zamykanie tematów

SKR
Posty: 79
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 10:25 am

zamykanie tematów

Post autor: SKR »

moim zdaniem moderatorzy za często zamykają tematy. dobrze chociaz ze nie kasujecie :/ ale wydaje mi sie że błędnie pojmujecie pojęcie "zaśmiecania forum" . nie kazdy jest na tyle cierpliwy zeby chcialo mu sie wertowac 12 stron tematu ktory kiedystam byl poruszony , tylko woli zalozyc wlasny , aby odnowić dyskusję na poruszany wczesniej temat i poznać opinie odnośnie własnego punktu widzenia , gdyz (zwlaszcza w duzych topicach) sporo osób wypowiada się wyłącznie na temat który zarzucil założyciel , bo po prostu NIE CHCE IM SIĘ CZYTAĆ. wiec moim zdaniem lepiej jest poruszyc temat dwa lub wiecej razy niz zmuszac innych do szukania a potem czytania wielostronicowych topiców , z ktorych sporo rozni sie nazwą (pierwotnym założeniem) od tematu faktycznie poruszonego.
spoczywaj w pokoju kochany TeeRku [*]
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

zamykanie tematów

Post autor: an »

problem polega na tym, ze nie kazdy ma opchote pisac dziesiaty raz to samo na dany temat...
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

zamykanie tematów

Post autor: Lulu »

nie kazdy jest na tyle cierpliwy zeby chcialo mu sie wertowac 12 stron tematu ktory kiedystam byl poruszony , tylko woli zalozyc wlasny , aby odnowić dyskusję na poruszany wczesniej temat
ale kazdy musi niestety zastosowac sie do zasad panujacych na forum (o ile chce tu sie jeszcze udzielac). A zasady sa takie, ze jezeli temat na forum juz istnieje to drugiego nie zakladamy. A swoj punkt widzenia mozna przedstawic w temacie juz istniejacym, nikt nie broni.

czemu?
niektore tamaty powtarzaja sie tak wiele razy (np 'jak rozpoznac plec?'), ze staja sie tylko nabijalnia postow. Tak na prawde wystraczy minimum wlasnych checi (mi jeszcze sie nie zdarzylo by czegos szukac na forum wiecej niz 2-5 minut, wiec na prawde tyle chyba swojego cennego czasu mozna poswiecic, jezeli chce sie czegos dowiedziec :roll: ) i nagle okazuje sie, ze nowy temat jest zbedny...

a co glownie przeszkadza w szukaniu?

pare takich samych tematow... kiedy jest jeden w nim mozna dostac wszelkich potrzebych informacji. Kiedy jest pare traci sie duzo wiecej czasu, a dowiedziec sie mozna niekiedy mniej... ten balagan przeszkadza tym, ktorzy szanuja to, ze na forum sporo wiedzy juz jest zawarte i sa na tyle w porzadku by samemu poszukac najpierw, a nie isc na latwizme i zakladac nowy topic, majac gdzies to, ze ktos poswiecil wczesniej swoj czas na to by podzielic sie swoja wiedza.
a potem czytania wielostronicowych topiców , z ktorych sporo rozni sie nazwą (pierwotnym założeniem) od tematu faktycznie poruszonego.
offtopy tez sa zwalczane. Ale jak widac, skoro sa tacy, ktorym sie szukac nie chce (bo nie lubia), to sa tez tacy, ktorym sie trzymac tematu nie chce (bo zapewne tez nie lubia)... Moze patrzac na problem z tej strony zrozumiesz czemu sluza zasady tu panujace...
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

zamykanie tematów

Post autor: Kaka »

