Pływanie

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bazik
Posty: 118
Rejestracja: wt mar 30, 2004 4:07 pm

P?YWANIE

Post autor: bazik »

Moja Didi, kiedy ją kąpię- potrafi wyskoczyc mi z wanny wprost na ramię (w sumie z wanny pewnie jakieś 1,5 metra!). Panicznie boi się wody, a ja po takiej kąpieli jestem nie tylko calusieńka mokra ale też podrapana:)
" Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.."
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

P?YWANIE

Post autor: Mycha »

[quote="bazik"]Moja Didi, kiedy ją kąpię- potrafi wyskoczyc mi z wanny wprost na ramię (w sumie z wanny pewnie jakieś 1,5 metra!). Panicznie boi się wody, a ja po takiej kąpieli jestem nie tylko calusieńka mokra ale też podrapana:)[/quote]
No więc może lepiej oszczędzić szczurkowi stresu i kiedy się wybrudzi czymś czystym to wytrzeć szmatką? :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
olek
Posty: 66
Rejestracja: pn gru 08, 2003 6:27 pm

P?YWANIE

Post autor: olek »

a moje 3 szczurzyce nawet lubia plywac z tym ze shadi potrafi nurkowac czasem a dzuma i ta mala to tylko plywaja
pozdrowionka od moich ogonków
Szatana,Diabła,Henia,Gucia i Maciusia
Piotras
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 10, 2004 6:35 pm

P?YWANIE

Post autor: Piotras »

Czy oby nic nie stanie sie w uszka jak tak szczurek zanurkuje???? bo troche sie boje ze jej sie dostanie woda do uszu czy cos i bedzie halo:(
szczurcie nasza Bella i Emi oraz my Piotras i Rhenata pozdrawiamy..a Beatrice macha do nas z nieba
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

P?YWANIE

Post autor: kwitak »

Fionę kąpałam dwa razy i jej się nie podobało. Strasznie się wyrywałami piszczała, chociaż wszystko było ok. woda miała odpowiednią temperaturę, po prostu się boi. Dlatego nie miałam okazji zobaczyć jak szczurki pływają.
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

P?YWANIE

Post autor: endru_ »

A ja tam mojego szczurka kąpie w wannie. Co prawda nie przapada za tym zbytnio (jakie podrapane ręce już mam po jej wspinianiu :P ), ale w końcu czasem trzeba ją wykąpać. Więc ląduje w wodzie (o dziwo wcale nie ucieka), najpierw zostawiam ja w spokoju na jakies 3-5 minutek. A potem palcami myje ja wodą. Po kompieli ładniusio pachnie i jest czysta :) Proponuje taką kompiel przy każdym zmienianiu ściółki na czystą :)

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

P?YWANIE

Post autor: krwiopij »

sprzeciw! szczurek doskonae sam dba o swoja higiene - o ile ma czysta sciolke w klatce... kapiel po pierwsze wysusza skore zwierzaka i niszczy jej naturalna warstwe ochronna, a po drugie naraza szczurka na duzy stres... jesli kapiel nie jest konieczna (na przyklad z powodu choroby czy pasozytow), odradzam robienie ogonkowi takich numerow...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

P?YWANIE

Post autor: endru_ »

Ma czysto w klatce ale bardzo lubi spać w swoim moczu... :/ . I po jakimś czasie zaczyna niemiło pachnieć. I nie wydaje mi się aby był to dla niej jakiś stres skoro sama staje w odzie i zaczyna się myć. Zreszta widać że po takiej kąpieli jest zadowolona, a suszenie to dla niej niesamowita zabawa :) . I jak sama zauważyłaś, taka kąpiel w sumie zapobiega pojawianiu się pasożytów.

