Szczury a karma dla chomików

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
izunia

Szczury a karma dla chomików

Post autor: izunia »

no wlasnie dostalam w spadku cala nieotwarta paczke jedzenia dla chomikow Vitakraft wiem ze jest to bardzo dobra karma jednak czy moge ja podac dla szczurka? i jeszcze czy moge podawac witaminki przeznaczone (podpis na opakowaniu) dla chomikow i myszek, szczurkow nie wymieniono ale tez nie ma przeciwskazan w tresci ?!
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: Ania »

Oj bardzo musiz uwazac...bardzo... koniecznie wyrzuc opakowanie, do kosza, tak, zeby szczur nie widzial. Jesli szczur zobaczy na opakowaniu chomika to smiertelnie sie na Ciebie obrazi! ;D

A tak powaznie: Zauwazylam, ze wszystkie karmy sa takie same - jedynie opakowania inne - zeby zwiekszyc popyt na karme - wiadomo, ze klient predzej kupi karme dla szczura - jesli ma szczura niz 'dla wszystkich gryzonii'. Spokojnie mozesz dac. Moje w tej chwili wcinaja pokarm dla swinek morskich :D
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
izunia

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: izunia »

Wlasnie tego sie obawialam ze nie tyle ze sie na mnie obrazi ale ze zamieni sie w chomika i ogonek mu odpadnie hihi :lol: Dziekuje
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: Azi »

Podawalam wszystkim moim szczurkom witaminki i bardzo chetnie je zjadały. Chociaż nie wszystkie. Zielonego granulatu nie chciały jesc w cale, natomiast chetnie jadly inne, kolorowe. Nie pamietam jak sie zawywaja. Jest do duza torebka z krolikiem na opakowaniu i roznokolorowymi kólkami w których sa sybole witamin. Obecnie podaje vivovit. Trzeba odpowiednio przeliczyc dawke w zaleznosci od wagi szczurka. Mojej podaje vibovit bobas 1/4 saszetki raz na 1,5 tygodnia (mala wazy 250g). Mieszam go z kilkoma kroplami wody. Bardzo chetnie wypija.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: Mycha »

Ja zauwarzyłam jedną rzecz różniącą karmy, bo to nie prawda że niczym się nie różnią:
KARMA DLA ŚWINEK MORSKICH- Ma więcej tego granulatu (którego szczurki z reguły nie lubią jeść), pozatym jesli jest o smaku owocowym to kawałki owoców są większe, a orzechy i inne smakowitości do których szczur normalnie by się dobierał są już wyłuskane
KARMA DLA KRÓLIKÓW- Najgorsza karma dla szczurków, bo jest tam poprostu siarnko wysuszone! Bynajmniej w tej którą ja kupiłam! Pozatym osuszone owoce żadko się zdarzają, ale jest za to dużo kukurydzy.
KARMA DLA MYSZOSKOCZKÓW- Właściwie głównym składnikiem jest słonecznik
KARMA DLA CHOMIKÓW I MYSZEK- Ma najmniejsze suszone owoce i duzo dużo owsa którego moje szczurki nie lubiom.
Ale jeśli szczuras od czasu do czasu dostanie inną karmę to nic mu się nie stanie! :wink: Dobrym wyjściem jest zmieszanie tych karm razem i wtedy wychodzi bardzo fajna mieszanka. Ja kupuję Xstra Vital albo jeśli go nie ma karmę na wagę (mam kilka rodzajów do wyboru i wiemco kupuję) :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: lajla »

z tego co wiem dla szczura najlepsza karma jest karma dla szynszyli lub swinek morskich ale mychy pomysl mi sie bardzo podoba ale ja bym jeszcze polecila z tym wymieszac karme dla duzych papug bo znajduja sie tam orzeczy itp :)))

ps. moje szczurzyste sp. uwielbialy granulat :))
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: Mycha »

ps. moje szczurzyste sp. uwielbialy granulat :))
Jejq! Jak Ty to zrobiłaś? Moje granulatu nie ruszają choćby nawet nie wiem jaki on był. I jeszcze dodatek- moje obserwacje są to obserwacje karmy XtraVital :wink: :P
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: lajla »

moze w tym sklepie w ktorym je kupilam od malego dostawaly karme z granulatem :)) albio wiesz moje szczury byly poprostu inne :D ufoszczury :P
izunia

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: izunia »

mieszanie karm jest swietnym pomyslem z tym ze ja zaczelam mieszac jedzonko Vitakraft z produktami kupionymi na wage badz paczuszkach :P , np: orzechy, sezam, suszone owoce, troszke rodzynek itp. smakolyki, bo rzeczywiscie w gotowych pokarmach jest tego za malo (ale to taniej przeciez) i oczywiscie do tego jedno opakowanie kolorowych witaminek na calosc tej mieszanki i w taki sposob niczego nie ma za malo :)
mariposa

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: mariposa »

Zgadzam się w 100%-najlepiej mieszać. Tylko żeby nie namieszać za dużo :D
Niestety moje hrabinie preferują Vitakraft dla szczurków (to chyba najdroższe żarełko jakie widziałąm), bo tam jest pełno różnych płatków i trochę orzeszków. A potem kombinuję: to uszczkniemy coś królaskowi, to dorzucimy płatki kukurydziane, trochę jakichś ziarenek i tak to leci. No ale jednak nie ma to jak nadprogramowe smakołyki... ziemniaczek, mięsko, makaronik, jabłuszko........... :D :D :D
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: Ania »

Ja wlasnie robie mieszanke:
- 500 g karmy dla krolika (ma wiecej wiekszych ziaren)
- slonecznik bialy niesolony
- dynia (najlepiej nieluskana)
- kukurydza (suszona, do prazenia)
- sucha karma kocia (okolo 100 - 150 gram)
- suszone rozdrobnione migdały słodkie

Taka mieszanka starcza mi dla czterech szczurow na okolo 2 tygodnie a czasem do jednrgo miesiaca, jesli mam pelna lodowke ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
neris

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: neris »

co do kociej karmy, to jaką można kupić? albo inaczej, jaka kocia karma moglaby szczuraskowi smakować ? czy taka karma nie zaszkodzi?
izunia

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: izunia »

mysle ze kazda sucha moze byc najlepiej jakas dobrej firmy a w malych ilosciach na pewno nie zaszkodzi
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: Mycha »

Uwarzajcie na karmę np dla kota gotową!
To jedzenie jest chyba jakieś sztuczne, ablo nie wiem...
Po suchej karmie Whiskas lub Kitekat (czy jak to się pisze) mój kot (!) ma rozwolnienie!
A ta z puszki to już całkiem... kiedyś chciałam podgrzać Dyziowi (kotu) karme z puszki na patelni (wychodziłam do szkoły a tu Dyziek wpada do domu, a zimniej mu przecież nie dam) i wyłozyłam odrobinkę i chwilkę poczekałam a z tych "kawałków mięsa" została woda i coś nieokreślonego! Fuj!
Więc jeśli karma dla zwierząt typu kot czy pies- to bardzo bardzo żadko!
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: Ania »

Co do tego jaka karma moze byc dla szczura - ja kupuje najtansza, nie patrze na firme, ostatnio chyba wlasnie Whiskas i moje szczurasy zajadaja sie tym.
Co do 'mokrej' karmy - nie kupuje wcale bo kiedys nawet noskiem nie tknely.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”