APEL - uwaga na wybór karmy!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
okti199
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 08, 2011 10:37 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: okti199 »

to prawda są dodawane ulepszacze i barwniki ,dlatego bo zielonych dodatkach ogony mogą robić zieloną kupę :-\
ja wolę kupić osobno słoneczniki i ziarna i to wymioeszać
BLACK,PEARL
Posty: 29
Rejestracja: pt sty 14, 2011 2:09 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: BLACK,PEARL »

Witam mam do sprzedania pokarm VERSELE-LAGA RAT NATURE 750g w cenie 19 zł.Odbiór tylko i wyłacznie w Krakowie nie wysyłam do innych miast.Jezeli jestescie zainteresowani prosze o wiadomosc na priv
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: szczuruleczka »

Osobo wyżej - to nie jest wątek na OGŁOSZENIA!!
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
spendless
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 24, 2011 11:28 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: spendless »

okti199 pisze:to prawda są dodawane ulepszacze i barwniki ,dlatego bo zielonych dodatkach ogony mogą robić zieloną kupę :-\
ja wolę kupić osobno słoneczniki i ziarna i to wymioeszać
ja podobnie robię. kupuję w centrali nasiennej zboża itd i mieszam, ostatnio nie było więc kupiłem jakąś dla gołębi, a jej skład był podobny do tej co ja sam mieszam:)
"... i księżyc wdrąży się w jej biedne, zakrwawione ciało, a ja zostanę pochłonięty w nieskończoną otchłań głębokich labiryntów pełnych nienawiści i rozpusty..."
yousuck
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 20, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Polkowice
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: yousuck »

Ania pisze:Jak niektórzy wiedzą - niektórzy pewnie nie, od kilku lat prowadzę poprzez GG Pierwszą Pomoc szczurom - online.
Od kilku miesięcy zaczynają docierać do mnie niepokojące sygnały pozwalające mi wnioskować, że karmy dostępne na naszym rynku są coraz bardziej "urozmaicone" we wszelkiego rodzaju świństrwa. Mam na myśli prawdziwe świństwa, bo robią krzywdę szczurom.
Zaczyna się od kupienia popularnej karmy na wagę lub w kartonie - polskiej firmy (nie jednej, kilku - ale reklamy tu robić nie będę).
Szczur karme wcina i w którymś momencie, podczas jedzenia lub tuż po - zaczyna charczeć jakby się krztusił.. ale to nie jest krztuszenie co poznajemy po wypływie sporej ilości piany z pyszczka. Zwierzę traci siły, ma ruchy konwulsyjne (jak przy wymiocinach) ale ze względu na specyficzną budowę żołądka - wymiotować nie może. Zwracana jest wyłącznie treść z przełyku. Zwierzę się męczy.
W większości przypadków winą są spulchniacze i inne (nazwęt o po imieniu) - syfy dodawane do karmy, które sprawiają, że szczur chętniej daną karmę je.

Powiecie: Dleczego, przecież szczur jadł tą karmę cały czas - dlaczego teraz ma to świadczyć o karmie, przecież od początku byłoby widać?
Ano dlatego, że nie wszystko działa od razu i nie wszystko jest silnie szkodliwe w jednej dawce. Stałe lub częste podawanie niewielkiej ilości toksyn pozwala na zatrzymywanie niektórych jej rodzajów w organiźmie i każdą następną dawką dokładamy do "worka nieszczęść" aż kiedyś następuje bunt organizmu przeciwko owym substancjom.

Proszę - dobierajcie karmy bardzo uważnie. Drogo nie znaczy, że pewnie. Jeśli mam być szczera - kupujcie karmy firm nie polskich! Nie śmierdzi sztucznie mięsem, nie ma dodawanych spulchniaczy, jest naturalna.
A jeszcze lepiej kupować na ryneczku (jeśli ktoś ma możliwość) ziarna zboża, np. pszenicy, słonecznika, dyni - i mieszać ze sobą wszystko co znajdziecie.
Jakie więc karmy byś polecała?
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: aneczkaa »

hrabinadrabina
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 05, 2011 6:39 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: hrabinadrabina »

Ja używam beaphar care+ lub Xtravital. Nie wiem jak z versele-laga bo jeszcze nie słyszałam na temat tej karmy opinii. Wiem, że jest trochę tańsza, ale ja z mojej jestem bardzo zadowolona, a szczury wyglądają świetnie:)
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: piotrekmr »

Hmmm szczerze mówiąc wystraszyłem się trochę bo ja właśnie kupuje taka karmę na wagę :( a dokładnie w takich woreczkach w jednej są różne chrupki i pałeczki ( bardo kolorowe) suszone jabłka banany kukurydza itp a w drugim ziarenka jak myślici czy ta karma jest zdrowa. mieszam karmę w proporcjach 2:1
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Flaumel »

Bardzo kolorowe chrupki i pałeczki brzmią niestety: źle. Tak samo to że jest z worków na wagę - nie wiesz ile tam leżała niestety...

