Dwa szczuraki, dwa koszaki, cztery ptaki i dzieciaki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Dwa szczuraki, dwa koszaki, cztery ptaki i dzieciaki

Post autor: yss »

przyszła pora na moje kluseczki, które są już porządnymi, całkiem sporymi szczurami [ok. 15 cm]. mają 6 tygodni, a wzięły się od pawła69 z forum :)

pchają się na ręce, łobuzują, śpią na kolanach i wskakują szczupakiem z ramienia pod sweter, bezbłędnie celując w otwór na szyję. tzn moją szyję, nie ich. najbardziej lubią: marchewkę, mięsko, granulat sojowy, jajko, orzeszki ziemne, suchy chlebek... :> właściwie to lubią wszystko.

są najpiękniejsze na świecie. wrzucam parę fotek... jak były jeszcze malutkie - i jak już nie są takie malutkie...

Esmeralda Weatherwax [czarna], Gytha Ogg [łaciata - kapturek], Magrat Garlick [albinoska] i nieśmiała Perdita X. Nitt [tez albinoska].
Ostatnio zmieniony śr paź 17, 2007 10:19 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: szczurzyce z lancre

Post autor: Agata »

Śliczne masz ogonki, yss. :) Kapturki, czarne, albino... Mrrrauu... To jest chyba to, co Agata lubi najbardziej...
Wymiziaj je ode mnie koniecznie!
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: szczurzyce z lancre

Post autor: Czerwonaona »

No piękne jak oglądam takie fotki to mi się micha cieszy od ucha do ucha.Kurde takie to niepozorne a tyle radości daje:)Oby dalej rosły jak rosną i zdrowe były:)
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: szczurzyce z lancre

Post autor: yss »

heh dzięki :)
zapomniałam napisać o świnkach. otóż mam też dwóch świnków, świżdżaka i śrubsztaka. skundlone rozetki :D mieszkają niedaleko szczurków, dużo świżdżą i gruczą i zrobili się ostatnio grubi :/
są śmieszni i gadatliwi, po domu chodzą gęsiego i jak biegną, trzęsie im się całe futro, zwłaszcza grzywki. mają 2,5 i 1,5 roku. mniej więcej. są braćmi z różnych miotów. dowodzi świżdżak :D to ten rudo - biały na pyszczku.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: szczurzyce z lancre

Post autor: Nina »

Szczurki śliczniaste, świniaki też-takie włoooochaaaaate :P
Tak sie zastanawiam, jak odróżniasz albinoski??
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: szczurzyce z lancre

Post autor: yss »

czarna: magrat ma wadę łapki [zresztą widać ją na zdjęciu z sitkiem]. środkowy paluszek krótki i cienki i chyba nie będzie rósł. i małe zgrubienie pod paluszkiem.
poza tym, jeśli coś wlazło mi do prawego rękawa i próbuje spać, chociaż np piszę na klawiaturze albo maluję, to to na pewno jest perdita :D a jak coś śpi samo na półeczce, albo wyciągnięte mi na nodze, to to jest magrat...:>
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: szczurzyce z lancre

Post autor: Czerwonaona »

No to nie tylko szczuraski tylko swinki to wieksze grono.A szczuraski dogaduja sie ze swinkami czy starasz sie ich razem nie stykać?tak mi sie pytanie nasuneło:)
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: szczurzyce z lancre

Post autor: yss »

czerwonaona: gytha jest fanką świnek i jak tylko otwieram drzwiczki klatki, wyłazi i tupta po kaloryferze odwiedzić świnki. śrubsztak obwąchuje ją od spodu, a świżdżak dostaje paraliżu, bo jak był mały, skarpetka ganiała go po domu i kradła mu jedzenie z klatki. i kąpała się w jego miseczce na wodę [jak nie miał pojnika].

chciałabym przekazać niniejszym :D że moje stadko powiększy się o piątą, malutką szczurcię - albinoskę :)

moje szczurki najbardziej ukochały sobie poranne i wieczorne zabawy na łóżku, jest kołdra i koc, można się chować pod jedno i drugie. skaczą po kocu jak myszoskoczki i galopują z tupotem pod kołdrą. gonią rękę, łapią ją, łażą po mnie i zaglądają do uszu - mam bardzo wesołe i przyjazne maluchy i bardzo się z nich cieszę, o. i pięknie się splątują, śpiąc w sitku :D

DODAŁAM fotki. fotka z gromadką obrazuje, co robią moje dziewczynki, jak na chwilę się od nich oddalę o dwa kroki. np w celu zrobienia zdjęcia :)
Ostatnio zmieniony śr lut 14, 2007 2:40 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: szczurzyce z lancre

