[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pude?ku...

Post autor: turybiusz »

Szczurki zostały wyrzucone na zimno w kartonowym pudełku. Pewnie komuś się po prostu znudziły, więc je "wypuścił" :cry: Siedziały na trawniku zbite w kupkę, przerażone i przemarżnięte. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy nie przeszli koło nich obojętnie, "bo to przecież tylko szczury". Dzięki interwencji pewnej bardzo miłej pani oraz pana ze Straży Miejskiej szczurki znalazły tymczasowe schronienie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie. Nie jest to jednak miejsce, gdzie mogłyby zostać długo. Gdy chwycą mrozy, w pomieszczeniu biurowym, w którym zamieszkały, zrobi się dla nich za zimno. Poza tym brak jest miejsca na odpowiednio duże klatki, szczurki tłoczą się w ciasnych klateczkach. Pilnie potrzebny jest dom!!! Najlepiej na stałe, choć być może możliwe będzie wzięcie szczurków na dom tymczasowy.
Szczurów jest 6: 4 samce, 2 samiczki. Są milutkie, pozwalają się brać na ręce, nie boją się ludzi. 2 samczyki - albinoski, są już dorsłe. Reszta to młodzież (dałabym im 2-3 miesiące, ale głowy nie dam). W schronisku zostały rozdzielone płciami, ale nie wiadomo, czy nie doszło już do zapłodnienia.
Całe towarzystwo złożyło dzisiaj wizytę dr Debisowi. Biedactwa mają strupki, zwłaszcza 2 samczyki - albinoski są w złym stanie. Wszystkie dostały dzisiaj zastrzyk z ivermektyny. Pan doktor je osłuchał, jedna samiczka ma lekkie szmery gdzieś w górnych drogach oddechowych (dr kazał się tym na razie za specjalnie nie matrwić), u reszty nic nie słychać, ale nie wiadomo, czy choroba dopiero się nie wykluwa. Jeden z samczyków albinosków ma łyse jądra i brzuszek: prawdopodobnie klopoty hormonalne. Drugi ma przerzedzoną sierść, pewnie też z tego powodu. U samiczek pan dr nie wyczuł płodów, więc jest szansa, że nie zdążyły zajść w ciążę. Wszystkie szczurki są wychudzone.
Oprócz 2 samczyków albinosków jest jeszcze samczyk czarny berkshire i husky (też z czarnego). Z samiczek jedna jest uroczym czarnym kapturkiem, ze śmieszną kępką białych włosków na łepku, druga to husky. Wszystkie szczurki są łagodne, śliczniutkie (no może poza albinoskami, które muszą troszkę wydobrzeć, żeby pokazać się w pełnej krasie) i bardzo spragnione kochającego domu!
Sprawa jest pilna!!! Boję się, że w czasie rui samiczek może między samczykami dojść do konfliktu, który w zaciasnej klatce, może skończyć się tragicznie, a nie dostałam zgody na wstawienie większej klatki do biura!
Ostatnio zmieniony śr gru 27, 2006 11:57 am przez turybiusz, łącznie zmieniany 1 raz.
...
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Post autor: Fea »

Biedactwa... Jeżeli znajdzie się transport do Wrocławia, to ja się piszę na samiczkę (może być kapturkowa - mam sentyment do kapturków przez wzgląd na Wilhelma - ale niekoniecznie). An mi przypilnuje małej przez miesiąc, a po świętach wrócę i zabiorę dziewuchę do siebie. Turybiusz, damy radę? ;]
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Post autor: turybiusz »

Damy, damy! Czyli poszukujemy transportu do Wrocławia dla uroczej kapturki!
...
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Post autor: Mageda »

a co z transportem do Białegostoku? Dałoby się ? Wziełabym samiczkę husky
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Post autor: Ania »

Podobnie -> Jeśli znajdzie się transport do Szczecina i ja mogę użyczyć domu tymczasowego i zajmę się poszukiwaniem domów. Najchętniej tylko samiczki (mam uczulenie na samce) ale w przypadku sytuacji alarmowej wezmę wszystkie.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Post autor: turybiusz »

