Śmietnik :D / Prawie SB

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Jessica »

Pająk pisze:i pojawia się pająk ::>
i Jessica w krzyk 8)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: sr-ola »

Koleżanka właśnie mi powiedziała, że szczurek jej chłopaka odszedł. Po 3,5 latach życia (!!). Opowiadała mi o nim wcześniej wielokrotnie i wielokrotnie musiała znosić moje wykłady- szczurek żył samotnie, karmiony chipsami, piwem i kiepską karmą. Piekielnie gruby. Ale też opowiadała jaki z niego miziak- przychodził do domowników na kolana, kładł się na plecach i czekał na smyranie. I tak- na pewno był to szczur. ;) ;D
Ale ten wiek- 3,5!
(nowi użytkownicy- proszę powyższego przykładu nie brać za wzór, wśród ludzi też mamy stulatków).
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nietoperrr... »

sr-ola pisze:
(nowi użytkownicy- proszę powyższego przykładu nie brać za wzór, wśród ludzi też mamy stulatków).
Jedzących chipsy na śniadanie,hamburgery na obiad i frytki z majonezem na kolację,popijając to hektolitrami piwa ;D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Paul_Julian »

sr-ola pisze:Koleżanka właśnie mi powiedziała, że szczurek jej chłopaka odszedł. Po 3,5 latach życia (!!). Opowiadała mi o nim wcześniej wielokrotnie i wielokrotnie musiała znosić moje wykłady- szczurek żył samotnie, karmiony chipsami, piwem i kiepską karmą. Piekielnie gruby. Ale też opowiadała jaki z niego miziak- przychodził do domowników na kolana, kładł się na plecach i czekał na smyranie. I tak- na pewno był to szczur. ;) ;D
Ale ten wiek- 3,5!
(nowi użytkownicy- proszę powyższego przykładu nie brać za wzór, wśród ludzi też mamy stulatków).

Sa takie wyjątki, które żyją na chipsach długo. Ale nie polecamy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Sky »

Mam taki wyjątek w domu, chomik siostry, dobił spokojnie do 2 lat i nadal jest w świetnej formie, przynajmniej zewnętrznie.

Sesja, sesja, jutro pierwszy egzamin z biologii roślin.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Paul_Julian »

Pewnie gdybysmy świadomie zrobili taką dietę, to zaraz bysmy mieli jakies choróbsko :/ Mam wrażenie, ze tylko u tych upartych osób, co to trzymają szczury samotnie na vitapolu i trocinach, jakos tak te chipsy i piwo skutkują długowiecznością...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: `naatka »

ja tam jestem zdania że też nie można popadać w obłęd. Jezeli szczurek od czasu do czasu podje nam chipsa czy kawałek pizzy to nie umrze, a przynajmniej zje coś pysznego :D. oczywiście ja nie mówię że świadomie mamy karmić szczura codziennie chipsami i czekoladą, ale jak raz w miesiącu skubnie coś to od razu nie umrze.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: noovaa »

to od razu nie umrze.
Nie umrze, ale zwierze nie ma takiego myślenia jak człowiek. Nie je dla smaku (mimo że czasem wybrzydza), ono je po to żeby przeżyć. Bynajmniej chips dla szczura ani do szczęścia ani do przeżycia nie potrzebny. Co więcej, rozpieszczając w ten sposób można mieć problemy z jedzeniem normalnych rzeczy a co prawda chips nie zabije od razu po zjedzeniu, ale tego typu jedzenie JEST SZKODLIWE, a opiekując się zwierzęciem, które samo sobą nie może się zaopiekować powinniśmy robić to odpowiedzialnie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: noovaa »

Nie wiem czemu, ale kojarzy mi się to z kastracją.
Ludzie mówią, dam mu chipsa, bo smaczny, bo prosi, bo nie umrze od tego a 'BĘDZIE SZCZĘŚLIWSZY'

To samo z kastracją (szczególnie panowie tak często myślą).
'Jak można uciąć zwierzęciu męskość, przecież BĘDZIE NIESZCZĘŚLIWY'! .. Otóż nie, szczur nie ma świadomości takiej jak człowiek że jego męskość to jego jajka... Nawet nie ma świadomości tego że ma jajka i do czegoś one służą ..

