Maestro & Anton od alainaprv

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Maestro & Anton od alainaprv

Post autor: sophiya »

Czuję, że nadszedł czas przedstawienia Wam moich ogonków
Maluchy odebrałam w trakcie ulewy stulecia. Obaj urodzili się 14 lipca - w dzień moich urodzin. Mają miesiąc, w przeliczeniu na ludzkie - 8 latek^^. Karmę je z pipetki mleczkiem dla kociąt i czuję się jak bym miała pod opieką urocze dzieciaki:D
Dziś - dzień czwarty, dały się spokojnie pogłaskać i w dodatku mrużyły przy tym oczka [nie do wiary:P]
Codziennie hasają na stole do woli, z tym, że większość czasu wolą przespać w rękawie lub urządzać w nim bójki :D

Anton
Anton jest kapturkiem agouti, piekielnie energicznym, bystrym, i bezczelnym szczurkiem. Zawsze pierwszy sprawdza co dobrego przyniosłam tym razem. A dziś będąc w klatce wskoczył sam z siebie do mojego rękawa [szok]. Robimy bardzo ładne postępy w oswajaniu.
Obrazek

Maestro
Maestro to black husky, któy będzie z wiekiem jaśniał.  Większą część dnia przesypia, nawet kiedy ma możliwości pobiegania poza klatką. Wdrapuje się wtedy do kaptura i smacznie chrapie brzuszkiem do góry^^. Jak jest zaspany to nie robi dużych problemów przy wyjmowaniu z klatki, a taki jest najczęściej :D

Obrazek

Obaj wcinają tylko kolorowe rzeczy z karmy i daliby się pokroić za ryżyk z zupki, ogórka lub  pomidorka. Są dosyć wybredni. Jabłko - tak, ale tylko troszkę, banan odpada w przedbiegach, ledwo raczą spojrzeć na gerberka owocowego [jabłko+morelki] o.O
Kiedy skończyłam pić pomidorową Gorący Kubek znienacka zaatakowali stojący nie opodal kubas i zaczęli chłeptać, jakby nic nie mieli w pyszczkach od wczoraj. [Oczywiście to sama chemia i nie zamierzam im tego podawać. Ot, mieli szczęście.]

Od dłuższego trzymam prawą rękę nad stołem, bo przecież Ich wysokie Mości nie raczą przesunąć ogonków, abym mogła położyć rękę. Jak już mi się uda to słyszę głosy niezadowolenia, że im ciasno w rękawie;]
Obrazek
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Maestro & Anton od alainaprv

Post autor: Basial »

Śliczne szczuraski, niech się zdrowo chowają i rosną.
Miziaj, miziaj i wycałuj ode mnie  ;D.
za TM: Mizia, Ziutek, Diego, Biniu, Tomek, Sid, Maxiu, Niunieczka, Beziu, Kolalu, Haszczu, Sylwek, Busik, Maniek, Małe Mu, Felek, Tobiasz, Tofik, Kajtek, Gniotek, Bubu, Albercik, Zakalec, Kinia, Matylda, Angielka, Lusia, Milka,



gg 11160056
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

Odp: Maestro & Anton od alainaprv

Post autor: KEN-KON »

No jasne że śliczne. ;) Im mniejsze tym szybciej się oswajają.Życzę powodzenia. ;D
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Maestro & Anton od alainaprv

Post autor: sophiya »

sophiya pisze: Kiedy wchodzę do pokoju, a obydwa leżakują, Anton od razu otwiera oczka i się interesuje, podejdzie, pocieszy. Maestro? Otwiera troszkę oczka i zaraz w kimkę leci.
Kiedy biorę ich na ręce i pozwalam pobiegać po stole, sytuacja jest dosyć podobna.
Maestro najchętniej by tylko pałaszował przysmaki [czyli ma apetyt], spał, ewentualnie przebiegł się po stole, aby zaraz trafić do miękkiego rękawa, gdzie można się spokojnie umyć i wyspać.
W nocy zauważyłam poryfirynkę, maluch w dalszym ciągu był bardzo śpiący. Ma powiększony brzuszek.

