Co do obcinania zębów?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

Co do obcinania zębów?

Post autor: Chesti »

Nisia, weź się może nie udzielaj bo zostaniesz okrzyczana, że starasz się pomóc ;)

Mnie osobiście też się wydaje, że albo szczur ma zęby w porządku (jak się nie wie jakie mają być to się może wydawać, że są przeraźliwie długie), albo ma faktycznie wadę zgryzu (tylko czemu właścicielka się teraz tego wypiera? :roll: ).
Amusia czy jesteś w stanie zrobić zdjęcie zębów?
I na drugi raz, proszę Cię bardzo nie krzycz. Ludzie chcą Ci pomóc, a ty jakieś fochy odstawiasz. Nie jesteś nieomylna, bo nikt nie jest.
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co do obcinania zębów?

Post autor: Amusia »

aktulalnie so po obciananiu ale jesli chccie to spoko
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Co do obcinania zębów?

Post autor: Martolina »

Ja swoim maluchom, i mojej szczurci którą miałam dawniej, daje suchy chlebek, jest twardy więc ściera ząbale, oprócz tego to kolby, wapienko, i co tam jeszcze. Polecam suchy chlebek, moje za tym przepadają pasjami :)
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co do obcinania zębów?

Post autor: Amusia »

Matko Swieta ILE RAZY MAM PISAC ZE MA DO SCIERANIA WYZTKO CO SIE TYLKO DA!!!!!!!!!!!! :bije: :sciana2: a apropo jakimi obcinakami najczesciej obinaja waszym maluvhom weterynarze?
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Co do obcinania zębów?

Post autor: mataforgana »

Amusia, żadnymi.
żaden z moich szczurow nie miał i nie ma z tym problemów.

a ty naprawdę weź na wstrzymanie, ja rozumiem, że się irytujesz, kiedy ktoś ci wymienia na czym sobie jego szczur ściera ząbki, i rozumiem, że twój nie ściera na żadnej z wymienionych rzeczy, ale na litość, zrozum, że ludzie chcą ci pomóc.

więc pomagają jak mogą.

ja się na przykład nie wypowiadam na temat tego który obcinak jest lepszy, bo żadnego nie używałam i zwyczajnie nie wiem.

a ty, skoro już tym narzędziem miałaś do czynienia, powinnaś wybrać sama...

w końcu chodzi o twojego szczura i ciebie.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Tola
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 7:11 pm

Co do obcinania zębów?

Post autor: Tola »

Jeśli się nie ma wprawy w obcianiu zębów, to można zrobić szczurowi krzywdę. Między innymi doprowadzić do wady zgryzu (nabytej mechanicznie).
Więc może jednak wstrzymaj się z obcinaniem przez siebie.
Wiem, że u weta szczur się stresuje, ale on to robi szybko i sprawnie, a Ty będziesz się denerwować, za Was dwoje i będzie jeszcze gorzej. Trudno laikowi wsadzić to żelastwo do malutkiego ruchliwego pyszczka. Trzeba uważać na język i działać bardzo ostrożnie, a jednocześnie szybko.
Miałam problem z przerastającymi zębami u szczura, ale sama nigdy nie obcinałam.
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Co do obcinania zębów?

Post autor: PALATINA »

[quote="Amusia"]apropo jakimi obcinakami najczesciej obinaja waszym maluvhom weterynarze?[/quote]
Ja miałam juz kilkadziesiąt szczurów, przez ponad 10lat i nigdy żaden nie miał przycinanych zębów.

Możecie mi pokazać fotkę szczura z zadługimi zębami?
Serio, pytam, bo szczury generalnie mają bardzo długie ząbale, więc nie wyobrażam sobie jeszcze dłuższych. No chyba, że takie zakręcające się w świderki czy kółeczka... :drap: Takie widziałam na zdjęciach królików.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
pesa
Posty: 132
Rejestracja: wt sie 22, 2006 11:08 am

Co do obcinania zębów?

Post autor: pesa »

obcinanie zębów?!?!?!..szczurek powinien sam je sobie ścierać, może nie dostaje twardego jedzonka?! ja bym tam podawała jakieś suchary bądź twarde warzywka i czekała aż sam zwierzak sobie je zetrze a nie narażała istotkę na ból- to zapewne nie jest bezbolesny zabieg :roll:
Ostatnio zmieniony sob wrz 02, 2006 3:22 pm przez pesa, łącznie zmieniany 1 raz.
"cannot find the comfort in this world"
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Co do obcinania zębów?

Post autor: mataforgana »

pesa, ja mam do ciebie prośbę - czytaj cały temat zanim się wypowiesz, bo swoim postem udowodniłaś, że przeczytałaś najwyżej nagłówek...

no, Amusia, jeśli masz możliwość to ja też poproszę - jak wyglądają za długie zęby u szczura...? bo w ogóle sobie tego nie wyobrażam... :roll:
Ostatnio zmieniony sob wrz 02, 2006 4:28 pm przez mataforgana, łącznie zmieniany 1 raz.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Co do obcinania zębów?

Post autor: limba »

A ja prosze trzymac sie tematu. Pytanie jest jasno zadane i kolejne posty o co szczuras moze scierac sobie zeby beda kasowane. Tym bardziej ze autorka jasno napisala ze szczur nie sciera sobie zebow.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Co do obcinania zębów?

Post autor: marchewa »

Ja niestety widziałam za długie zęby u szczurka z zoologa. Wyglądało to tak, że panienka nie mogła zamknąć w ogóle mordki, bo ząbki przeszkadzały.
Po mojej interwencji dostała kolbę do ścierania ząbków.
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Kikula
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 5:20 pm

Co do obcinania zębów?

Post autor: Kikula »

czym wyczyścic szczurkowi ogonek? sama woda wystarczy? Jestem tu nowa i nie wiem jak zacząć nowy temat więc wbijam się tutaj
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Co do obcinania zębów?

Post autor: Matylda »

Kikula, na gorze strony masz napis: NOWY TEMAT~, naciskasz wpisujesz tresci wysylasz, nic prostszego, ale nie zakladaj tematu o czyszczeniu ogonkow bo takie tematy juz byly wystarczy poszukac!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”