Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Elly »

Hyhy, przygotuj sie na wiecej takich nocy :D Normalka :] Chyba, ze krew sie leje to juz wtedy nie. No i ciesze sie, ze szczurki zaczynają sie juz poważnie lubić :]
Są miłośnicy koni ;)
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Julia47
Posty: 25
Rejestracja: śr maja 10, 2006 2:50 pm
Lokalizacja: Błonie/Warszawa

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Julia47 »

Witam wszystkich! Mam mały problem, jestem jeszcze nie do końca zdecydowana. Niedawno umarła moja szczurzyczka, a mój szczurasek bardzo to przeżył i po tym jak jej zabrakło jest troszkę osowiały :-( chiałabym przygarnąć jakiegoś szczuraska (tym razem w grę wchodzi tylko samczyk), ale boję się, że go nie zaakceptuje... :? Jakie jest wasze zdanie? Zordon ma 5 miesięcy i z wcześniejszą szczurzyczką zaprzyjaźnił się już po 2 dniach !! Pozdrawiam :oops:
"and thi is RAT race..."
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Fea »

Jest jeszcze młody - nie powinno być problemu. Łączyłam dwa półroczne szczury z pięciotygodniowym maluchem i poszło łatwo, zaakceptowały go od razu, a jeśli szczurek jest towarzyski, to tym bardziej nie powinnaś się obawiać :)
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
rikitiki
Posty: 15
Rejestracja: śr maja 31, 2006 4:36 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: rikitiki »

ehhhh, szczurek marzył mi się już od paru miesięcy, bo moja dawna kumpela miała hopla na ich punkcie i zawsze mnie do nich ciągneło;) chciałam sobie nawet jakiegos zaadoptowac bo mam klatke po dawnych chomikach (jeszcze z dzieciństwa) i uważam że taki szczurek jest o niebo lepszy od świnki czy królika :hyhy: jednak chba skończy sie na przglądaniu waszego forum i zdjęc w necie bo na parke się nie zdecyduje. Bo klatka na jednego szczurka by stykła ale na dwa to trzeba by coś wiekszego. Nie bede brac jednego skoro to dla nich szkodliwe. może za jakiś czas zdecyduje sie. pozdrawiam, pikne macie te szczuraski :D
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Fatty »

[quote="rikitiki"] Bo klatka na jednego szczurka by stykła ale na dwa to trzeba by coś wiekszego.[/quote]
to można zakupić gdzieś druga klatkę,podobną , nawet uzywaną- bo tańsza, i połączyć klateczki.
Dla marzeń,trzeba kombinować ;)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Martolina »

Ja dawniej miałam jedną szczurkę, nie była najszczęśliwszym stworzonkiem na świecie. Dziś mam szczurzynkę, i pewno też by żyła sama(ze mną), gdyby się nie okazało, że jest w ciąży. Teraz jestem, na 100% przekonana że zostawię jej jednego maluszka, żeby mi z tęsknoty nie umarła :)
Jestem tutaj dość krótko, i nie znam się zbyt dobrze na szczurasach, ale wiem, jak by moja szczurzynka przeżywała gdybym odebrała jej wszystkie maleństwa!! Ja bym wolała się zabić niż żyć bez swoich dzieci :sad3:
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Savash »

Mój Szczyp mieszka sam i ostatnio, kiedy mam dla niego trochę mniej czasu osowiał i cały czas śpi. Postanowiłam mu dokupić klegę, tylko moja rodzina protestuje. Niby zdecydowałam, że postawie ich przed faktem dokonanym... :hihi: zobaczymy. Tymniemniej uważam, że nie należy mieć tylko jednego ogonka.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Martolina »

Dobry pomysł, ale może wstrzymaj się do lipca to jednego z moich Ci oddam ;) moja ma 8 maluszków :)
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Savash »

Ja już sobie upatrzyłam śliczniutkiego chłopca. Teraz czekam tylko jak podrośnie. :zakochany: ach
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Scarlett-ka
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 09, 2006 8:33 am

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Scarlett-ka »

