Poradzcie prosze!!!

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pyszczek

Poradzcie prosze!!!

Post autor: Pyszczek »

Mam maly problem....
Jestem szczesliwa posiadaczka dwu miesiecznego szczurka (to moj pierwszy szczurek w zyciu :D ) i chce mu dokupic towarzysza....tzn: intensywnie o tym mysle, raz mowie sobie: tak kupie drugiego, a za chwile zmieniam zdanie...
zastanawiam sie tylko czy nie bedzie problemu....
Fredziowi kiedy mial miesiac przycieto ogonek w klatce i weterynarz odcial 3cm :cry: (ktos juz pewnie o tym czytal...) i tak sobie mysle czy jesli bedzie drugi szczurasek to czy Fredziu nie poczuje sie w jakis sposob zazdrosny o ten ogonek i czy wogole moje poszkodowane malenstwo dobrze zareaguje na innego towarzysza, w tych okolicznosciach....
A tak poza tym to boje sie czy ja sama nie zaczne zaniedbywac ktoregos z dwoch szczurkow co mogloby zle wplynac na stosunki moje z tym (nieswiadomie) mniej kochanym (choc mam nadzieje ze tak by nie bylo)...
Jak zrobic zeby kazdy szczurek byl fair traktowany w stosunku do innych :?: :?: :?:
Aha i jeszcze roznica wiekowa, nie ma to zadnego wplywu na przyjazn miedzy szczurkami prawda :?: :?: :?: bo wiadome ze kupie mlodszego od Fredka.....(ale to zaledwie misiac moze troszke wiecej)
Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedz... :!:
Adi

Poradzcie prosze!!!

Post autor: Adi »

Siemka. Specjalistą nie jestem, ale jeżeli chodzi o ogon to myślę, że nie powinnien twój szczurek być specjalnie urażony. :wink: Jeżeli chodzi o problem zaniedbania to od Ciebie zależy jak bedziesz je traktowała :roll: , a jeśli martwisz się różnicą wieku to chyba jest to wkońcu tylko dwa-trzy tygodnie to chyba nic się nie stanie. :wink: Chociaż ja tam nie wiem jaki charakter ma twój szczurek i jak zareaguje na toważysza. Tylko jedno pytanko. :? Czy ty chcesz dokupić faceta dla pani czy był by to twoj drugi facet, bo jeśli chcesz zrobić parę to pomyślał bym czy chcem mieć niemowlaki. Bo po co później martwić się o małe :( A jeżli nie to ok. Tylko właśnie przed włożeniem umyj klatkę, zmień ściółke i najpierw potrzymaj je gdzieś pół godziny osobno. I to chyba wszystko. Powodzenia !!! :D
Pyszczek

Poradzcie prosze!!!

Post autor: Pyszczek »

Dzieki bardzo...
Mam zamiar dokupic Fredziowi raczej kolege a nie towarzyszke zycia :)
czy matke jego dzieci, jak kto woli :wink:
A co do Fredka to jest raczej spokojnym i slodkim szczuraskiem...
i nadzwyczaj oryginalnym (bez kawalka ogonka :wink: )
Pozdrawiam
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Poradzcie prosze!!!

Post autor: Mycha »

Hihi... o łączeniu szczurów napisałam już w innym poście, a łączyłam szczury i to często :wink:
O ogonek się nie martw- nie zwrócą nawet na to uwagi, ale udzielę Ci kilku porad jak zadbać aby nie były zazrosne :D
- nigdy żadnego nie faworyzój
- zawsze dając smakołyki dawaj je w jednym czasie a nie jeden a później drugi
- wyjmuj je na tyle samo czasu
- zawsze obojgu dawaj tyle samo smakołyków
No to chyba tyle :wink:
Jeszcze chcę Ci powiedzieć że... co dwa szczury to nie jeden :D Jest wiele plusów jeśli są dwa samce :)
Pozdrawiam
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Pyszczek

Poradzcie prosze!!!

Post autor: Pyszczek »

chce tylko powiedziec ze juz dokupilam drugiego szczurka.....i ze jednak zdecydowalam sie na samiczke....Mycha zrobilam tak jak poradzilas i wszystko dobrze sie ulozylo :D dziekuje Wam baaardzo :!: :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”