Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
shenandoh87
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 17, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: shenandoh87 »

aha czyli żeby moja mała nie była samotna to mogę jej dobrać towarzyszkę. Super dzięki - poczytam sobie polecany temat :)
od 15 stycznia 2011 jest z nami Bravia :)
Od 20 stycznia 2011 jest z nami Viera :)

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29394
Awatar użytkownika
maroha98
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 07, 2010 6:51 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: maroha98 »

moja fela jest sama i chciałbym żeby miała koleżankę ale moją mamę bedzie trudno namówić na drugiego szczura :-\
znacie jakieś sposoby żeby namówić moją mamę na drugiego ogona
ze mną :fela
w krainie wiecznych łowów :fusia i jej przyjaciółka gryzka
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: StasiMalgosia »

http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=26321

I w tym dziale jest więcej

czytaj forum tu jest prawie wszystko
Obrazek
Wizdek
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 15, 2011 11:30 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Wizdek »

Witam

Ostatnio byłem w zoologicznym i miła pani której się zapytałem ile kupić szczurków co dziwne odpowiedziała że jednego bo lepiej się przywiąże do człowieka .

W drugim sklepie nie było szczurków ale powiedziano mi ze będą prawdopodobnie wędrowne czyli co dzikie ?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: smeg »

Sprzedawcy w sklepach zoologicznych rzadko dysponują odpowiednią wiedzą na temat zwierząt, które sprzedają. Często nie potrafią nawet rozróżnić płci. Dlatego najlepiej nie kupować szczurków w sklepie - możesz je przygarnąć za darmo np. na tym forum, przejrzyj dział Zwierzaki -> Oddam/Sprzedam. Będziesz miał oswojone, zdrowe zwierzaki, które przy odrobinie starań też się do Ciebie przywiążą. Sprzedawczyni widocznie nie ma pojęcia o szczurach, bo muszą być co najmniej dwa.
Szczury wędrowne to dzikie, nie sądzę żeby je mieli w zoologu. Wkręcili Ci jakąś głupotę, może najwyżej będą mieli szczury o ubarwieniu agouti, czyli udomowione, ale takie brązowe, jak dzikie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Wizdek
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 15, 2011 11:30 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Wizdek »

Dziękuje za odpowiedź
Byłem na tym dziale o którym wspomniałeś i żadnych ofert ze Szczecinka lub okolic nie ma jak na razie , muszę jeszcze dokładniej przestudiować może coś znajdę.

Ciągle się zastanawiam nad szczurkami muszę przemyśleć temat, na pewno miałyby u mnie dobrze ale czy też nerwicy nie dostane przez pogryzione meble :)


Trzeba zabezpieczyć pewne miejsca i ciągle pilnować te mądre zwierzątka :) ale czy podołam
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: noovaa »

Jeśli się chce, to się daje radę :).
Tylko szczurki koniecznie 2 ..( a i mniej gryzą wtedy bo są sobą zajęte ).

Adoptować można skądkolwiek... transport zwykle się znajduje ( za darmo). Ludzie jeżdżą po całej Polsce ... Jest wielu, którzy chętnie przy okazji podrzucą komuś jego pociechy :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Wizdek
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 15, 2011 11:30 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Wizdek »

W jednym sklepie zoologicznym mieli szczurki jedna parkę i 10-12 młodych trzymane są w małym akwarium . Młode dopiero mogą sprzedać za 4 tygodnie .
Dziękuje za informacje
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Wizdek
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 15, 2011 11:30 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Wizdek »

Dziwne że kobieta która pracuje w tym fachu doradza mi jednego szczurka . Warunki tez ma nie sprzyjające , małe akwarium na tyle zwierzątek ale szczerze mówiąc szczurki śliczne.
Paul_Julian czytam i się ciesze że trafiłem na tą stronkę
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Niestety, nie wszyscy którzy tam pracują sie znają :( Jak bedziesz w tym sklepie mozesz jej zwrócic uwage , albo np. wydrukować ten 1szy post z tego tematu ( o medycznych badaniach).
Inna sprawa, że może ona tylko tam pracuje i nie ma wpływu na warunki :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: valhalla »

Jeden szczur na pewno bardziej lgnie do człowieka, ale to mu nie wystarcza. Poza tym to nie jest tak, że kiedy pojawia się drugi szczurek, to w sercu tego pierwszego nie ma już miejsca na opiekuna. Szczurzy przyjaciel ma swoje miejsce, a człowiek jako innego rodzaju przyjaciel i opiekun swoje - oswojony szczurek będzie się tulił do swego opiekuna tak samo. Widzę po swoich :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: noovaa »

Trafił do mnie nie dawno 1.5 roczny chłopak, który całe swoje życie nie miał kolegi .... Połączyłam go ze swoim Adaśkiem ... Ten szczur jest teraz przeszczęśliwy ... Cały wybieg spędza na bieganiu ode mnie do Adasia i z powrotem .... Mimo że na początku puszył się i fukał na niego teraz jest jego najlepszym przyjacielem. Śpią razem, jedzą razem, biegają jeden za drugim .... Gdzie Adaś, tam i Remi.... Gdzie Remi, tam i Adaś .. i tak w kółko ...

Takie stadne zachowania najlepiej widać na szczurach które stada nie miały .... Widać że jest szczęśliwy ... Mimo że wcześniej nie było po nim widać jakiegoś wielkiego dramatu, teraz widać że jest lepiej, że się cieszy i nie czuje samotny ... :) A do mnie też przychodzi .. i głaskanie uwielbia ... Więc na pewno Adaś mu właściciela nie zastępuje.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: szczuruleczka »

Zgadzam się z noovaa.
Gdy miałam tylko Klarę [na początku] nie była taka wesoła, nie biegała...
Jak ma Lune to razem sie iskają, jak teraz Klara ma poważną ranę na ogonku to Luna jej ustępuje... Dba, myje Klarę...
Samotnemu szczurowi NIGDY ANI NIC nie zapewni tyle radości co drugi szczuras.
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
Daithver
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 06, 2010 6:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Daithver »

A no prawda...
Moja Koka jest całkiem innym szczurkiem teraz od kiedy ma kompankę Inę. Wszędzie razem, mimo iż potrzebowały paru miesięcy żeby tak całkiem sie do siebie przekonać ::)
Człowiek też nie chciałby siedzieć ciągle sam w domu...

Odnośnie miziania to Koka nic się nie zmieniła - miziak i rozrabiaka w jednym i zawsze przyjdzie do mnie na łóżko. Ina to outsider, czasami mnie liźnie za smakołyka, czasami da się przez sekundę pogłaskać :P nawet teraz Koka chodzi mi po klawiaturze, a Ina siedzi pod szafą xD
Jeżeli coś robisz, rób to najlepiej jak potrafisz. Zwłaszcza gdy opiekujesz się innymi istotami

Koka i Ina po drugiej stronie tęczy
Molie, Mika, Sai i Ana ^^
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”