To samo jest z jedzeniem, myślimy za szczury ludzkimi kategoriami.. A to nie zawsze jest odpowiednie :)/
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: `naatka »

aha, ok :) nie wiedziałam, ale dzięki teraz już wiem :D
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: sr-ola »

Ja uważam, że jednak lepiej niż ten chips będzie szczurkowi smakować troszkę ugotowanego kurczaka z gotowanymi warzywkami (moje maluchy wolą gotowane niż surowe), albo banan (bo taaaki słodki :) ). Może przesadzam ale ja akurat nie robię wyjątków. Nie daję kropelki piwa "raz na sto lat" ani czekolady- bo przecież taka dobra (a dla psa, czy dla takiego szczurka może oznaczać śmierć). Wolę być nawiedzona. Nie zaszkodzę tym, a może pomogę?
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Paul_Julian »

Mozna dac okruch gorzkiej czekolady szczurkom z problemami oddechowymi. Ktos gdzieś pisał o tym, że poprawia oddychanie. Ale tylko taką czekoladę i nieczęsto.
I tez uważam , że kurczak z warzywami albo banaaaaan !
Szczurek moze miec ochotę zjeść chipsa, ale szczurki wyciągają łapki, jedzą, a potem "myślą" :D Jak je bedzie bolał brzuszek, czy będzie sie chciało za dużo pić, to taki zwierzak tez pewnie będzie się źle czul, bo nagle coś sie dzieje zlego.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nietoperrr... »

A ja niejednokrotnie eksperymentowałam z moimi.Ale to tylko tak w kwestii zaspokojenia ciekawości co do szczurzych smaków.Eksperymenty z niezdrową żywnością były zawsze jednorazowe,wiec nie bijcie ;)
Nietoperowe testy na szczurach...
Dzień pierwszy...
Chipsów stara gwardia nie rusza,młodziaki zabijają się o nie...
Wniosek - młode organizmy szukają witamin,mikroelementów do budowy swych ciał,rosnących w zastraszającym tempie,szukają kalorii nawet w szmatkach i polarkowych domkach,żeby mieć siłę na ciągłe brykanie... ::) (stąd te zniszczenia i mega wielkie zeżarte kawały materii wszelakiej,które u starszych tonują się nieco...)
Dzień drugi...
Parówki...Parówki są a fe,nawet kot ich nie zjada,tylko używa do zabawy,a później nagle przylepiają się do kapcia i wkomponywowywują się w dopiero co wyprany dywan(tak z wgniotem maksymalnym i roztarciem... :'( )
Wniosek - albo nie lubią przetworzonego żarcia,albo Nietoper,zmień sklep... ;)
Dzień trzeci...
Kiełbasa...Patrz "dzień drugi",tylko łatwiej pozbierać z dywanu...
Dzień czwarty...
Schabowy...No kurcze,przecież mam 8 facetów,a wszyscy są tacy sami,nie ważne,czy z ogonami z tyłu,czy z przodu!!! ;D
Dzień piaty...
Piwo...Popatrzyłam...one popatrzyły na mnie...jeszcze raz ja na nich...
Cholera,wypiłam sama... ::)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: valhalla »

Szczurki wyciągają łapki absolutnie po wszystko. Nieraz byłam zaskoczona, jak dawałam coś całkiem nowego, a one bez zastanowienia zaczęły wcinać, nawet porządnie nie obwąchawszy. Tym bardziej uważam, że trzeba uważać, co się im daje, bo one przecież nie będą pytać, czy to nieszkodliwe, od razu zjedzą :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: alken »

a ja się zawsze zastanawiam po co ludzie wymyślają jakieś niestworzone rzeczy do jedzenia i się pytają czy można dawać, awokado, mango, wątróbka i nie wiadomo jeszcze co, nie wiem po co "dogadzać" szczurom różnymi wymyślnymi potrawami jak one z każdego smacznego żarcia się cieszą, z ziemniaczka, z banana, z makaronu pełnoziarnistego, z suszonego chleba i innych zwyczajnych rzeczy które zawsze mamy w kuchni.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”