Post autor: Czerwonaona »

No stadko pokazne ta czarna z białym brzuszkiem to podobna do mojej coli:)kochane maluchy:Pa prosiaczki prze sympatyczne nic tylko pogratulować:)
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: szczurzyce z lancre

Post autor: yss »

no, rozpacz. mam krwiożerczą świnię!

malutka, kochana gytha poszła jak zwykle obejrzeć świnki. otworzyłam jej drzwiczki i pokazałam świnki, które się zaraz tam zgromadziły. śrubsztak łagodnie obwąchiwał szczurcię, a świżdżak się boczył. szczurek ostrożnie wlazł doklatki - świnie stały nieruchomo. pomalutku poszedł do ich domku i świżdżak ruszył za nią, przestraszyłam się, że coś jej zrobi i włożyłam rękę pomiędzy nich - i użarł mnie okropnie, do krwi! a potem uciekł. dobrze, że gytha nawet nie zauważyła całej akcji! grzebała sobie spokojnie w świnkowym domku. szybko ją stamtąd zabrałam.

tak ufnie odwróciła się pleckami do świżdżaka :( teraz dalej ciągnie do świnek, chce je oglądać, ale pozwolę jej na to tylko przez kraty.

aż mi się coś robi, jak pomyślę, że świżdżak mógł [teoretycznie, bo stałam na straży z ręką w klatce] skrzywdzić gythę :(
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: szczurzyce z lancre

Post autor: yss »

dołączyła do nas malutka Lily :) na razie, biedna, siedzi sama i układa gniazdko ze szmatek.

moje kluchy rozrabiają aż miło. załączam zdjęcie, na którym esme właśnie została wyjęta z doniczki. jej mina mówi bardzo wiele :D

edit: fotka dziewczynek łażących po stole. doniczka z papryczką cieszy się dużym zainteresowaniem :)
Ostatnio zmieniony pn lut 19, 2007 3:26 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: szczurzyce z lancre

Post autor: Telimenka »

masz słodkie stadko :D tez mialam swinke morska :D fajniusia była :) podobają mi sie na maxa imiona świnek :P. mi szczur kiedys by o malo co myche zjadl bo w nocy wyskoczyla z akwarium ;/ nie wiem jak to zrobila bo niegdy tak sie nie stalo ale sie obudzialam ku chwale :D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
illu
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 05, 2006 3:38 pm

RE: szczurzyce z lancre

Post autor: illu »

Jeju.. Esme jest przesliczna :) Reszta panien oczywiście też , ale znasz moja słabośc do czarnuszków:D
Z tym celowaniem w otwór na szyję to chyba wszystkie odziedziczyły po którymś z rodziców ;) Puszkin tez zawsze odbywa wycieczki po mieszkaniu wystawiając tylko łepek spod bluzki , co wygląda komicznie :))
Siostry też mają tak okropnie ostre pazurki? bo przez tego małego szkodnika mam cały dekolt odrapany , nie mówie już o szyi/ramionach ;)
Szczerze mówiąc od zawsze nie ufam świnkom morskim... nie wiem sama dlaczego ;) może jakas świnko-fobia , ale pyszczki mają zdecydowanie przecudne , i jeszcze te imiona... :D
Ja i Puszkin (który własnie udaje jedwabnika owijając się w moje włosy ) postulujemy o więcej zdjęć siostrzyczek i pozdrawiamy cieplutko!
One big illusion.
A. S. Puszkin II Wielki , Lilak aka Czarny Bezz . = sweet destruction :]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: szczurzyce z lancre

Post autor: yss »

illu hmmmm postaram się :)
esme jest baaardzo kochana :) one wszystkie są grzeczne, kochane i przytulne, a pazurki - prima :) słyszałam, że jak się puści szczurka po drobnym [żeby się nie pokaleczył] papierze ściernym, to sobie je trochę spiłuje, ale jakoś jeszcze nie próbowałam. może jakby zrobić z deseczki owiniętej papierem czasowy mostek w klatce, to coś pomoże?
zresztą jakoś się przyzwyczaiłam do ich drapania :> a taki łepek wystający spod ubrania jest uroczy... zawsze wtedy próbuję łepek cmokać i łepek się chowa :> i czeka, aż mi ta głupota przejdzie :D ale za to wszystkie potulnie dają się obcmokiwać po brzuszkach :D a wszystkie brzuszki w moim stadku są białe...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: szczurzyce z lancre

Post autor: Agata »

Chyyyyba się zaaaaakochaaałam... <3 yss, masz prześliczne ogony. :)
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”