RE: Tunele

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
NiUnIaCzEk91
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 11:08 pm
Kontakt:

Tunele

Post autor: NiUnIaCzEk91 »

ostatnio rodzice sprezentowali mi skladany tunel... ma on 52 czesci tj. 22 kwadraciki łaczace sie ze soba do powstania np kwartatu, 20 szkielek z dziurkami zeby zwierzatka czuly sie bezpiecznie nie wylecialy z kwadracikow i wiadomo dziurki do oddychania,4 kwadraciki z kolem w srodku do podlaczenia owalnego takjakby kreciolka, 4 obrecze do polaczenia tego kreciolka z kwadracikiem z kolem w srodku i 2 kreciolkami;] robilam im doslownie juz wszystko z tym;] teraz im to sluzy jako domek ktorym sobie spia na skarpetce ale chcialabym zrobic im z tym cos smiesznego ale i praktycznego;] to jest rzecz niemieckiej firmy TRIXIE i moze ktos ma w klatce cos podobnego, co wyglada fajnie i moze moglby sie podzielic pomyslem;] z gory dziekuje;* a nawet jak ktos czegos takiego nie ma t moze jest bardzo kreatywny i wymyslil by dla niuni i niuniaczka cos fajnego.?
PoZdRoWiEnIa Od NiUnI, NiUnIaCzKa, PiNkIeGo DeLiCjI i KrAkErSa;*;*
[*]SzUrUbUrEk[*]
[*]PuSsSy[*]
chudy135
Posty: 79
Rejestracja: sob cze 09, 2007 4:27 pm

RE: Tunele

Post autor: chudy135 »

Wzruć jakieś fotki tego "wynalazku" to może będzie łatwiej. Ale spróbuj zrobić przejścia w klatce np. z piętra na piętro, z kuwety na samą górę klatki. Wstaw tu zdjęcia klatki i tego "czegoś" to może będzie łatwiej bo niewiadomo jakie twoja klatka ma wymiary jakie te rurki mają wymiary.
R.I.P. [*] Husky
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

RE: Tunele

Post autor: Basial »

NiUnIaCzEk może podasz dokładną nazwę tego tunelu (szukałam w internecie, ale wyskakuje mi tylko tunel dla kota z materiału). Chętnie sprezentowałabym moim chłopakom.
No i gdzie takie coś można kupić?
.....................
Właśnie obejrzałam twoje tunele w temacie nasi pupile. Moje smoki w nich się nie zmieszczą, szkoda.
Ostatnio zmieniony wt lip 31, 2007 1:01 pm przez Basial, łącznie zmieniany 1 raz.
za TM: Mizia, Ziutek, Diego, Biniu, Tomek, Sid, Maxiu, Niunieczka, Beziu, Kolalu, Haszczu, Sylwek, Busik, Maniek, Małe Mu, Felek, Tobiasz, Tofik, Kajtek, Gniotek, Bubu, Albercik, Zakalec, Kinia, Matylda, Angielka, Lusia, Milka,



gg 11160056
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Tunele

Post autor: yss »

jeszcze tydzień czy dwa, może nieco więcej i jakiś szczur się w tym zaklinuje na amen. bałabym się dać to szczurom.... niestety, jest to zabawka dla chomiczków, które rosną, jak wiemy, do 12 cm, a szczury np do 30..... mała różnica :P poproś rodziców o rury przezroczyste dla fretek firmy ferplast :P przynajmniej nic w nich nie umrze.

i moja osobista prośba - nie rób tylu gwiazdek :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
jola-kk
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 28, 2007 5:24 pm

RE: Tunele

Post autor: jola-kk »

Kupiłam rury PCV w sklepie z wentylacją,białe,o średnicy 12cm.Rewelacja i taniocha.0,5mb rura chyba 12 zł.
Dla warszawiaków-Bartycka 26.paw.16a stoisko MK-WENT na Ip.Myślę też,ze we wszystkich marketach budowlanych bez problemu można takie dostać.

