Co do obcinania zębów?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co do obcinania z?bów?

Post autor: Amusia »

Ktore z tych 2 rodzajow obcinaka sie bardziej nadaje do obcinania ząbków u szcura?

1. http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... ts_id=3452

2. http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... ts_id=3450
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

Co do obcinania zębów?

Post autor: Chesti »

Yyyy... chyba nie chcesz tym obcinać szczurowi zębów? :shock:

Jeśli faktycznie twój szczurek wymaga skrócenia zębów to radzę wybrać się z tym do weterynarza który zrobi to fachowo.
A jeśli to tylko pomyłka i szukasz czegoś do obcinania pazurków to polecam gilotynkę, sama mam taką i bardzo sobie chwalę.
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co do obcinania zębów?

Post autor: Amusia »

chcodzilam do weta ale duzo bierze pozatym obcinalam juz szcurkowi zemby bo potafie to robic ma wade zgryzu i trzeba mu co 2 tygodnie troszke skracac bo ma krwotoki z nosa i kaleczy dziaslo pozyczalam od kolezanki ale chce w koncu kupic sobie wlasny obcinak
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Yshia
Posty: 499
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 10:14 pm

Co do obcinania zębów?

Post autor: Yshia »

a zapewniasz dodatkowo jakieś rzeczy do ścierania ząbków? Jeśli ogon ma wadę zgryzu, to i tak będzie prawdopodobnie wymagał przycianania, ale może trochę rzadziej. Wstaw w mu gałąź drzewa, wapienko, daj coś smacznego do obgryzania.
~~jestem chora~~
Lady Makbet
Posty: 55
Rejestracja: śr sie 23, 2006 10:37 pm
Kontakt:

Co do obcinania zębów?

Post autor: Lady Makbet »

uhh. trudna sytuacja. musisz być absolutnie pewna, ze umiesz to zrobićm najlepiej skonsultuj się w tym wypadku z doświadczonym weterynarzem.
Jeżeli jednak jesteś pewna, że jesteś w stanie to zrobić kup obcinak taki jaki pożyczałaś od koleżanki. Mimo wszystko sugeruję jednak wydać troszkę grosza aby szczurek był bezpieczny.
Niby jest wygodniej a jednak czegoś brak
W tym toksycznym bałaganie ani my ani wy
Nie mamy szans.


Obrazek
ale o co chodzi z tymi jajami to ja nie rozumiem... ;)
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co do obcinania zębów?

Post autor: Amusia »

dawalam mu do zcierania chyba wszytko co sie da ale on nawet tynku w pokoju nie chce obgryac i ogolnie to niby z tymi zebami jest wszytko ok sa na swoim miejscu ale on ich nie sciera a na okraglo je sucha karme dla kotow i nic z tymi zebami to jest makabra bo za to co wydalam na obciananie to juz bym mogla hurtownie tych obcinakow otworzyc a zemby naorawde umiem obcinac bo mnie wet uczyla bo ja prosilam ze niby z ciekawosci od kolezanki pozyczalam gilotyne ale uklad raczki jest beznadziejny i kiepsko widac co sie tnie i tu jest problem wiec pytam czy obcinak taki zwykly bedzie lepszy bo wet miala obcinak ale duzy a ja chce kupic maly
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Co do obcinania zębów?

Post autor: Matylda »

Ja obcinalam krolikowi zeby, to naprawde nic strasznego, nie wiem czemu tak na nia naskakujecie? Uwazam ze o 100% lepiej zeby zrobila to osoba ktora kocha swojego szczura a szczur ja niz ma to zrobic weterynarz, ktory nie jest zwiazany z tym szczurem, a szczur sie stresuje! Ja mialam pierwszy obcinak, niestety nie iwem jak to by sie sprawdzilo w przypadku szczura, widzialm na oczy oby dwa obcinaki i oby dwa sa duze, ja tez mam z trixie tylko ze jest ona malutki, ja nim obcinam paznokcie szczurkow i jest naprawde dobry!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
*ONA*
Posty: 13
Rejestracja: pn sie 28, 2006 6:53 pm

Co do obcinania zębów?