Lepiej zamówić chociażby z internetu! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: pipilotti »

Nigdy nie karmiłam moich szczurów karmami marnej jakości - wybieram Beaphar, VL, JR Farm. Mimo to kilka razy zdarzyło mi się być świadkiem incydentów opisywanych przez Anię. Zwierzak kładł uszy po sobie, wydawał niepokojące dźwięki i wypluwał wydzielinę jasnego koloru. Jedna z moich szczurzyc była po takim "wypadku" osłabiona kilka godzin, po czym nagle i niespodziewanie wróciła do formy. Od kilku miesięcy nic podobnego nie miało miejsca i jeśli chciałabym te nieprzyjemne sytuacje łączyć z podawaniem konkretnej karmy, musiałabym stwierdzić, że Beaphar, który teraz pożerają sprawdza się wyśmienicie. Ciekawi mnie, czy to jednak rzeczywiście wyłącznie kwestia żywienia, a jeśli tak, to co z dietą moich szczurów było nie w porządku...
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Cytrrryna »

Temat którego można powiedzieć szukałam. Po pierwszym poście wystraszyłam się i to bardzo... Moje oba szczurki jedzą to samo, tylko że jeden je więcej (kapturek-Pinky) , a drugi (dumbo-Mysza) je mniej , mimo tego, że jest już trochę większa od Pinky. Mysza ma właśnie takie odruchy, często nie chce jej się nawet ruszyć, załatwia się pod siebie praktycznie, bo śpią na półeczce, a na dół schodzi tylko pić i jeść i chyba, że jest na dole to wtedy się załatwia, a gdy jest na górze to nie schodzi... Ciężko oddycha, i ma takie odruchy. Dawałam karmy takie jak Vitapol , pewna karma kupiona na wagę bardzo polecana przez panią, która ma wiele wiele szczurasów i jeszcze proszek z suszonych jajek z owocami i czymś jeszcze nie pamiętam dokładnie.. Myślę że może to być od vitapolu, albo takie chrupki Animalsa, chociaż nie dostają więcej niż 1 dziennie. Po prostu miałam kupione no i chcę to w jakiś sposób zużyć. Dostają też owoce i warzywa, makaron, ryż kaszę, czasami chlebek suchy, no i gryzą co jakiś czas wapno. Niestety tak dzieję się tylko z Myszką, po małej Pinky nic nie widać, raz miała oczka wypukłe no i kupkała więcej niż zawsze, ale dlatego pewnie, że zjadła kawałek kocyka i kawałek żwirku. Wiadomo, że co małe to wszystko spróbuje. Na szczęście z Pinky nie było więcej problemów. Teraz bardzo martwię się o Myszkę, tym bardziej, że jest jeszcze mała, bo nie ma nawet dwóch miesięcy. Jeżeli nie przejdzie do poniedziałku, to jadę do weta. Przepraszam, że rozpisałam się na tyle tematów na raz i aż tak bardzo, ale mam nadzieję, że ktoś coś poradzi.
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
natala92
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 26, 2012 2:02 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: natala92 »

Hym... Aniu, to może podałabyś jakieś sprawdzone firmy ? A jeśli rzeczywiście lepiej jest samemu robić to jakie ziarna najlepiej dobrać, kukurydza, słonecznik, dynia, pszenica i co jeszcze ? ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Paul_Julian »

Natala, ten temat ma już duzo stron, musisz czytać :)

Spójrz jakie tematy sa w dziale Karmienie http://szczury.org/viewforum.php?f=32
Są karmy polecane, podsumowanie karm (tam zajrzyj , bo to takie nowe podsumowanie) , własne mieszanki, i spis tresci.

Koniecznie musisz zaglądać w różne tematy i spisy treści.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: pipilotti »

Miałam złe przeczucie co do Vitapolu Premium i mam - najpierw zakrztusiła się (?!) Hasz, a teraz Jackie. Leży biedaczka, pluje czymś przejrzystym, kuli uszy i widać, że coś jej przeszkadza. Powtórzę to co napisałam wcześniej - po Xtravitalu NIGDY coś podobnego się nie zdarzyło, dlatego chyba przestanę eksperymentować i podawać inne rzeczy jako dodatek...
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: alken »

A co ma do rzeczy marka karmy? Po prostu łapczywie jadły to się zaksztusiły.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”