Nie wiem, czy zrobił kupki od rana, ale raczej nie. O 13 pani doktor badała Maestra i wyczuła dużo kupek, do tego czasu [jest 16:40] powinien je dawno wydalić.
Dam mu oliwę z oliwek na chlebku, może to mu pomoże.
Póki co dostał antybiotyk, mam się zgłosić za 5 dni.

Eh.


EDIT:
Udało się! Wszamał całą łyżeczkę gerberka Kurczak w potrawce z jarzynami wraz z ukrytą niespodzianką :D

Jesteśmy na dobrej drodze.
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2007 4:00 pm przez sophiya, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Maestro & Anton od alainaprv

Post autor: Telimenka »

mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze :) pisz jaktam z Ogonkiem i mizianko dla Urwisów  :P
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Odp: Maestro & Anton od alainaprv

Post autor: Pamelka666 »

Maestro to brat mojej dziewczynki :) Którą odbierm za jakiś czas... Mafia, krzywa husky :) nr. 10
14 lipca, to tez moje urodziny :)
U mnie: Mafia, Cappuccino, oraz Blues ;) Oraz tymczasowo: Kler i Tiru :)
(*)Chilli, maleństwo, które zbyt wcześnie odeszło na drugą stronę...
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Maestro & Anton od alainaprv

Post autor: sophiya »

Jak za jakiś czas to dobrze. Za 5 dni mam ponowną wizytę u weta, powiem Ci czy co i jak, będziesz wiedziała na co zwrócić uwagę.

Mafia, Maestro - pięknie brzmi:)
Boję się troszkę tego jaśnienia futerka. Bo jak to, jego sierść będzie kiedyś szara? o.O
Obrazek
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: Maestro & Anton od alainaprv

Post autor: Landrynka »

Śliczne maluszki. Prawie tak słodkie jak moje:D, z którymi jestem od niecałych 4 godzin ;D

Futerko  będzie nawet prawie białe. Poproś jakąś osobę, która ma starszego haskulca o zdjęcia.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Maestro & Anton od alainaprv

Post autor: Telimenka »

był nawet o tym kiedys temat,tylko nie pamietam jak sie nazywal ::) kurcze cos "sierść husky-pytanie" czy jakos tak i Elly tam zamieszczala zdjecia swojego Ogonaska  ;D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Maestro & Anton od alainaprv

Post autor: limba »

Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Maestro & Anton od alainaprv

Post autor: Ivcia »

BOSKIE!!!!!!! Można się zakochać :)
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Filmiki

Post autor: sophiya »

Z jego jaśnieniem już się powoli oswajam, dzięki Telimenka i limba81. Poczytałam, przydało się. Mam nadzieję, że mały doczeka momentu, kiedy zacznie się z niego robić prawdziwy husky.

Dziękujemy za komplementy, bardzo nam miło

Tutaj jest krótki filmik z maluchami w roli głównej. Mój ulubiony moment to ten jak Anton wkłada sobie ogonek do pyszczka :D

A tu jest filmik z podkładem muzycznym i z ich nowym pomysłem na skrytkę

Swoją droga zastanawia mnie gdzie oni robią te kupki. Zakopują? Zjadają? Nie mogę znaleźć świeżych. Mieliście kiedyś taką sytuację?
Ostatnio zmieniony sob sie 18, 2007 1:24 pm przez sophiya, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Maestro & Anton od alainaprv

Post autor: Telimenka »

ja widze pelno kup :P wiec nie wiemczemu tak masz....dziwne baaardzo  :P
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: Maestro & Anton od alainaprv

Post autor: Landrynka »

U mnie kupy są w jednym kącie klatki. Niektóre są zakopane, a inne nie.

PS Do pierwszego filmiku jest zły link.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Maestro & Anton od alainaprv

Post autor: sophiya »

Hm, one po prostu nie wydaliły kupki przez 2 dni. Za to wczoraj znalazłam z 10 świeżych, jeszcze ciepłych. Widać coś się ich żołądkom nie spodobało. Tylko nie wiem co to mogło być, jeśli nie ten serek żółty, który podstęp podebrały z mojej kanapki, kiedy nie patrzyłam.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”