Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szczurek_13
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 9:13 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: szczurek_13 »

Raczej kupiuję karmę na wagę, ale dokładnie ją oglądam po czym wsypuję do szczelnego słoiczka
Kocham szczury, ale nie dla tego że nazywają mnie Szczurek
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: pomarańczowy jelcz »

no i jeszcze kolby Nestor -leza nietkniete juz ktorys miesiac ;/
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: krwiopij »

popieram przedmowce... zadne moje zwierze nestora zabkiem nie tknelo...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Meggy »

moje też nie chcą... zastanawiałam się czy to dlatego że wcześniej jadły Animalsy, ale najwyraźniej nie
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: falka »

ja kupilam karme Animalsa (wiem, ze wszyscy odradzaja, ale innej akurat nie bylo, a wlasnie jechalam po szczurka, ale to dluga historia) - no i oczywiscie sie potwierdzilo, ze mala jej nie lubi - ale poniewaz ma tez kolbe i daje jej mnostwo innych rzeczy, wiec karma stala dosyc dlugo i zostalo w niej: pszenica i owies i troche granulatu (i takich malych ziarenek) - cala reszta wyjedzona wlacznie z takimi malymi czarnymi kulkami

ale mam juz sposob - dodaje do tego co zostaje kasze kuskus, pokruszone drobno platki kukurydziane, platki owsiane, pokruszone orzechy laskowe (podkradam mamie - ciiiiiicho), otreby i inne takie drobniusie rzeczy i zalewam to wszystko ciepla woda zeby nasiaklo - wtedy dodaje TROCHE mleka i miodu - wylizane do czysta i nawet ziarenka wyjedzone :P
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: AniaP »

Zawsze się dziwiłam jak ktoś pisał o robalach w karmie dla szczurów, a tymczasem i mnie się trafiły i to w czym! w Vitakrafcie! Może i szczurasom nie zaszkodzą, ale mnie obrzydziły, bo to nie były tylko robale ale aż! robale w kokonach - fefefe. Zawiodłam się na tej firmie, od długiego czasu kupowałam ich karmę dla szczurów, dropsy, nawet na sianko "alpejskie" się kusiłam, bo wydawało mi się bardziej miękkie, delikatne. W ogóle ostatnie zakupy produktów Vitakraft były dla mnie jakieś pechowe, bo w dwóch różnych sklepach kupiłam "robaczywą" karmę i sianko, ale z dodatkiem żywej biedronki (i nie wiem co tam jeszcze znajdę w tym sianku :? ). Biedronke przeżyłam :wink: ale te paskudne robale to już za dużo...
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
sarenka24
Posty: 310
Rejestracja: czw paź 14, 2004 10:59 pm
Lokalizacja: Katowice

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: sarenka24 »

A mnie się wydaje, że robaki w karmie to nie wina producenta a sklepu....karma przechowywana w złych warunkach, obok innej zarobaczywionej karmy....robaczki, a zwłąszcza mole doskonale przegryzają kartonik z ziarnem i składają tam jajeczka.
Nosek ['] forever in my heart
Kinia i Frida ['] ['] :(za teczowym mostem, tak szybko odchodzicie :(
Monia

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Monia »

robaki sa nie tylko w karmach dla szczurkow. kupilam otreby przenne. wzielam do ust łyzke otreb (poprawia przemiane materii) i czuje jak w ustach cos mi rosnie... wyplulam to na reke a to byly wijace sie larwy.
zwymiotowalam mimio ze nie zdazylam nic polknac i juz nigdy wiecej nie kupie otreb!!!!!!!
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Anita »

bleeeeee to obrzydliwe...
Musiałaś przeżyć ciężki szok, współczuję...
Od dziś zawsze będę dokładnie przebierać otręby na wypadek robali
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: AniaP »

Nie wiem jak te robale dostają się do pudełka, ale wydaje mi się przynajmniej w moim przypadku, że one tam jednak zostały zapakowane, bo pierwszą rzeczą jaką zrobiłam gdy znalazłam robale było dokładne obejrzenie pudełka. Jest calutkie, ani jednej dziurki, wszystkie klejenia trzymają. W tym sklepie kupuje dla moich szczurzaków "od zawsze" i mam do nich zufanie - no chyba że teraz je stracę, narazie ich nie przekreślam i idę oddać im pechowe żarełko i pokazać robale, zobaczymy czy uwzględnią moją reklamację...Może to i też nie wina producenta, robale same się zalęgły, ale jakoś na razie przestaje kupować Vitakrafta, mam obrzydzenie...
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
koteczek
Posty: 468
Rejestracja: sob gru 20, 2003 9:13 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: koteczek »

ja jak kupilam ostatnio Vitakraft mialam to samo... otwieram kolbe a tam pelno robali... od jajek przez dzdzowniczki i takie juz rozwiniete. narobilam tyle krzyku, ze caly dom sie zbiegl, ale w sklepie spokojnie wymienili.
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Anita »

Jak kiedyś do sklepu weszłam i proszę o kolby, a pan mówi, że jakas inwazja, wszystkie zarobaczone, dostali z hurtowni i same reklamacje... Skąd one się biorą? hmmm
Monia

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Monia »

najgorsze co moze byc to skosztowac takie larwy!!!!!!!!!!!! OHYDAAAAAAAAAAAA
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: myszka »

o jezu Monia!! zaraz ja sie porzygam... właśnie mimo woli wyobrażam sobie te robale... ble...
Wracając do tematu to kiedys jak weszłam do sklepu zoo to pani sprzątała półki i jak tylko opdnosiła pódełaka z karmami to wylatywały z tamtąd masy tych "malików" ochyda, a w innym zoologicznym tych motylków nie widziałam jeszcze nigdy... nie wiem skąd sie biorą, ale sa okropne... miałam je w domu przez Vitacrafta, ale juz zostały zlikwidowane :P [wiem,że troche niepo polskiemu, ale wiecie... jeszcze wcześnie jest :P ]
sarenka24
Posty: 310
Rejestracja: czw paź 14, 2004 10:59 pm
Lokalizacja: Katowice

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: sarenka24 »

AniuP: może nie widziałaś dziurek, bo one robią na prawdę bardzo małe dziurki, albo przeciskaja się przez maleńkie szczeliny w pudełku. Miałam takie robaki jakiś czas temu w ryżu, mące i przyprawach, najpierw wyczaiłam je w przyprawach i myślałam też, że to zostało zapakowane u producenta, ale jak zobaczylam, że robactow jest też w innych produktach to obejrzałam bardzo ale to bardzo dokąłdnie opakowania i okazało się, że jednak są maleńkie dziurki, którymi dostały się do środka. JEśli chodzi o robaki w karmie to spotkalam się z nimi w dropsach (niew paietam jakiej firmy) ale zobaczylam to jescze w sklepie i ich po prostu nie kupiłam. Możliwe, że producent również jest winien tego, że robactwo jest w karmie ale chyba najczęstszą przyczyną jest sklep/hurtownia, w którym karmy są przechowywane.
Nosek ['] forever in my heart
Kinia i Frida ['] ['] :(za teczowym mostem, tak szybko odchodzicie :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”