Gerberki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
korabora

Gerberki

Post autor: korabora »

Hello, ja ostatnio kupiłam kurczaka w słoiku dla niemowląt, to wygląda jak taki beżowy pasztet i szczurkom bardzo smakuje. Tam nie ma tłuszczu więc jest lepsze od zwykłego kurczaka. Ja rzadko daję ale chciałam by miały wyzerkę. Chyba nic nigdy im tak nie smakowało:). Jednak zastanawiam się jak można podawać to dzieciom. Niemowlęta powinny mieś dietę warzywną> moja opinia :D
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Gerberki

Post autor: Angua »

Co do niemowląt - w rodzinach wegetariańskich wychowuje sie dzieci na diecie bezmięsnej i jest dobrze, ja - jak i większość moich rówieśników jak dziecko jadłam mieso i też było dobrze. Tak ze nie ma tu zadnego "powinny" - to też moja opinia :D
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Martyna:)

Gerberki

Post autor: Martyna:) »

Wczoraj kupiłam moim dwóm diablicom zupkę dyni "BoboVita". "Biły" się o nią razem z moją dobermanką :shock: :lol:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Gerberki

Post autor: krwiopij »

moje diably gerbera dostaja regularnie... bardzo go lubia, a na pewno im nie zaszkodzi - trzeba tylko dbac, zeby mialy odpowiednia ilosc twardego pokarmu do scierania zebow... gerber jest szczegolnie wygodny, kiedy trzeba wyjechac i szczurkami musi zajac sie ktos 'niewtajemniczony'... :) wiadomo, ze mamom czy rodzenstwu niekoniecznie musi chciec sie obierac marcherwke, wybierac kosci z psiego obiadu, czy specjalnie dla szczurkow odkladac odrobine ryzu czy makaronu... a tak - 'po garstce ziarenek i lyzeczce gerbera na lepek i na pewno kilka dni przezyja... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Gerberki

Post autor: Mageda »

Ja wczoraj kupiłam mojej malutkiej także od Gerbera kurczaka z warzywami dla niemowląt od 10 miesiąca, aqrat fajnie się składa bo moja mała ma właśnie 10 miesięcy :D
tylko że nie smakuje jej to zbytnio :( ciapneła tylko trochę tego i jadła to z niesmakiem, myślałam że ja dokończę za nią to ale nawet mi nie smakuje :wink:
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Gerberki

Post autor: IVA »

Sposoby są różne. Zauważyłam jak moje dziewczynki podkradają karmę psu (taką gotowaną). Od tego czasu gotuja dla psiaka i dla nich. Składa się na to ugotowany bez soli ryż i karma mięsna drobiowa (razem wymieszana). Jedzą aż im się uszka trzęsą. Wszystko zostawią dla tego jedzonka. Oczywiście dostają też codziennie mieszankę ziarenek, kolby dla gryzoni i czasami specjalne biszkopciki. Te obecne trzymają linię. Nie wiem jednak czy to dobrze. Od doświadczonego hodowcy hobbisty usłyszałam kiedyś, że nie najważniejsze jak długo szczurek żyje (bo średnia to ok. 3 lata) ale aby był szczęśliwy.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Gerberki

Post autor: lajla »

ja dzisaj kupilam bobovity ciapke dla niemowlat o smaku jabllokowo dyniowym miseczka zostala odrazu zaciagnieta do domku:) i msyle ze wrato im czasem takie cos dac:))
a i tez kupilam ciateczka w ksztalcie serduszka dla psow narazie dolam mu jedno jutro tez dostanie i pojutrez i bede musiala kupic nowe bo mi sie skoncza bo kupilam tylko 3 huhu
Emilka

Gerberki

Post autor: Emilka »

Ostatnio karmilam kota obiadkiem indyk+ryz gerberka dalam na probe Bezie i zjadla ze smakiem. Dopiero potem wyczytalam na forum ze regularnie podajecie takie obiadki ;) a czy podajecie deserki owocowe?
ja wczoraj kupilam deserek banany i jablko z twarozkiem , szczur porzadnie wylizal spodeczek.

Jak czesto podawac takie smakolyki?
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

Gerberki

Post autor: GoHa »

Ja kupuje gerberki glownie z indyka i kurczaka ... owocki daje im swieze... a miesko sama zadko jadam i kupuje wiec uzupelniam greberkami... Kupuje Gerber raz na tydzien albo dwa i wtedy taki malutki sloiczek schodzi mi w 2-3 dni (bo sie moze zepsuc) ;p
Dobrze jest być kochanym... :)
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Gerberki

Post autor: maua_czarna »

ja zastepuje natomiast gerberki gotowanym mieskiem z ryzem+warzywka.z czysto ekonomicznego powodu-na jednego szczura nie ma sensu kupowac sloiczka,bo nie zuzyje go napewno.
mysle,ze gerberki sa bardzo zdrowe,ale oczywiscie trzeba tez inaczej urozmaicac pokarm.jak dla mnie-2,3 razy w tygodniu brzmi dosc rozsadnie i nie zaszkodzi napewno:)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Gerberki

Post autor: OlaA »

Zgadzam sie z mauą_czarna. Ja kupilam Poli gerberka owocowo-warzywnego - jablko/marchew.
Wcinala, ze jej sie uszy trzesly :lol: , ale zanim mala go zjadla to on sie zdazyl zepsuc :(
A zepsuty gerberek smierdzi okrutnie, no i oczywiscie musialam prawie caly wyrzucic.
Dlatego od teraz zaczne mu sama przecierac owoce i warzywa, bo ja tez to bardzo lubie
i nie bedzie problemu z konsumpcja.
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Gerberki

Post autor: ania85 »

no cóż - ja mam 5 szczurkow, więc słoiczek na tydzień w zupełnosci mi schodzi ;)
...najczęściej kupuje im te z indyczkiem albo kurczaczkiem... owowcowych jeszcze nie próbowalam :)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Gerberki

Post autor: OlaA »

Owocowe sa pycha. Wiem bo sprobowala, ale chcialam zostawic dla Poli wiecej i nie zjadlam,
jak sie okazalo potem nieslusznie, bo sie zmarnowal :lol:
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Emilka

Gerberki

Post autor: Emilka »

Beza i tak dostaje mieso i warzywa swieze ale gerberki to chyba jakies urozmaicenie.
Zwlaszcza nie chcialam kupowac np. samej marchewki bo moge dac swieza ale np. nie mam czasu bawic sie w miksowanie i mieszanie banany,jablka i twarozek to brzmi smakowicie ;) dlatego kupilam na sprobowanie.
tez nie boje ze mi sie zepsuje no ale mowi sie trudno.
Jak po wakacjach przyjdzie nowa kolezanka Bezy to bedzie szybciej schodzic
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Gerberki

Post autor: sachma »

ja uwielbiam gerberki... ale tylko owocowe... wiec nie mam problemu... gerberek zchodzi w jeden dzien :wink: Bandyta ma specjalna miseczke ... zjada ja w ciagu calego dnia.... i dostaje pelniutka miseczke... a reszte zjadam ja :wink:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”