Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: iwciunia11 »

Dzisiaj kupilam karme ''Szczur 8'' firmy TUKAN.
Ostatnio maluchy mialy w klatce tylko kolbe i owoce, a karme musialabym zamowic w sklepie zoologicznym. A, ze ostatnio czesto im zmieniam - od Versele Laga, po karmy na wage, to kupilam i ta, aby zobaczyc, jaka jest.
Juz po otworzeniu pudelka uswiadomilam sobie, ze wyrzucilam pieniadze w bloto.
Samo ziarno i troche siana O.o... + kilka chrupek... tych kolorowych.
Nie wiem, co moge do niej dodac, jak narazie dla wzbogacenia tej karmy, dodalam kilka psich chrupek, ale chyba pojde do sklepu po pestki dyni, albo ususze plasterki jablka, bo watpie, zebu moim paskudom to smakowalo ;/
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

Ale tak szczerze... czego się spodziewałaś po jednej z najtańszych karm na rynku? Ja bym w ogóle nie dała jej szczurom. Nie wierzę, że coś co opłaca się sprzedawać za taką cenę, ma jakąś sensowną kontrolę jakości.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: alken »

a po co chcesz w ogóle coś do niej dosypywac, przeciez szczury i tak zjedza tylko to co do niej dodasz, chcesz im przemycić to siano i ziarno na chama? wywal dziadostwo i kup porządną karmę ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: iwciunia11 »

Po co to wywalac, skoro moge dodac tam sonecznik, dynie, zasuszone owoce, i karma bedzie, jak znalazl ? :P
I juz nigdy nie kupie tak taniej karmy...
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: noovaa »

To zjedzą słonecznik i dynie ( które w nadmiarze są bardzo tuczące ) a karma zostanie ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: IHime »

Albo nawet zjedzą, w końcu to jest takie napchane polepszaczami... Na zdrowie im to nie pójdzie.
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: iwciunia11 »

Tam nie ma zadnych ulepszaczy, podejrzewam, ze tam wcale nic nie ma oprocz suchego ziarna...
Chyba pojde dzisiaj do sklepu zoologicznego zamowic ''Beaphar i Bersele Laga'', chodz, jak na moja kieszen to za drogie sa :(
A moze byc w ostatecznosci Vitapol ? Slyszalam, ze nie jest najlepsza, ale do najgorszych tez nie nalezy.
Ostatnio brak mi kasy ;/
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: smeg »

Vitapol właśnie należy do najgorszych. Jak Megan, Tukan, Dako-art i inne świństwa za parę złotych. Chyba, że Vitapol Premium Line - to taka lepsza i trochę droższa wersja. Jeśli nie stać Cię na Beaphar i VL, możesz zamówić np. Timę Rattimę albo Ucztę dla szczura na zooplus.pl - wychodzi dużo taniej, ale trzeba kupowac w workach min. 2,5 kg.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: iwciunia11 »

Pytam tylko z ciekawosci, szczury na poczatku zawsze dostawaly karme firmy Versele Laga, najtaniej bylo za 16 zl i bardzo im smakowala, lecz po jakims czasie zaczely wybrzydzac.
I to nie jest, ze mnie nie stac - jezeli bedzie trzeba to kupie. Ostatnio kupilam karme na wage, nie wybrzydzaly, jadly ze smakiem, a miala podobny sklad do Versele Laga.

Wzielam tylko owies z karmy firmy Tukan i posieje, przynajmniej szczurki beda mialy z tego cos pozytecznego !! ;)
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Sky »

Nie polecam - karma Flamingo Premium dla szczurów i myszy (paczkowana, od 3 lat kupuje ogólną dla gryzoni na wagę i jest cacy).
Po pierwsze, cena - za 600g zapłaciłam 20 zł, co jest przesadą biorąc pod uwagę jakość karmy.
Po drugie, właśnie, jakość i składniki - zwykła mieszanka zboża, słonecznika, jakiś chrupków, w tym żarówiastych, plus duże kawałki suszonego banana dla niepoznaki.
No i najważniejsze - robaki. Mimo tego, że opakowanie było szczelnie zamknięte, data ważności odległa, to po otwarciu powitała mnie cała społeczność robali - małe, szybkie, beżowo szare. Zła poszłam zwrócić do sklepu, na szczęście reklamacje uwzględnili. Jeżeli traficie na tą karmę w sklepie - mimo tego, że wygląda całkiem ok - nie kupujcie! Szkoda pieniędzy.

