Co jest nie tak? Dwa samce.

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kasiula
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 8:17 am

[Warszawa] oddam szczurka samca... :(

Post autor: Kasiula »

jest to samiec z oazy...wzialam go bo chcialam polaczyc go z moim chlopakiem ale niestety nie wyszlo :sad2: moj wariat na nic mu nie pozwala,gryzie tak ze "nowy" piszczy :cry: ciagle tylko bojki widac moj chlopak jest indywidualista...

[ Komentarz dodany przez: limba81: Wto Sie 22, 2006 9:10 pm ]
Przenioslam czesc tematu do stadka.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony wt sie 22, 2006 7:53 pm przez Kasiula, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagubiona pośród myśli
Zagubiona pośród pragnień
Zagubiona pośród głosów
Zagubiona pośród zagubionych
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Co jest nie tak? Dwa samce.

Post autor: limba »

Kasiula, a jak laczylas szczury? z tego co wiem nowy nie jest zbyt dlugo u Ciebie? Czy nie za szybko sie poddajesz :?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kasiula
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 8:17 am

Co jest nie tak? Dwa samce.

Post autor: Kasiula »

laczylam tak jak pisaliscie...ale jak byly ze soba to tylko klotnie i piski :cry: prawda maluch jest niedlugo u mnie ale proby polaczenia koncza sie zawsze zle :-( nie wiem czy robie cos zle
Zagubiona pośród myśli
Zagubiona pośród pragnień
Zagubiona pośród głosów
Zagubiona pośród zagubionych
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Co jest nie tak? Dwa samce.

Post autor: PALATINA »

[quote="Kasiula"]polaczenia koncza sie zawsze zle[/quote]
Moim zdaniem za wczesnie, by powiedzieć, że sie źle kończą...

[quote="Kasiula"]nie wiem czy robie cos zle[/quote]
Brak cicierpliwości, to po pierwsze. Reszta - nie wiem, bo nic nie napisałaś, a my nie jestesmy jasnowidzami. 8)
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Kasiula
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 8:17 am

Co jest nie tak? Dwa samce.

Post autor: Kasiula »

no zrobilam tak ja pisalisci w dziale stadko,wszystko po kolei ale moze faktycznie jestem za malo cierpliwa...tylko po prostu nie laczylam nigdy szczorkow i stresuje sie jak dochodzi do jakiejs klotni...dam im czas ;) mam nadzieje ze bedzie lepiej
Zagubiona pośród myśli
Zagubiona pośród pragnień
Zagubiona pośród głosów
Zagubiona pośród zagubionych
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Co jest nie tak? Dwa samce.

Post autor: PALATINA »

Opisz krok po kroku, a nie "tak, jak powiedzieli". ;)
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Co jest nie tak? Dwa samce.

Post autor: mazoq »

Kasiula, jeśli to TYLKO piski, nie ma krwi, ran, ani wyrywanych kłaków, to wszystko jest w porządku.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Co jest nie tak? Dwa samce.

Post autor: Ewqa »

Moje babulce do tej pory jak tylko zaczynaja rozróbę to wrzask taki jakby ze skóry je obdzierał ;) Więc piskami się nie przejmuj.

Czytałam że przy łaczeniu samców dobrze jest je zająć jedzeniem, najlepiej tuńczyk żeby potem śmierdziały tak samo.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Co jest nie tak? Dwa samce.

Post autor: limba »

[quote="Kasiula"]nie laczylam nigdy szczorkow i stresuje sie jak dochodzi do jakiejs klotni...[/quote]

Musisz niestety byc cierpliwa i zaopatrzyc sie w melise na uspokojenie. Wiem sama co przezywalam przy pierwszym laczeniu.
Daj im czas zeby sie poznali. Musza ustalic kto rzadzi. [quote="mazoq"]jeśli to TYLKO piski, nie ma krwi, ran, ani wyrywanych kłaków, to wszystko jest w porządku.[/quote]

Dokladnie. Jesli zauwazysz ze jest za ostro to rozdziel. Zapoznawaj je na zupelnie neutralnym terenie.

I[quote="PALATINA"]Opisz krok po kroku, a nie "tak, jak powiedzieli".[/quote]

Tak jest, bo metody sa rozne. Czasem trzeba dostosowac metode do danych ogonow ;)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Co jest nie tak? Dwa samce.

