natomiast są bardzo podekscytowane, codziennie się myją, nieraz dostały rujkę jak tylko poczuły zapach przystojniaka ;)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje zwierzątka

Post autor: Sysa »

A Robin jest/będzie kastratem niedługo? ;)

Czekam na zdjęcia :P
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Moje zwierzątka

Post autor: Afera »

madziastan pisze:Niedługo przybędzie kastrat krwiopijki, nazwę go Robin (nazwa mi kojarzy z rubinowymi oczami) ;)
Wychodzi na to, że kastracik. ;)
9 duszyczek za TM [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje zwierzątka

Post autor: valhalla »

Robin na pewno świetnie się dogada z Mamusią i Córeczką :) Zobaczysz, że samce są cudowne. Ja mam pełnojajeczne, a kastrat to już w ogóle pewnie będzie cud i miód z charakteru :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Tak to kastrat, niestety trochę nie oswojony, nieraz mnie ugryzł ale na razie nie do krwi, jest w drugiej mniejszej klatce.
Powoli sprawiam żeby zaufał mnie i oswoił się ze mną. Daję mu łyżeczkę jogurtu i próbuję go pogłaskać ale niechętnie się daje głaskać. No nic, położę obok swoją dłoń żeby nie uciekał przede mną i jadł jogurt. Ma rankę na pupci, co Ola (Krwiopijka) mi pokazała wczoraj. Ma martwicę po zastrzyku, trzeba poczekać aż zagoi... Zauważyłam że po zlizywaniu jogurtu z łyżki poszedł drzemać się. :) Muszę być cierpliwa :)
Moje panny szaleją za jego zapachem, dostawały rujkę, wczoraj podbiegły do niego do klatki, ale widocznie mu to przeszkadzało i była bójka ale nikt nie doznał obrażeń. Szybko wzięłam panny i zaniosłam do klatki. Teraz klatkę w którym jest wacik, podstawiłam na stole żeby wszystko widział co ja robię. Często robię takie metody jak Ola napisała na forum o Fredryczku http://szczury.org/viewtopic.php?f=135& ... it=fredryk

Musiałam troszkę podświetlić latarką bo strasznie ciemno, brzydka pogoda i słabe światło w pokoju sprawia ze nic nie widać na zdjęciu, telefonem zrobione, aparatu nie mam przy sobie.... nie lubi światła widocznie i odwrócił się...

Obrazek
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Wykorzystałam ten moment i zrobiłam zdjęcie ranki na pupie. Od wczoraj nie zauważyłam żadnej kupki mimo jadał suchą karmę i jogurt. Siku zrobił na pewno, gdyż zauważyłam ze podłoże granulowane (drewniane) się rozpuszczało (znaczy że już z granulatu stał się pyłek). Martwi mnie ten brak bobków , może podjada bobki?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

U dziewczynek jest dobrze, są bardzo leniwe, dużą część dnia przesypiają jak ten watek, no cóż, normalka brzydka pogoda że aż chce się przesypiać aż do wakacji :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Wacik jest jakiś dzisiaj zadowolony ;) Cmokałam a on wynurzył swój łebek znad hamaczka i pulsował oczkami, panny trochę pobiegały po stole, wyszedł z hamaczka ciekawski i pulsował oczkami, zgrzytał ząbkami jak cmokałam cichutko :)
Teraz próbuje wyjść z klatki, ale jakoś nie ma odwagi, mimo tego jest nadal zadowolony, leży pod drzwiczkami i pulsuje oczami ;) to dobry znak, ale na razie go nie dotknę, dopiero jak wyjdzie z klatki cały i podczas jedzenia jogurtu spróbuję pogłaskać :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

No i stało się, ugryzł mnie do krwi mocno :/ niby chciałam dotknąć jego noska przez kratki a on dziab z wielkim impetem...
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje zwierzątka

Post autor: Ogoniasta »

madziastan pisze:No i stało się, ugryzł mnie do krwi mocno :/ niby chciałam dotknąć jego noska przez kratki a on dziab z wielkim impetem...
Może tak być że jest mocno terytorialny...mam taką jedną zarazę ;) przez pręty gryzie, poluje na ręce jak sprzątam klatkę, albo jak chcę ją wyciągnąć z jej "dziupli"...w innych sytuacjach daje ze sobą zrobić wszystko :)....zdarza się też dość często, że szczury nawet bardzo łagodne i miziaste łapią i dziabią przez pręty... bo np są nauczone że przez pręty dostają smakołyki ;)
Podobno można oduczyć tego podając przez pręty np łyżeczkę...ale ja jakoś nie jestem zwolenniczką tak "drastycznych" metod :P po prostu nie pcham palców przez pręty :P
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: krwiopij »

Ja wciąż mocno kciuki trzymam za Robina! :D Jego dwaj bracia, którzy wciąż są u mnie, dzisiaj wesoło po klatce biegali i spokojnie dali się głaskać przy karmieniu serkiem waniliowym, więc jestem dobrej myśli. Zadomowi się i od razu milszy się zrobi. :) Jak tam dziewczyny? Nie wściekają się na niego za bardzo?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: krwiopij »

O kurczę, z powodu pokąsanego palca strasznie mi przykro. :( Szczury niestety dość często przez pręty gryzą, nawet te całkiem miłe i oswojone. Nie mam pojęcia, czemu tak się dzieje, ale tak się zdarza. Osobiście radzę w ogóle palców (szczególnie opuszek!) szczurom nie podsuwać - jak nie masz pewności, czy nie ugryzie, lepiej zewnętrzną częścią dłoni do gryzonie się zbliżyć. Z jakichś przyczyn te rejony znacznie rzadziej gryzą, a nawet gdyby ugryzły - ból jest znacznie mniejszy, a ranka płytsza i szybciej się goi.

Mam nadzieję, że nie zrazisz się do watka. Przypomnę tylko, że mnie pamięci świętej Fredryczek użarł kilka razy naprawdę paskudnie, a koniec końców niesamowity, przemiły kotlet się z niego zrobił - na youtube'ie mam nawet filmik, jak pulsuje oczkami, kiedy po łebku go głaszczę. :P Owszem, miałam kilka ciężkich kryzysów, wściekła na niego byłam i nie wierzyłam, że cokolwiek z niego będzie, popełniłam też wiele wychowawczych błędów - a jednak daliśmy radę. Czego i Wam (choć oczywiście z mniejszą liczbą błędów, kryzysów i pogryzionych palców ;)) z całego serca życzę. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje zwierzątka

Post autor: Izabela »

Potwierdzam to, co mówią poprzedniczki - nie pcha się palców między pręty ;) A oprócz tego radzę, by dać wacikowi czas na to, by sam pozwolił się pogłaskać. Wypuszczać go, siadać na podłodze i czekać, czasami wabiąc zabawkami czy smakołykiem. Niech przyjdzie na kolana, połazi po Tobie, pozwiedza Twoją osobę, wejdzie pod bluzę itp. Nie zaczepiać go wtedy zbytnio, nie głaskać na siłę, dać mu czas na dojście do wniosku, że Ty = bezpieczeństwo. Prędzej czy później Robin dojdzie też do wniosku, że głaskanie może być przyjemne. Szczególnie, gdy połączsz go z samicami a te będą do Ciebie szły na mizianie - jest więcej niż pewne, że labik też będzie chiał zobaczyć, jak to jest na rękach ;)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”