Obrazek
Obrazek
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
lillyin
Posty: 41
Rejestracja: śr gru 03, 2008 7:10 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: lillyin »

Szczerze powiem, że nie przekopałam calusieńkiego wątku, ale też baaardzo odradzam Megan. Kiedyś, dawno temu ją kupowałam, jeszcze nieświadoma wtedy składów i wartości odżywczych, ale nie to mnie odrzuciło. Kupiłam kiedyś to duże opakowanie plastikowe, 1kg, otwieram a tam multum moli spożywczych - część padłych, część jeszcze ruchawych i larwy - i taka pajęczyna na całej karmie. Fuj. Nie było tego widać przez opakowanie. Przestałam to świństwo kupować, ale ostatnio zabrakło mi karmy i poprosiłam mamę, żeby kupiła cokolwiek małego, zanim kupie VL. Mama kupiła małe opakowanie Megan i znowu to samo. Mole, larwy i ta pajęczyna...brrr. W życiu już tego nie kupię. Miał też ktoś tak?
Ze mną: Mila, Inka, Lilka, Zara, Nina :*
Za TM: Norek, Czesiek, Flanek, Wanda :*

Życie z pasją - http://hobbylandia.pl
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

lillyin, wystarczyło w wyszukiwarkę wpisać "Megan" i pewnie uzyskałabyś wiele nieprzychylnych opinii :)
Z tego co kojarzę ludziom zdarzały się takie przygody w każdej z karm, ale nagminnie w Megan czy Vitapolu... Ja mam wrażenie, że producenci tych karm mają coś nie tak z magazynami, albo kiepskich dostawców. Nie bez powodu są tak niskie ceny :)
Oczywiście każdemu się może zdarzyć, bo tak jak napisałam wyżej, nawet w polecanych karmach bywają mole, ale to już raczej wyjątki.
Poza tym większość tych karm (Megan, Tukan, czy coś tam) są chyba średnio zbilansowane, barwione, itd. :)
W każdym razie nie ma się co dziwić, że w Megan Cię to spotkało...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
lillyin
Posty: 41
Rejestracja: śr gru 03, 2008 7:10 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: lillyin »

Nie no ja wiem, że Megan to syf totalny. Kupowałam ją kilka lat temu, jak miałam o hodowli pojęcie chińskie, czyli jako-takie. Teraz ta Megan to był czysty przypadek, bo nie powiedziałam mamie, czego nie brać. Z resztą na tej małej wsi, w której mieszka, nie ma się czego wielskiego spodziewać. Ale prawda jest taka, że np. w VL jeszcze mi się nigdy mole nie trafiły. Magazyny swoją drogą, ale ja mam wręcz wrażenie, że te hale produkcyjne są totalnie zasyfione, a karmy typu Megan produkują w przerwach ze śmieci, które zmiotą z podłogi fabryki.
Ze mną: Mila, Inka, Lilka, Zara, Nina :*
Za TM: Norek, Czesiek, Flanek, Wanda :*

Życie z pasją - http://hobbylandia.pl
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

Tak, ja zrozumiałam z Twojego postu, że kupienie Megan to był przypadek. Za bardzo sobie jednak wzięłam do serca ten fragment o nieprzeczytaniu całego wątku :P I nie myślałam za dużo co piszę.
Ja bym bardzo chciała zobaczyć taką halę produkcyjną pokarmów dla zwierząt. Po prostu z ciekawości, żeby mieć jakieś wyobrażenie :)
To prawda, że w małych zoologach są same najgorsze karmy. Czasem się zapędzę gdzieś, właśnie np. w miasteczku moich rodziców i zawsze mi ręce opadają. Pomijając to, że jakimś dziwnym trafem te karmy nagle zyskują wielką wartość i ceny zwalają z nóg. Trochę szkoda, bo ludzie mają najczęściej niską świadomość i wiele osób pewnie kupuje Megany itp., więc nie znikną z rynku zbyt szybko. Co prawda Vitapol chyba sobie wziął trochę bardziej do serca nieprzychylne opinie i produkuje Vitapol Premium Line, który do mieszania z innymi karmami, jeśli ma się akurat mało funduszy, jest dobry... Jako karma podstawowa - mam wątpliwości, bo ostatnio zobaczyłam, że jest sporo orzechów.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: alken »

gosja1 pisze: Vitapol Premium Line, który do mieszania z innymi karmami, jeśli ma się akurat mało funduszy, jest dobry...
no nie wiem czy jak sie ma mało funduszy...u mnie 750g kosztuje 13zł, co wychodzi tak samo jak uczta szczura po podwyżce cen :P
jak bida piszczy to vl zero, jakies 7zł za kg ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”