Ja mam jednego szczura, właściwie szczurzycę(ma 2 miesiące), będzie tak jakiś czas, z tego powodu, iż mam również świnkę morską;)(ma pół roku)....na szczęscie jak się razem spotykają (bardzo często je razem wypuszczam żeby szczurcia nie siedziała jak palec sama) są do siebie bardzo przyjaźnie nastawione :przytul: , może być to dla wielu z Was dziwna kombinacja, ale tak już jest i będzie dłuższy czas 8) . Oczywiście są w oddzielnych klatkach....
okej olrajt rege tunajt :>:>
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Savash »

Ja przywykłam do dziwnych rzeczy. Moja mama ma hodowle kotów. One uważają Szczypa za członka stada, bo kiedy odwiedzam ją i puszczam Szczypa po pokoju, to nie przejawiają instynktu łowieckiego ani nic. Po prostu przechadzaja obok niego jak obok innego kota. A Szczyp jest najwyreźniej zachwycony tym zjawiskiem. Co jak co, ale mało ogonków ma za kumpla 10 kilogramowego Maine Coona :jezor2: Fakt, nigdy nie polowały, ale można uznać to za ewenement. Podobnie było z moimi myszami. Kupiłam je, gdy moja ruska była w ciąży... i myszy stały sie raptem częścia jej miotu. Kociła sie obok ich klatki :D Wpierw bałam sie jk nic, ale te koty to poprpstu dziwadła jakieś.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Velis
Posty: 234
Rejestracja: pt cze 16, 2006 7:48 am

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Velis »

Ja bym chciała mieć nawet z 6 szczurków (; ale i tak dobrze, że Mac będzie mieć towarzyszkę :D.
I believe in a thing called love!
Just listen to the rhythm of my heart
There's a chance we could make it now
We'll be rocking 'til the sun goes down
kataryna
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 13, 2006 5:30 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kataryna »

ja mam niby 4 szczury.dokładnie to 3 samiczki i 1 samca.no i chciałam mu sprawić kolege ale doszło do mnie że nie stać mnie na kolejne leczenie zwierzątka.mam królika,świnke(uratowaną),psa swojego(uratowanego) i psa mojej mamy( terz uratowanego) no i wszystkie są pod moja opieką.a ja nie pracuje tylko się ucze.a moja mama nigdy mi nawet złotówki nie dała na zwierzęta(jest ok ale uwarza że to głópota wydawac tyle na zwierzęta).dlatego odmawiam sobie co moge i wszelkie kieszonkowe wydaje na żarcie i wszystko co im potrzeba i odkładam zawsze jakiś grosz na weta.
ostatnio do mnie doszło że nie podołam opiece nad nastepnym szczurem(zwarzajac na to że praktycznie moje co miesięczne wizyty u weta są z którymś ze szczurków),a nie wezme kolejnego szczurka jeśli nie moge zapewnic odpowiednich warunków.tymbardziej że za jakiś czas musze zacząć składac na klatke dla samiczek bo mają taką na syk(akurat dla 3 ogonków) a ja chciała bym im kupić jaką średnia żeby dołaczyc do ich klatuni.szkoda mi Blejda,i myślałam nawet nad kastracją ale stwierdziłam że takiego ryzyka nie podejme bo zabardzo mi na nim zalezy(jest moim przyjacielem).dlatego mam doła bo jestem w kropce.a nie chce żeby on sam żył(ma 6 miesięcy).i nie wiem co teraz zrobić:/
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: krwiopij »

Ja poszukałabym weterynarza, który ma doświadczenie w operowaniu szczurów i poważnie zastanowiła się nad tą kastracją. Szczur jest młody, zdrowy (tak sądzę), powinien dobrze znieść zabieg pod narkozą. Nie wolno jedynie powierzyć go komuś, kto nigdy szczurów nie operował i mógłby źle dobrać dawkę anestetyku. W obecnej sytuacji szczurek na pewno nie jest w pełni szczęścia (nie dość, że mieszka sam, to jeszcze pociągają go samiczki i nie może rozładować napięcia seksualnego) i z tym trzeba coś zrobić.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
kataryna
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 13, 2006 5:30 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kataryna »

specjalnie nie trzymam go w tym samym pomieszczeniu co samiczki aby ich nie czuł.musze się poważnie zastanowić,napewno jesli już to zabieg będzie we wrześniu.mam tylko jedno pytanie-jaka jest pozycja samca kastrata w stadzie kobiet?czy nie jest na najniszym stopniu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”