Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Sheeruun »

U mnie szczury trochę zjadają tych kwadracików, za to pies jest w nich kompletnie zakochany ;D Zresztą, ona wszystko zje, co jedzą szczury... ale w tym gustuje specjalnie ::)
Ostatnio zakupiłem Ucztę , ale połowa zostaje w misce - zdecydowanie powracam do Timy. ;)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Idusia »

A ja od jakiegoś czasu daje moim dziewuchom Zoocenter Premium. Normalnie za tym szaleją :o To jedna z nielicznych karm, która po 30 minutkach całkowicie znika z miseczki. Ciurasy nie zostawią ani ziarenka . Ładnie wygląda, nie jest kolorowa, ma dużo różnych ziaren ( i jeszcze tam pisze o jakiś owocach lasu ) . I jeszcze jedno, co mi się podoba - nie ma w niej takiej zlepki z trawy (wiecie, takie małe walce), bo ogony nigdy tego nie jadły. Polecam :D
Zaszczurzona o__O
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Karmy POLECANE

Post autor: `naatka »

a ktoś próbował tej verseli lagi na wage ? ja dzisiaj kupiłam 80 gram na spróbowanie
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Sky »

Ja kupowałam w zeszłym tygodniu jakąś VL na wagę, nie wiem dokładnie którą, ale powiem, że nieciekawie schodzi.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Mam ciekawe spostrzeżenie odnośnie Timy Rattimy. Mianowicie:
Moje szczury się kuwetkują, czyli kupkę robią tylko do kuwety w rogu, na reszcie nie ma praktycznie nawet bobka. Miskę z jedzeniem oraz kuwetkę dzieli długość przekątnej klatki. Wygląda to jak na zdjęciu (w lewym górnym rogu kuweta, w prawym dolnym miska - obie niebieskie):
Obrazek
O co chodzi? Moje szczury (Nero i Dante) uparcie wszystkie te kwadraty z Timy (te, których większość ogonów nie lubi) przenoszą do KUWETY. I tam leżą razem z bobkami. O co chodzi? :o :o
Zdjęcie na potwierdzenie:
Obrazek
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

Może one już przetrawione!? :P

Myślę że Twoje szczury są na tyle czyste, że uznały miejsce bobków za odpowiednie dla wszystkich innych śmieci, które nie są im potrzebne :P.. Moje też nie jedzą tych kwadratów zbyt chętnie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Kurna, ale mam porządne szczury. 8) Szkoda, że takie wybredne. Ja im dam śmieci. :P Wcześniej po prostu te kwadraty niezjedzone wyjmowałam z miski chłopaków na górze i dawałam do miski małych, bo one zjadały. Ale nie będę im przecież z kuwety wyciągać.. ::)

Mówisz, że przetrawione? Bobki w kształcie kostek. 8)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

Technika idzie do przodu.. Zrobienie foremki do bobków to nie problem w tych czasach :P.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Hanka&Medyk »

A co myślicie o domieszce do standardowej karmy (mieszam Timę z JR Farm Wellness) pokarmu dla fretek? Myślałam o JR Farm Frettchenfutter (Ferrets’ Food – Improved formula), skład następujący:

Mączka z mięsa drobiowego, mąka kukurydziana, tłuszcz drobiowy, mączka z łososia, mączka z królika, mąka ziemniaczana, skwarki, mąka ryżowa, kukurydza, hydrolizowana wątróbka drobiowa, płatki melasy, tran, DL-Metionina, proszek jajeczny, mieszanka mineralna, suszone drożdże piwne, glony morskie, mix ziołowy, mieszanka pierwiastków śladowych, siemię lniane, mieszanka witaminowa, FOS (fructooligosacharydy: 1000 mg / kg)

Analiza: Białko 34,0%, olej 18,0%, włókno 2,5%, popiół 7,0%

Suplementacja witamin / kg: wit. 25.000 tj., Vit. D3 1,500 czyli. Vit. E 120 mg, wit. B1 5 mg, wit. B2 5 mg, wit. B 4 mg Tauryna 1650 mg
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: jordan »

powiem wam ze cos jr farm uczta dla szczura sie psuje teraz daja tyle tych ziarenek przenicy owies czy co to tam jest... ze tych innych prawie nie ma

co polecacie teraz ??

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... nie/210517 probowal ktos tego ??
Skład:
owies, kukurydza, jęczmień, pszenica, otręby pszenne, płatki grochu, orkisz, nasiona dyni, lucerna, siemię lniane, mączka z nasion słonecznika, marchew, drożdże piwne, węglan wapnia, papryka, babka lancetowata, buraki, słod piwny, buraki, ser (0,5%), mięso drobiowe (0,5%), jabłka


http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... nie/152428 tego
Skład:
zboże, wegetariańskie proteiny, owoce (jabłko 2,5 %, czarne porzeczki 2,5 %), oleje i tłuszcze, minerały, DL-metionina, L-lizyna, sól, zawiera EG konserwanty
Analiza na 1 kg:
witamina A 10.000 I.E., witamina D3 1.000 I.E., witamina E 50 mg (alfa-tokoferolacetat), wapno 0,6 %, fosfor 0,4 %, miedź 10 mg (sulfat miedzi)

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... farm/61127 a moze tego ?
Skład
granulat(silnie wysuszony pokarm zielony, pszenica), ekstrudat kukurydziany, granulat witaminowy (pszenica, otręby pszenne, śrut słonecznikowy, silnie wysuszony pokarm zielony, owies, kiełki słodu), krokiety mięsne (kukurydza, mięso), pszenica, kukurydza, owies, płatki kukurydziane, groszek, bób


to mówiłem ja jarząbek
Obrazek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: IHime »

Właśnie testujemy to ostatnie. Nie powiem, znika wszystko, nawet ziarenka, ale nie jestem przekonana (tak marudzę, bo nie mam żadnego uzasadnienia). Na razie zostaniemy przy Beaphar + Natura Szczura, a to najwyżej czasem dla urozmaicenia zamówię.
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: jordan »

a jesli chodzi o sklad tych innych to ok ? bo Ty sie znasz :)
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

U mnie Selective ( http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... nie/152428 ) wciągają nosem jako pierwsze (bo mieszam z Timą). Karma, która im wchodzi najlepiej na równi z Beapharem Care +.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Hanka&Medyk »

Ja kiedyś podawałam selective, ale nie przypadł moim do gustu. W ogóle żaden z naszych zwierzaków (czy szczurów, czy koszy) nie przepada za jednolitą karmą - koszom dałam specjalne wałeczki wieloskładnikowe "grainless", ale mają je gdzieś i wolą wcinać prasowaną kukurydzę z "normalnej" karmy. Dziewczyny za to rozsmakowały się w Timie, a szczególnie w pestkach dyni :D
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: IHime »

Jordan, nie znam się wcale tak dobrze, ale skład wszystkich wydaje się OK. Dużo zależy od proporcji składników, czy pyszności innych niż ziarenka jest dużo czy mało. W tej pierwszej niefajny jest ser, ale jest go bardzo mało, więc można się nie przejmować. W tej drugiej trochę niepokoją mnie konserwanty, ale też nie ma co demonizować, bo chronią witaminy i tłuszcze przed rozkładem.
Bardzo podoba mi się dodatek drożdży (wit. z grupy B i oligosacharydy) i porzeczek (minerały i dużo przeciwutleniaczy), uważałabym na groch i bób (ciężkostrawne cukry), ale w małych ilościach mogą być.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”