Ps.a tak przy okazji -czy 2,5 cm odstępy między prętami klatki nie będą za duże dla dorosłego szczurka?
Planuję kupić Gapciowi jakąś 80-ątkę lub 100-tkę świnkową,czy króliczą.Jest już stary i schorowany i nie bardzo ma ochotę skakać po półkach,więc chcę zeby miał więcej miejsca w podstawie klatki.
Ostatnio zmieniony śr sie 01, 2007 2:48 pm przez jola-kk, łącznie zmieniany 1 raz.
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Tunele

Post autor: Polaczka »

Yss wyprzedzilas mnie. Te tuneliki maja mikro rozmiary i sa przeznaczone dla chomikow - szkoda ze Twoi rodzice nie zwrocili na to uwagi przy zakupie ;)
Dzisiaj buszowalam sobie w wirtualnych zoo, oto co znalazlam - wlasnie fajne tuneliki dla fretek firmy Ferplast
http://www.zookoziolek.pl/index.php/cPa ... /1a/page/1
Ja chyba w najblizszym czasie je zakupie. Wygladaja na porzadne i co najwazniejsze - szczurek nie bedzie mial problemu z przemieszczaniem sie

Na allegro zamowilam jeszcze morelke - domek
http://i208.photobucket.com/albums/bb26 ... orelka.jpg
Tez przeznaczone dla fretek, co mnie bardzo cieszy. Kosztowalo to 15,50 + 6,50 przesylki
Awatar użytkownika
NiUnIaCzEk91
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 11:08 pm
Kontakt:

Odp: Tunele

Post autor: NiUnIaCzEk91 »

niestety narazie nie bede mogla wrzucic fotki tego wynalazku bo aparat sie zepsol ale jak tylko sie naprawi odrazu zrobie fotke;]
PoZdRoWiEnIa Od NiUnI, NiUnIaCzKa, PiNkIeGo DeLiCjI i KrAkErSa;*;*
[*]SzUrUbUrEk[*]
[*]PuSsSy[*]
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Tunele

Post autor: Karen »

Ja mam takie tunele do których link podała Polaczka. Sprawdzają się świetnie. W mojej klatce część robi za "schodki" z półki a część to przejście do drugiej części klatki. Tunele są wytrzymałe i nawet jak szczurki obgryzają to wiele nie uszkodzą. Zastanawiam się teraz czy nie powiesić tych co mi zostały, bo chłopaki się już nudzą wystrojem klatki
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Villemoo
Posty: 111
Rejestracja: sob lip 21, 2007 1:46 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Tunele

Post autor: Villemoo »

Powiem wam tylko, że tych rur dla fretek nie opłaca się w żadnym internetowym kupowć.... Ja taką która w zookoziołku jest za prawie 25zł widziałam za 28 w zoologu... No a jak doliczyć wysyłke to ta z pozoru tańsza okaże się droższa, więc lepiej poszukać w sklepach normalnych... Ja niedługo (jak tylko bede miałą znowu jakieś fundusze) zakupię taką do klatki Luny... :)
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: Tunele

Post autor: Landrynka »

Moim zdaniem w ogóle nie opłaca się kupowac gotowych rur.
Lepiej jest kupić taką z PCV i ewentualnie uciąć kawałek.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Villemoo
Posty: 111
Rejestracja: sob lip 21, 2007 1:46 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Tunele

Post autor: Villemoo »

A gdzie można taką z PCV kupić?? I jak uciąć?? Jak wygląda taka rura?? Jest przezroczysta, czy ma jakiś koloreq??  :)
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Odp: Tunele

Post autor: alainaprv »

Ja kupuję w sklepach typu leroy merlin, castorama, szare rury, sory za bezpośredniość, "takie jak te od kibla" ;D Tylko trzeba uszczelkę wyjąć, kupić kilka kształtów, np kolanko, takie rozgałęzienie na dwie, kilka prostych, i już można kombinować, bo to się świetnie łączy. Szukaj w dziale "hydraulika".
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: Tunele

Post autor: Landrynka »

Ja mam ciemno brązową, alle są też białe, szare jasnobrązowe.Może nie są tak ładne jak gotowe, ale to dużo tańsze rozwiązanie. Dokładnej ceny nie znam, bo moja dostałam za darmo. ciąć jeszcze nie próbowałam, ale piłą do metalu na pewno by poszło.
http://www.uniwers.com.pl/podstrony/obrazki/rury-m.jpg
tu masz przykładowe zdjęcie.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”