Post autor: *ONA* »

Nie wiem... czy to jest normalne... ale ja miałam dwa szczurki i zandemu nie obcinałam ząbków...
....::::Hektor::::.....
[*] [*] [*]


Na zawsze w moim serduszku.......
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Co do obcinania zębów?

Post autor: Elbereth »

[quote="Amusia"]ma wade zgryzu i trzeba mu co 2 tygodnie troszke skracac bo ma krwotoki z nosa i kaleczy dziaslo[/quote]
*ONA*, jeśli ze szczurzymi ząbkami jest wszystko ok i ma różne rzeczy do ścierania ząbków (kolby, gałązki, wapienko, krawędź jakiegoś mebla ;) ), to nie trzeba przycinać, szczuras sam zadba o ich odpowiednią długość. Ale jeśli szczurek ma wadę zgryzu (jak w tym przypadku) i źle ściera sobie ząbki, albo nie ma na czym ich ścierać (czyli najczęściej zaniedbanie właściciela, który nie dał zwierzaczkowi niczego twardego do gryzienia), to trzeba przycinać ząbki.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co do obcinania zębów?

Post autor: Amusia »

pislam wyzej ze wady nie ma ale nie scira sobie a ma wapienko kolby orzechy galazki i wsyztko co sie da
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
luorawetlan
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 26, 2006 6:00 pm

Co do obcinania zębów?

Post autor: luorawetlan »

moje szczury zawsze maja w klatce zawieszona kolbe kukurydzy - bardzo lubia i przy okazji doskonale scieraja sobie zabki, popcorn tez jest dobry.
w sumie to ich podstawa pożywienie :D oczywiscie daje im inne żarcie - ale kukurydze maja zawsze, jest bardzo twarda i mysle, ze sie świetnie nadaje do ścierania.
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

Co do obcinania zębów?

Post autor: Chesti »

[quote="Amusia"]ma wade zgryzu i trzeba mu co 2 tygodnie troszke skracac bo ma krwotoki z nosa i kaleczy dziaslo[/quote]

[quote="Amusia"]pislam wyzej ze wady nie ma [/quote]

Amusia to jak w końcu? :roll:

Jeśli ma wadę zgryzu (a skoro nie ściera zębów to ma) i weterynarz nauczył cię obcinać zęby szczurowi to ok... kup drugi obcinak skoro sama piszesz, że gilotynka ma zły układ rączki i źle się tnie...
a jeśli szczurek wady zgryzu nie ma to nie obcinaj mu zębów tylko dawaj mu coś co będzie lubił ogryzać, u mnie np. najlepiej sprawdzają się gałązki z drzew owocowych i kości (nie z kurczaka!).

Sama widzisz, że twoje wypowiedzi są nieco sprzeczne ze sobą :drap:
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co do obcinania zębów?

Post autor: Amusia »

zemby rosna prosto ukladaj sie dobrze ale cholelcia on ich nie sciera I ILE RAZY MAM PISAC ZE MA DO SCIERANIA WYZTKO CO SIE TYLKO DA!!!!!!!!!!! :sciana2:
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Co do obcinania zębów?

Post autor: limba »

Amusia, najlepiej po prostu poradz sie weta apropo obcinakow. Wyslij nawet maila do Wojtys z linkami.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Co do obcinania zębów?

Post autor: Nisia »

Kiedys jedna osoba na forum miała fobie na punkcie długości zębów szczura. Ciągle chciała przycinać, aż w końcu wet powiedział, że są dobre.
Są różni weci, i niektórzy zapewne będa obcinac do dziąsła, jesli sobie klient życzy i płaci.
Czy na pewno te zęby są za długie? Porównaj z rysunkami, które gdzieś na forum są.
A może szczurek ma tyłozgryz (jedna z wad zgryzu)? Dolne siekacze sa cofnięte do tyłu i nie opierają się o górne. I dlatego czasem się nie ścierają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”