[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: falka »

Proponuję rozeznanie w podobnych tematach np.
http://szczury.org/viewtopic.php?t=6361

Klaciora gigantyczna i bardzo, bardzo fajna :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: limba »

Jej ja tez taka zdolna chcialabym byc..strasznie fajna klateczka...
http://www.rattenwelt.de/index1.html na tej niemieckiej stronie moze znajdziesz podpowiedz jak wyposazyć klateczke...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Neave
Posty: 211
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 3:44 am

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Neave »

Och no klateczka SUPER !!! Po prostu bomba!!! Jezeli masz pleksy to proponuje hamaczek ( http://szczury.org/viewtopic.php?t=6193 ) /U mnie sie genialnie sprawdza - mam z czarnej plesky tylk niestety tez trzeba codziennie przemywac...

Powiedz, jezeli mozna spytac, ile Cie ta klateczka kosztowala ???
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: AMB »

ech, wybulilem na to w sumie ze 150 zl i poswiecilem ladne parenascie godzin roboty. znaczy gdybym nie musial kombinowac na biezaco, to daloby rade zrobic to w 1 dzien spokojnie. i zostalo mi pol metra siatki takiej jak na sciankach (moze by z tego transporter zmontowac...?)

a, i maly update: zrobilem nastepne drzwiczki nad tymi z przodu, bo nie mialem dostepu to gornej czesci klatki.
Neave
Posty: 211
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 3:44 am

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Neave »

A z tymi drzwiczkami to normalnie czytasz mi w myslach... Tak sie zastanawialam czy te 2 co byly sa wystarczajace :) Przewaznie takie klatki wlasnej roboty maja cala przednia sciane otwierana :)
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: AMB »

zeby zrobic cala przednia sciane otwierana to mi nawet do glowy nie przyszlo :) ale to moim zdaniem drozsze (dodatkowy katownik) i mniej praktyczne (nie mozna powiesic na tym rzeczy. a przez te 2 dziury na przedzie i jedna z gory mam zasieg na cala klatke.
no, dzisiaj poleczki z pleksi. zobaczymy co to wyjdzie :)
Neave
Posty: 211
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 3:44 am

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Neave »

Zycze powodzenia !!!
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: M0j0_J0j00 »

AMB a ja ci bym polecał zasłońić jedną ścianę dykta bądźkartonem najlepiej od strony okna aby światlo nie dochodziło:

rzeczy które pomogą ci urządzic klatke: pułki itd. to już wiesz:P + plastikowe kolowrotki do spadnia, śzmatki i chamaki, pudełka kartonowe i rury wiszące specjalne dla szczurów kosztują 35 zl(sporo) ale są dobre w tesco na ursynowie.
Malina :)
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: sopocianka »

Jestem pod wrażeniem!
Niezły wypasik dla ogonka:)
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: AMB »

[quote="M0j0_J0j00"]AMB a ja ci bym polecał zasłońić jedną ścianę dykta bądźkartonem najlepiej od strony okna aby światlo nie dochodziło:[/quote]na sciane pewnie walne jakis papier albo cos, coby mocz w sciane nie wsiakal :) ale zaslaniac chyba nie ma sensu, bo okno jest od zachodu i raczej jest zaslaniane (jak mi swieci w monitor :) )
[quote="M0j0_J0j00"]plastikowe kolowrotki do spadnia[/quote]co? :) rozwin ten watek, prosze.[quote="M0j0_J0j00"]śzmatki i chamak /ort, pudełka kartonowe i rury wiszące specjalne dla szczurów kosztują 35 zl(sporo) ale są dobre w tesco na ursynowie.[/quote]
tak wlasnie kombinuje, skad wziac skorupe od kokosa. moze jedzie ktos na poludnie w najblizszym czasie? ;)
śmatki i hamak... juz sa, ale trzeba jeszcze dopracowac.
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: M0j0_J0j00 »

można kupić plastikowe kołowrotki i wyjąć cześc która mocuje kołowrotek do biegania i przyczepić kołowrotek w poziomie tak aby szczur mógłby w nim spać w nim :)
Malina :)
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: AMB »

zrozumialem "kolowrotek do spadania", stad pytanie :) nie no, szczurek ma co najmniej 3 miejsca gdzie moze spac,. trzeba mu teraz zrobic cos, zeby zaczal sie ruszac, bo lezenie i jedzenie na zmiane do niczego dobrego nie doprowadzi...
rury po 35 zl? panie, ja na fajki nie mam :) w leroy-merlin widzialem takie polprzezroczyste karbowane rury, moze beda tansze... swietnie by pasowaly do wystroju klatki.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: krwiopij »

tylko zwroc uwage, czy bedziesz mogl w miare latwo te karbowania myc... samce czesto mocno znacza teren i pewnie regularnie bedziesz musial cala klatke sprzatac - a uzeranie sie z zaschnietym moczem w jakiejs szczelinie to nie jest fajna sprawa... :twisted:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: AMB »

ajax+szlauf will do the trick :)
ostatecznie mozna je pochlastac na krotsze kawalki i myc jakas szczota... ale nie dzielmy skory na niedzwiedziu, moze sie teraz przejade i zobacze ile to badziewie kosztuje.
bardziej sie martwie tym, ze te rury zmatowieja od moczu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: krwiopij »

ja mam takie zwykle szare z pcv... do kanalizacji domyslnie... w roznych ksztaltach sa, wiec latwo dobrac sobie odpowiednie... w bokach wiertarka otworki wywiercilam co jakies 2cm... zeby miec orientacje, gdzie jest szczur i zeby bardziej przewiewnie bylo... ;) bardzo wygodne sa, choc oczywiscie nieprzezroczyste...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”