Ja forum traktuję jako encyklopedię podręczną na temat szczura, w której chcę wiedzieć gdzie co jest, co jest ważne itp. Wszystko jest oznaczone spisem treści. I niech tak już pozostanie, bez robienia balaganu. Nie ma co marudzić, bo jest naprawdę świetnie jesli chodzi o kwestię oznaczania tematów w sposób np. [UKŁAD POKARMOWY] problemy z kałem Żadko jakie forum ma tak przejrzyste wszystko, naprawdę nawet opcji szukaj już mnie trzeba używać, bo wszystko jest dokładnie odznaczone. I doceńmy pracę modów i adminów
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

zamykanie tematów

Post autor: Fam »

co powiecie na wprowadzenie opcji zamykania wlasnych tematów, to by ułatwiło prace moderatorów i pozwoliło osobie szukającej pomocy na zamkniecie topicu jak te pomoc otrzyma
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

zamykanie tematów

Post autor: sauatka »

ooo tak albo usuwanie wlasnych postow :lol: ale wtedy by moderatorzy i administratorzy nie bylipotrzebni :lol: a oni tu porzadku pilnuja :)

a moze takie cos ze dla tych osob bardzej zaufanych takie cos wprowadzic :? mam na mysli usuwanie wlasnych postow lub edytowanie po uplywie czasu...

nie wiem co na to modzi, mam nadzieje ze mnie nie skrytykuja :P
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

zamykanie tematów

Post autor: Fam »

to mogl by byc impuls do nabijania postów takie ograniczenie powyżej... iluśtam.
admini i modzi sa zawsze potrzebni. ale to forum jest tak rozbudowane ze opcja taka moze duzo ulatwic
za tęczowym mostem: Karolcia
Bartek i Ilonka
Posty: 327
Rejestracja: czw mar 30, 2006 7:36 pm
Lokalizacja: Poznań

zamykanie tematów

Post autor: Bartek i Ilonka »

[quote="satanka666"]ooo tak albo usuwanie wlasnych postow[/quote] Jakby ludzie mogli usuwać własne posty to dopiero zrobiłby się bałagan. Wyobraź sobie, ze ktoś usuwa post, na który było kilka odpowiedzi. Ktoś by coś jeszcze usunął, a ktoś dopisał. Na forum porobiłyby się dziury. Na końcu nie byłoby już wiadomo o co chodzi.

B
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

zamykanie tematów

Post autor: Fam »

usuwanie tez by mogło być, ale jedynie postów bez odpowiedzi na powiedzmy minute po napisaniu, ale to raczej przesada juz
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

zamykanie tematów

Post autor: sauatka »

no tak nie pomyslalam o tym bałaganie :?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

zamykanie tematów

Post autor: ESTI »

[quote="Fam"]co powiecie na wprowadzenie opcji zamykania wlasnych tematów, to by ułatwiło prace moderatorów i pozwoliło osobie szukającej pomocy na zamkniecie topicu jak te pomoc otrzyma[/quote]
Absolutnie - po to jestesmy, zeby to robic.

Jedna podstawowa zasada - najpierw czytamy, pozniej piszemy, a co dopiero zakladamy temat. 8)
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

zamykanie tematów

Post autor: Fam »

no to już sobie nagrabiłam u administracji :ops:
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

zamykanie tematów

Post autor: sauatka »

a wiecie co :P bez modow i adminow to by dopiero bylo :lol: wszyscy robili by co by chceli :) wiec dobrze ze sa bo ja ich bardzo lubie :P (ale sie pdlizuje :lol:)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

zamykanie tematów

Post autor: ESTI »

Fam, no co Ty. :twisted:

Wszelkie sugestie mile widziane, ale to nie oznacza, ze beda akceptowane. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

zamykanie tematów

Post autor: Maugosia »

[quote="SKR"]nie kazdy jest na tyle cierpliwy zeby chcialo mu sie wertowac 12 stron tematu ktory kiedystam byl poruszony[/quote]
12 stron, bo jest malo postów na jedną stronę? to mozna zmienic w ustawieniach i nie będzie tak dużo stron do przeglądania.
A poza tym, jak sie wpisze w wyszukiwarce coś konkretnego, to tych tematów nie bedzie aż tyle.
Zakładając za każdym razem swój nowy temat, sami produkujemy te "12 stron" i "aż tyle" tematów.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”