RE: nie dziala "strzalka" do najnowszych postow

Wypowiedz się na temat serwisu, zaproponuj zmiany, zgłoś skargę lub usterkę.

Moderator: Junior Moderator

gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

nie dziala "strzalka" do najnowszych postow

Post autor: gijane »

jak w temacie, taka strzalka obok tematu, w ktorym ktos cos napisal, powinna zdaje sie przenosic do pierwszego nie czytanego postu. a przenosi do pierwszego w temacie. nie wiem czy tylko mi sie tak robi?

a tak przy okazji- da sie wlaczyc pod avatarami miasto pochodzenia? bo teraz sie nie wyswietla, a wydaje mi sie to bardziej przydatna informacja, niz np kiedy uzytkownik dolaczyl do forum, czy do jakiej grupy nalezy.
zniknal tez wiek- a to tez cenna informacja o uzytkowniku. wiem ze takie rzeczy mozna sprawdzac w profilu, ale kiedy robi sie to kilka razy na kazdy czytany temat, to jest to niewygodne.

chyba ze te informacje poznikaly w zwiazku z przeprowadzka? w takim razie apeluje do uzytkownikow, co by je znowu powpisywali :)
Ostatnio zmieniony ndz sty 21, 2007 9:27 pm przez gijane, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

RE: nie dziala "strzalka" do najnowszych postow

Post autor: Marcin »

[quote="gijane"]
jak w temacie, taka strzalka obok tematu, w ktorym ktos cos napisal, powinna zdaje sie przenosic do pierwszego nie czytanego postu. a przenosi do pierwszego w temacie. nie wiem czy tylko mi sie tak robi?
[/quote]

to raczej jest przykład nieprzemyślanej ikonki pokazującej nowe posty, ale nie ma mieć takiego zadania.
za to kliknięcie na "Ostatni post:" z prawej strony powinno wywołać efekt o którym piszesz.

[quote="gijane"]
a tak przy okazji- da sie wlaczyc pod avatarami miasto pochodzenia? bo teraz sie nie wyswietla, a wydaje mi sie to bardziej przydatna informacja, niz np kiedy uzytkownik dolaczyl do forum, czy do jakiej grupy nalezy.
[/quote]

Informacje które są pod awatarem zmienią się pewnie, ale prawdopodobnie nie będzie to już wyglądało tak jak w phpBB. Zamysł jest taki, aby oddzielić na dobre dane użytkownika (wiek, miasto z którego pochodzi, ilość szczurków, imię psa, kolor kota i całą resztę nieprzydatną kompletnie przy czytaniu postów) od treści samego forum. Czytając wypowiedzi innych osób i tak nie zwraca się uwagi na to skąd są. takie kryteria są brane pod uwagę w specyficznych przypadkach, a wtedy wystarczy przecież kliknąć na imię osoby o której chcemy więcej przeczytać i już mamy to wzszytsko podane jak na dłoni.

[quote="gijane"]
zniknal tez wiek- a to tez cenna informacja o uzytkowniku. wiem ze takie rzeczy mozna sprawdzac w profilu, ale kiedy robi sie to kilka razy na kazdy czytany temat, to jest to niewygodne.

chyba ze te informacje poznikaly w zwiazku z przeprowadzka? w takim razie apeluje do uzytkownikow, co by je znowu powpisywali :)
[/quote]

Pole w profilu jak najbardziej jest, i tylko od użytkonika będzie zależeć czy je wypełni, co do widoczności tych danych, odpowiem podobnie do tego co pisałem wyżej. Będziemy się starać takie informacje zostawiać w profilu, bo przy czytaniu posta są brane pod uwagę raczej rzadko, i nie ma większego sensu eksponować ich na równi z treścią samego forum.
Ostatnio zmieniony ndz sty 21, 2007 11:32 pm przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technikalia”