nie chce spac w domku?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

zoospora

nie chce spac w domku?

Post autor: zoospora »

Mam Rokforda od niedawna. Dwa pierwsze dni spal w domku a teraz przeniosł sie na pieterko... do sprezyny!! Z domku wyrzucił całą zawartość, część upchał w sprezynie. Jednak zanim to zrobił spał na gołych pretach. Ledwo sie moze tam obrocic. Mam watpliwości czy jest mu wygodnie i czy czasem cos nie spowodowalo tego ze nielubi swojego domku. Moze sie czegos wystraszył.
:?:
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

nie chce spac w domku?

Post autor: jokada »

Większość szczurków wybiera wyżej położone miejsce do spania
mój Olaf w ogóle nie ma teraz domku - śpi w hamaku
Morii zostawiłam domek (w razie jak by miała ochote zrobić sobie gniazdko, ale ona i tak wybrała hamak, i znosi tam kawałki chusteczek
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

nie chce spac w domku?

Post autor: moni »

Moje szczury też nie śpią w domku tylko w hamaku.Jest to normalne.Widocznie czuje się bezpiecznie i nie ma powodu żeby chować się w domku.Spróbuj zrobić mu hamak to może go polubi a z pewnością bedzie mu tam wygodniej :) :)
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

nie chce spac w domku?

Post autor: Azi »

To nic zlego, ze spi w sprezynie - widocznie lubi :) zreszta uwazam, ze szczurki wiedza same najlepiej gdzie im wygodnie :)
allys
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 03, 2003 8:31 am

nie chce spac w domku?

Post autor: allys »

moze mu domek czyms smierdzi.szczury sa bardzo wrazliwe na chemiczne zapachy, nie lubia ich. Zazwyczaj mam pudelka po chusteczkach higienicznych albo suchym pokarmie-takie ktore nie maja przykrych dla szczurkow zapachow, i nie ma problemu. poza tym jesli jest goraco to zazwyczaj spia na zewnatrz.
zenek

nie chce spac w domku?

Post autor: zenek »

moj szcurek [dragus]od samego początku niechcial spac w domku,teraz poprostu calą noc spi ze mną w luzku.........a tak wogule nie opuszcza mnie na krok mam pytanko czjest to dziwne zachowanie mojego ulubienca
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

nie chce spac w domku?

Post autor: Ania »

Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Martwić możesz zacząć się dopiero wtedy, gdy szczuras zacznie gryźć czy przestanie wychodzić z klatki.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
shy4
Posty: 331
Rejestracja: śr lis 26, 2003 7:34 am
Lokalizacja: Leeds
Kontakt:

nie chce spac w domku?

Post autor: shy4 »

Mój szczuras łączy obydwie przyjemności:D!trochę śpi w domku trochę w hamaku:D!
qxik

nie chce spac w domku?

Post autor: qxik »

myślę że jest to spowodowane tym że szczury nie lubia gdy jest ciasno...moja konefka lubi spać w domku ale napewno wygodniej jest rozłożyć całe ciałkołącznie z ogonkiem .... wyobraż sobie sapć w kuckach ;)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

nie chce spac w domku?

Post autor: krwiopij »

skaven nie znosil spac wysoko... kiedy w starej malej klateczce, dla lepszego zagospodarowania miejsca, przenioslam mu domek na pieterko, wywlekl z niego wszystkie husteczki i postanowil, ze bedzie spac na parterze w trocinkach... na wyzszych pietrach owszem, bywal dosc czesto, ale wyjadal pochowane po katech smakolyki, pokrecil sie troche i zlazil na dol... do hamaczka nie przekonal sie nigdy... spokoj i lagodnosc na czterech nozkach z niego byla, ale zawsze mial wlasne zdanie... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Yo!Asia

nie chce spac w domku?

Post autor: Yo!Asia »

A mój szczur najlepiej by nie wychylał z domku nosa. W domku śpi, a co najgorsze załatwia się. Teraz już nie ma tego problemu bo zamieszkał z drugim szczurem w innej klatce i tam tego nie robi.
Rydzo

Domek :)

Post autor: Rydzo »

Mam pytanie. Moja szcura od czasu kupienia nowej klatki siedzi na górnej półce. Dlatego tez tam postawiłem jej domek.
Chciałbym jednka prsztawic jej domek na dół i się zastanawiam, czyto jest wogóle możliwe. Jak jej go zdejmuje to i tak siedzi na gorze :( Mieliscie moze doswiadczenia z takim przemeblowaniem??
Zuszka
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 20, 2004 6:24 pm

nie chce spac w domku?

Post autor: Zuszka »

Moj szczuras czesto siedzi na gorze, mimo ze ma domek na dole. Nie mam pojecia dlaczego, ale jego wybor, skoro mu sie tam podoba... :) DOmek na dole tez lubi, bo czasem spi w nim, ale czesciej widze go na gorze. Ja bym zostawila tak jak jest, nie ma sie co denerwowac, niech sobie spi jak lubi :D :D :D
Rydzo

nie chce spac w domku?

Post autor: Rydzo »

Już sie przyzwyczaiła (szybka jest ;) ) Przeniosłem doemk na dól i pokazałem jej gdzie jest ;) Teraz sobie siedzi w nim lub na polce :P Jej wybor w sumie :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

nie chce spac w domku?

Post autor: Ania »

Jeśli "dół" oznacza kuwetę odradzam - zresztą nikt chyba nie chciałby spać w toalecie, prawda? ;) Jeśli jest to niższa półka - (wiem, że już się przeniosła ale może rada przyda się komuś innemu) można spróbować dać jej na 2-3 noce chusteczki na półkę, na której lubi sypiać a później te chusteczki wszystkie wrzucić do domku, to też nie musi się udać, szczur może wszystko powynosić spowrotem, no... ale zawsze to jakaś szansa ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”