Post autor: sachma »

Moje sie leja caly czas, piski wrzaski, huki zrzucanych misek i przestawianych domkow.. ale nic sie nie dzieje.. po kilku godzinach znow spia wtulone w siebie - no czasem po kilku dniach jesli byla duza afera ;)
jesli nie masz cierpliwosci i dlatego chcesz sie pozbyc szczura, to chyba wypadalo najpierw o tym pomyslec a dopiero pozniej go brac.. czy myslalas ze wrzucisz je do jednej klatki i od razu sie pokochaja?! :sad3: :|
Obrazek
Kasiula
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 8:17 am

Co jest nie tak? Dwa samce.

Post autor: Kasiula »

wcale tak nie myslalam...po prostu niegdy nie laczylam szczorow i nie wiedzialam jak to jest...a pisalam juz ze BARDZO mi zalezy zeby sie polubily...kocham je oba...dostalam pare rad i sie uspokoilam,nie cghce go oddawac.najpierw puscilam jew wannie a potem krok po kroku tak jak tu...1 Umyć dokładnie klatkę urzyć /ort mydła i środków czyszczących(nie żrących!)
2 Dokładnie wypłukać i wytrzeć klatkę
3 Wsypać świerzych trocin i siana
4 Umyć poidełko itd oraz zmienić ustawienie w klatce
5 Wpuścić "nowego" szczurka
6 Po ok pół godzinie wpuścić starego szczurka
7 Włożyć do klatki samakołyki
8 Od początku starać się skupić ich uwagę na sobie a nie na szczurkach
9 NIE FAWARYZOWAĆ JEDNEGO Z SZCZURKÓW!
10 Obserwować ciągle szczurki zajmując je czymś
11 Po kilku godzinach nasłuchowania lub ogladania zachowań można spokojnie udac sie na zasłóżony spoczynek
Zagubiona pośród myśli
Zagubiona pośród pragnień
Zagubiona pośród głosów
Zagubiona pośród zagubionych
Kasiula
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 8:17 am

Co jest nie tak? Dwa samce.

Post autor: Kasiula »

coraz lepiej :) wlasnie jestesmy po spotkaniu w wannie :D bylo naprawde dobrze,obwachali sie,posmyrali ale nie bylo wiekszego sciecia 8) jestem taaaaka szczesliwa,mysle ze do konca tygodnia beda juz razem spaly :hihi: dziekuje wam,naprawde duzo mi pomogly wasze posty :przytul:
Zagubiona pośród myśli
Zagubiona pośród pragnień
Zagubiona pośród głosów
Zagubiona pośród zagubionych
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

Co jest nie tak? Dwa samce.

Post autor: maggie »

Kasiula trzymam kciuki ;) ja jestem dopiero co po tygodniowym łączeniu zakończonym sukcesem ;)
Obrazek
Od lewej:Maggie['],Pestka['],Mela['],Kropka :)
Maggie[']-moje słońce ;( (20.07.07r.)
Pestka[']-moje serduszko ;( (29.04.08r.)
Mela[']-moja siostra (10.12.08r.)
Gosiek
Posty: 98
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 7:22 pm

Co jest nie tak? Dwa samce.

Post autor: Gosiek »

Ja jestem w trakcie laczenia i tez chyba jest coraz lepiej.Na poczatku bylam przerazona a teraz w 3 dniu laczenia gdy biore klatke z mlodzsym Rogerem i stawiam na łozko Tolek jakby nie mogl sie doczekac goni wkolo klatki wyskakuje na nia a jak ja otworze towchodzi do srodka i czeka na Rogera a ten zaraz wystawia glowke i leci do niego.Tarmosza sie za ogonki , podlizuja wczoraj Roger po raz pierwszy iskal Tolka a ten siedzial zadowolony.Nie zostawiam ich jeszcze na noc razem ani na dluzej tzn samych.
Nie wiem czy dobrze robie ale daje do spania Tolkowi w dzien kocyk w ktorym w nocy spi Roger chce zeby przyzwyczajal sie do niego w kazdej sytuacji.Jak Roger troche podrosnie to przeniose je do jednej klatki .
za tęczowym mostem Avi, Toluś
----------------------
Kasiula
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 8:17 am

Co jest nie tak? Dwa samce.

Post autor: Kasiula »

:cry: musialam przerwac laczenie...moj maly sie rozchorowal,bylam z nim dzis w oazie dostal 2 zastrzyki i antybiotyk ale podobno to nic strasznego ;) mam nadzieje ze szybko z tego wyjdziemy.teraz chyba lepiej zeby sie nie stykaly,prawda??
Zagubiona pośród myśli
Zagubiona pośród pragnień
Zagubiona pośród głosów
Zagubiona pośród zagubionych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”