Uprzedzam, że samiczki mogą być ciężarne, a stan zdrowia wszystkich szczurków jest na razie niepewny.
Dla czarnego samca być może uda mi się znaleźć dom w trójmieście. Jeśli Fea i Mageda są zdecydowane na samiczki husky i kapturkę, to pozostaje nam znaleźć dom dla dwóch dorosłych samców albinosków i młodszego od nich kolegę husky i poszukać transportu. Mamy też awaryjny dom tymczasowy u Ani, więc nie jest źle. Jeśli nie znajdzie się chętny do przewiezienia szczurków, to ogłoszę zbiórkę na bilety i sama je zawiozę pociągiem.
Mamy też awaryjny dom tymczasowy u Ani, więc nie jest źle.
Czekam na potwierdzenie ofert :)
Ze szczurkami zobaczę się w niedzielę, na razie są pod opieką moich koleżanek, jakby coś się działo coś niedobrego, mają do mnie dzwonić.
...
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Post autor: KasiaGdańsk »

Ja bym wzięła obojetnie którą samiczkę, husky lub kapturkę. Bez względu na to czy mniej lub bardziej chora. Jak można je zobaczyć???

Na stałe oczywiście ...
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2006 6:10 pm przez KasiaGdańsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Awatar użytkownika
Abigael_Freythr
Posty: 54
Rejestracja: czw cze 30, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Kontakt:

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Post autor: Abigael_Freythr »

mogłabym wziąc dwóch młodych panów (tą "młodzież"), z tym że nie jestem w stanie zapewnic transportu do wawy.
pierwszy movik Pythona
pierwszy movik Monty'ego

Flicka (HerrFlick) 07.10.2003 - 08.09.2006
ze mną Monty i Python ur. 25.10.2006
Awatar użytkownika
katrina
Posty: 24
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 7:53 pm
Lokalizacja: Łódź

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Post autor: katrina »

Gdyby znalazł się transport do Lublina to mogłabym wziąć samczyka husky. ;)
"Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest Twoje."

Po drugiej stronie tęczy: Wacuś, Kubuś, Mozart, Chopin, Maciuś, Tutuś(Tutanchamon), Shiro, Hoshi i Miki. [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Post autor: Ania »

Informuję, że ew. przyjęcie tymczasowo ciężarnych samiczek nie jest dla mnie problemem. Piszę, żeby było wiadome.
Panny zostałyby u mnie do czasu odchowania młodych (minimum 4 do 5 tygodni). Warunki mam (klatki i finanse).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Post autor: Layla »

Nie chcę offtopowac, ale jeśli jedna samiczka może znaleźć dom na miejscu (KasiaGdańsk) to czy to nie będzie lepsze niż żeby jechała do innego miasta? W ogóle wspaniale, że jest taki odzew :D
Obrazek
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Post autor: Fea »

Ano, jest w tym sens i (chociaż mi szkoda) mogę zrezygnować ze szczurki, bo do mnie jest chyba najdalej, a buu. Turybiusz, może to faktycznie lepsze wyjście?
Ostatnio zmieniony sob lis 25, 2006 10:22 am przez Fea, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Post autor: Layla »

Fea, ja wiem, że szkoda... No nic, zobaczymy co powie Turybiusz. ;)
Obrazek
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Post autor: KasiaGdańsk »

Turybiusz coś powie pewnie jutro, a ja sie zamartwiam i czekam na odzew... :(
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[SOPOT]szczurki wyrzucone na dwór w kartonowym pudełku...

Post autor: Mageda »

Słuchajcie dziewczyny, jesli trzeba, ja także mogę odstąpić komuś małą.
Zgłosiłam się, ponieważ chciałam aby mała znalazła szybko domek.

W każdym razie u mnie też znajdzie na pewno kochający domek, choć przez jakiś czas będzie sama.


Także jeśli komuś bardzo mocno zależy, nie ma sprawy.
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”