Suszenie szczurków po kąpieli suszarką :)

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Jak suszyć szczura?

Post autor: Ratata »

Celina, suszarka to fajna sprawa(o ile masz mało bojaźliwego szczura), tylko trzeba uważać, żeby go nie poparzyć, najlepiej ustawić na lekko ciepłe powietrze ;)
A jak szczur bojaźliwy, to polecam ręczniki papierowe - oczywiście po uprzednim odsączeniu szczura w zwykły ręcznik - świetnie chłoną wilgoć.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Jak suszyć szczura?

Post autor: sue »

Tak szczerze mówiąc ja nie czuję potrzeby mycia szczurów ;) W przeciągu roku raz mi się zdarzyło. Suszyłam zwykłym ręcznikiem i nie było źle ;) Dziewczyny uciekały z ręcznika więc automatycznie same się wycierały :hihi:
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Jak suszyć szczura?

Post autor: Ratata »

Ja na szczęście też nie mam potrzeby prania szczurów aktualnie, ale jakby co... 8)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Jak suszyć szczura?

Post autor: Fatty »

Ja takowej potrzeby nie czułam,dopóki Ikon nie wytaplał się w syropie-lepił się cały,żwirek,skórki po zjedzonych pomidorach,skorupki po orzechach,chusteczki ,ziarno-wszystko to się do niego przyklejało,więc jakieś kroki podjąć musiałam ;)
Suszyłam w ręczniku, a jak już się nieco podsuszył puściłam go aby sobie pobuszował pod ciepłym kocem.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Doduś
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 24, 2007 7:03 pm

RE: Jak suszyć szczura?

Post autor: Doduś »

Ja pierwszy raz suszyłam szczura suszarką, ale uznałam że to może jej zaszkodzić i teraz jak ją wykompie to wycieram do ręcznika a potem trzymam ją dopuki nie wyschnie w ręczniku. Ale zapach mydełka czy płynu nie zawsze zostaje w ręczniku. Mokre szczury śmierdzą ale jak wyschną to jak się dłużej powącha to czuć czasem np. mydełko czy płyn
Insane
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 22, 2007 3:21 pm

RE: Jak suszyć szczura?

Post autor: Insane »

Mydło? Płyn? Sądziłam, że należy ostrożnie z takimi specyfikami.. Nie wysuszają zbytnio skóry szczurków?
Przez całe życie mojego faceta, nigdy go nie kąpałam. Nie było sytuacji, w której byłby naprawdę brudny. Poza tym miał niesamowity awers do wody, nawet w płytkim talerzyku. Chciałam mu oszczędzić strachu.
psychosomatic addict, insane. come play my game.
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

RE: Jak suszyć szczura?

Post autor: Marcysia. »

a ja, jak większość trochę ręczniczkiem, a trochę suszarką.:D
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Jak suszyć szczura?

Post autor: yss »

ja mojego przypadkiem wpadniętego do wanny szczura porządnie odsączyłam w ręczniku i postawiłam w ciepłym miejscu, mył się chyba z 20 minut... :) a miejsce było bardzo ciepłe i bez przeciągów [okolice kaloryfera]. suszarka może wysuszyć błony śluzowe w nosku. i przegrzać szczuraka.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Jak suszyć szczura?

Post autor: Manowce »

moje się suszą ręcznikiem. z Pi jest łatwo, bo on siedzi schowany i czeka do wyschnięcia, za to Lu zwiewa ile może (najchętniej pod mój podkoszulek, a mokry szczur na zimniej skórze to wątpliwego rodzaju rozrywka ;D
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: Jak suszyć szczura?

Post autor: szpaczek »

ja szczura nie kąpałam tylko przecierałam lekko boki sciereczką bo jej białe futro zmieniło sie w żółte najprawdopodobniej dlatego że hamak był obsikany i ona tam leżała i trochę brzydko pachniała:P a wycieranie jej to była droga na klęczkach jak z Sosnowca do warszawy,jak ją włożyłam do miska to wyskoczyła z niej(mokra) i oczywiście hypc i mi w rękaw,przy okazji wylała trochę wody z miski ale to szczegół ,i wycierałam ją ręcznikiem,a potem zamknełam drzwi od pokoju i dałam jej sie schować pod poduszki:P
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Scyla
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 11, 2007 7:17 pm
Kontakt:

RE: Jak suszyć szczura?

Post autor: Scyla »

Ja kładłąm Kathe na ręcznik. tym samym ręcznikiem ją przykrywałam i delikatnie ją pocierałam. W ten sposób szybko ją wysuszyłam, pogłaskałam i... uspałam...
Pozdrawiają:
Szczurzyca Kathe,
Kotki Bastet i Sachmet
oraz
Pies Filip
(no i ja:))
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

RE: Jak suszyć szczura?

Post autor: pixxa »

Najpierw susze recznikiem, pozniej delikatnie suszarka ;).. Na sam koniec wpuszczam do cieplego lozeczka
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

RE: Jak suszyć szczura?

Post autor: Dagaz »

Najpierw nadmiar odsaczam pamierowymi recznikami, a potem wycieram do sucha recznikem. Oczywiscie szczur jest po tym zabiegu strasznie urazony, odwraca sie zadkiem i wyciera sie na pokaz ;P
A suszarki nie polecam, przy tak malym zwierzatku mimo wszystko moze zaszkodzic.
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Suszenie szczurków po kąpieli suszarką :)

Post autor: paulinka93 »

Właśnie dzisiaj kupiłam kolejnego szczurcia i była dość upaprana. Nie kąpałam jej tylko zmoczyłam ciepłą wodą ręczniczki papierowe i przemyłam jej sierść. Była trochę wilgotna więc wysuszyłam ją suszarką na najmniejszym stopniu i z dużej odległości. Nie bała się sale nie pasowało jej powiew suszarki, tylko się troszkę odsówała, ale nie było większych problemów:)
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Suszenie szczurków po kąpieli suszarką :)

Post autor: Nakasha »

Moje paszczuraki też nie boją się suszarki po kąpieli (a te bardziej dominujące z alfą na czele niuchają prąd powietrza przez cały czas suszenia :D), tylko jest ważne, żeby powietrze nie było za ciepłe i trzeba trzymać odległość 40 - 50 cm. Niektóre suszarki pracują w miarę cicho, a to zmniejsza ewentualny stres ;).

Szczurka najlepiej najpierw dokładnie wytrzeć ręcznikiem, a suszarką dosuszać tylko dodatkowo ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”