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

P?YWANIE

Post autor: krwiopij »

co do pasozytow - nie zrozumielismy sie... kapiel w specjalnym srodku jest czasami konieczna, jesli szczura zaatakuja pasozyty... nie sadze, zeby kapiel w zwyklej wodzie miala jakikolwiek wplyw na ich pojawienie sie...

jaeli juz kapiesz szczura, to do wody dodaj odrobine octu (nie pamietal ile dokladnie - poszukaj na forum)... to zmiekczy wode i przyblizy jej ph do ph skory szczurka...

moje tez sypiaja we wlasnym moczu... w pewnym stopniu pomaga czesta wymiana chusteczek z gniazdka... ja moich nie kapie, bo to dla nich zadna frajda, a ich futerko ma troche nieprzyjemny zapach tylko przez chwile po wyjsciu z klatki... chwile sie przewietrza i juz sa jak nowe... ;) za to na latnie upaly dostana na pewno duza miske z woda, zeby mogly ochlodzic sie, jesli beda mialy taka ochote...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

P?YWANIE

Post autor: Ania »

Przy kazdej zmianie ściółki??? Matko, za często!
Szczura nalezy kąpać w dwóch przypadkach
1. Choroba skóry - kapiel lecznica w specjalnych preparatach mająca na celu wyleczenie
2. Wytarzanie się we własnych fekaliach (rozwolnienie) ale i wtedy tez często starczy sama woda na szmatce i przetarcie
Zbyt częsta kąpiel nie dość, że podrażnia skórę (nieodpowiednie ph i kwaśnośc wody w jednym, nieważne czy przegotowana - czy nie). Zabijasz naturalną florę bakteryjną.
Jak napisała krwiopij - szczur sam świetnie o siebie dba, jest czysty a to co starasz się zmyć to jego naturalny zapach, jesli pachnie siuśkami to rada jest tylko jedna - częściej zmieaj ściółkę albo zmień jej rodzaj i po sprawie.
Częsta kąpiel szkodzi.
zastanów się, czy robisz to dla szczura, czy dla siebie - bo mam wrażenie, że właśnie to drugie...

Kąpiel sama w sobie NIE ZAPOBIEGA pojawieniu się pasozytów a właśnie na odwrót! Wybijając naturalną ochronę osłabiasz działanie systemu immunologicznego (nie mówiąc o ryzyku przeziębienia, wystarczy, ze temperatura jest o 2 stopnie za niska.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

P?YWANIE

Post autor: endru_ »

:/ gdyby chodziło o to drugie to bym zmieniał jej codziennie ściółke, i kąpął codziennie. Mi tam nie przeszkadza woń, przynajmniej wiem że tam jest :P To moja dziewczyna co chwile mi mówi że jej śmierdzi ale to jej problem nie mój. Ale skoro mówicie że nie powinienem tego zbyt często robić to narazie troche się powstrzymam. Poczytam troche na zagranicznych stronach co tam piszą. Ale to już nie dzisiaj czas spać. No ciekawe czy mi tylko młode na to pozwolą :P

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

P?YWANIE

Post autor: endru_ »

więc Aniu.... przyznaje ci racje iż nie powinienem zbyt często kompać, gdyż wystarczająca same o siebie dbają. Co prawda nie znalazłem nic o tym aby to jakoś szególnie wpływało na zdrowie szczurka, gdyż są szczurki które naprawde lubią kąpiel. Ale też przeczytałem że jeżeli od naszego szczurka zaczyna naprawdę zbyt bardzo śmierdzieć jest wręcz wskazane taką otóż kąpiel ma zaserwować. Poczytałem czego to oni nie używają do mycia ale nie o tym mowa :). Sorry jeżeli uważasz iż podważam twoją wiedze, ale uważam że są ludzie wychowują swoje szczurki dłużej, i o wiele więcej wiedzą. To narazie wszystkim czas spać....

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

P?YWANIE

Post autor: GoHa »

Proponuje endru wziac sie raczej za siebie i sprzatac szczurkom codziennie sciolke w gniezdzie. Ja sprzatam moim 3 chlopcom codziennie i pachna bardzo przyjemnie. Po co katowac szczurki kapielami (a dowod na to to Twoje rece, i nie wierze, ze je to tak bawi jak mowisz), skoro one same swietnie o siebie dbaja...? Po prostu wystarczy przestac byc leniem i sprzatac codziennie w miejscu gdzie spia.
Dobrze jest być kochanym... :)
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

P?YWANIE

Post autor: Wadera »

ja bardzo nie lubie smrodku, ale nie kapie swoich ogonkow. Sciolke zmieniam co dzien i dodatkowo raz dziennie wyrzucam szczurzy kibel. Raz w tygodniu zmieniam hamak. Wystarcza w zupelnosci, a wiele roboty z tym wcale nie ma: nie myje klatki, a jedynie zmieniam trociny - gora 5minut, a hamaki piore w pralce :)
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”