Sztuczki naszych szczurów

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
oLciA91
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 09, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: Ozimek

Re: najlepsza sztuczka

Post autor: oLciA91 »

mnie bardzo spodobał się pomysł z tym "atakiem" ;D jak je tego nauczyłaś?? ;D
Może napiszcie także jak uczyliści swoje ogonki różnych sztuczek, krok po kroku żeby każdy mógł tego spróbować ze swoimi ogonkami :P
Ja dopiero zamierzam zaadoptować sobie 2 ogonki (samiczki), troche trwało zanim namówiłam mamę, ale udało sie ::)
Teraz myślę jak urządzić im klatkę (już mam jedną na oku, niedługo mam urodziny to troche kasy wpadnie do kieszeni ze względu na to ze to 18stka ;D ), jak zabawiać moje przyszłe pociechy no i jak nauczyć ich wieeeelu fajnych rzeczy :D Pomożecie? ;)

A co do sztuczek które widzialam na youtubie to spodobała mi sie ta: http://pl.youtube.com/watch?v=VHeXnyqhSew może wiecie albo chociaz macie jakies pomysły jak nauczyć ogonki takich rzeczy ???
"Spróbuj choć raz odsłonić twarz
i spojrzeć prosto w słońce..."
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Re: najlepsza sztuczka

Post autor: ofilka »

Może sie myle, ale szczury zwykle tak robią, kiedy są zestresowane. Nie polecam tej zabawy.
Dziś rpzedstawiam Kickic z pełną determinacją pożerającą kanapę :D
http://www.youtube.com/watch?v=0okX-99EEFQ
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Odp: najlepsza sztuczka

Post autor: Izold »

yss pisze:lily zna wspaniałą sztuczkę.
jak przynoszę szczurom coś smacznego do jedzenia, patrzy na mnie znacząco rozciągnięta w koszyku - podczas gdy reszta szczurów biegnie po smakołyk - i patrzy tak długo, aż dam jej do pyska, bo tego spojrzenia znieść nie mogę. i wtedy zaczyna jeść.
to się nazywa wychowanie opiekuna!
Brzmi znajomo xD
Mój wirus po prostu jest zbyt leniwy żeby podnieść ten gruby zad i przyczłapać po żarełko.Przecież pani może dać prosto do paszczy , to po co ja mam się wysilać prawda?
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: najlepsza sztuczka

Post autor: Alices »

Sztuczką to może nie nalezy nazwać, ale Wacek jest takim łacuchem, że jak tylko wchodzę do pokoju od razu podbiega i momentalnie wspina się po nodze na ramie i obwąchuje w poszukiwaniu jedzenia :D. Nigdy specjalnie nie uczyłam szczurków nadzwyczajnych rzeczy, bo wydawasło mi się to mało przydatne ;). Niektóre uczą się same pokazując swoje talenty :D
Magdalenkaa
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 20, 2008 2:38 pm

Re: najlepsza sztuczka

Post autor: Magdalenkaa »

Moja Chrupka zawsze przesuwa to co leży na wejsciu za łóżko.:)
Widocznie uważa ,ze jej to przeszkadza.:)
Tutaj filmik jak przenosi misie.;D
http://tinypic.com/player.php?v=2uzql95&s=5

Ps.Glosy w tle to kuzynka.
siostrzyczki - Cziki i Czoko :) /Chrupka [*]

www.photoblog.pl/czikiiczoko
sseb
Posty: 24
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 11:16 pm

Re: najlepsza sztuczka

Post autor: sseb »

Moje 2 szczury Obstrukcja i Patologia - jak tylko je zawołam - uciekają w panice. Nie byo to trudne do osiągnięcia..
Piekul
Posty: 11
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 3:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: najlepsza sztuczka

Post autor: Piekul »

ja moja szczurzyce rukie nauczylem machac glowa jak puszczem thrash. a sama z siebie ucieka jak puszcze np. punk rocka
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: najlepsza sztuczka

Post autor: Nue »

Wszystkie moje szczury reagują na imię. Oprócz tego Mokka umie otworzyć sobie szafkę kuchenną, gdzie trzymam suchy makaron itp :) A, i lubi kosmetyki, wie, że jak wygryzie w opakowaniu dziurę, to zawartość wypłynie na zewnątrz i będzie można ją zlizać ::)
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Sagitta0202
Posty: 264
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:50 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: najlepsza sztuczka

Post autor: Sagitta0202 »

sseb pisze:Moje 2 szczury Obstrukcja i Patologia - jak tylko je zawołam - uciekają w panice. Nie byo to trudne do osiągnięcia..
Mam nadzieję, że się przesłyszałam...
:)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: najlepsza sztuczka

Post autor: Izold »

Sagitta0202 pisze:
sseb pisze:Moje 2 szczury Obstrukcja i Patologia - jak tylko je zawołam - uciekają w panice. Nie byo to trudne do osiągnięcia..
Mam nadzieję, że się przesłyszałam...

Ja chyba też. ;o
Coco
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 13, 2009 12:14 pm

Re: najlepsza sztuczka

Post autor: Coco »

Jeśli mam jakiś smakołyk ,a mój Szczurek bardzo go chce to staje na dwie łapki potem podbiega do mnie liże i znowu staje na tylnich łapkach :D . ^

a jak nauczyć tych innych sztuczek.? Np.: tych skoków itp. .? O0
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: najlepsza sztuczka

Post autor: Izold »

Alices pisze:Sztuczką to może nie nalezy nazwać, ale Wacek jest takim łacuchem, że jak tylko wchodzę do pokoju od razu podbiega i momentalnie wspina się po nodze na ramie i obwąchuje w poszukiwaniu jedzenia :D. Nigdy specjalnie nie uczyłam szczurków nadzwyczajnych rzeczy, bo wydawasło mi się to mało przydatne ;). Niektóre uczą się same pokazując swoje talenty :D
Nauczyłaś go tego,choć nie podświadomie ;) Nauczył się że zawsze znajdzie u ciebie coś dobrego ;)
lunior
Posty: 12
Rejestracja: sob lip 18, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Świdwin

Re: najlepsza sztuczka

Post autor: lunior »

A Lusiek, którego mam od kilku tygodni dopiero, to załatwia się w toalecie. Ale nie takiej do klatki, tylko normalnej jak poszłam z nim do toalety i położyłam na pralce no to narobił kupek a najlepsze to to że na mnie chyba nigdy nie nakupkał jeszcze. Więc załatwiłam metalowe pudełko żeby można było umyć potem, na początku uciekał z niego, ale postawiłam pudełko do zlewu, a potem na pralke i zrozumiał. Robi tak za każdym razem gdy idę z nim do wc ;)
Szczurunia
Posty: 11
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 2:09 pm

Re: najlepsza sztuczka

Post autor: Szczurunia »

Hmm Milkę nauczyłam tylko wskakiwania na łóżko czy fotel na komendę 'hop' i pukanie w ów łóżko. Reszty nauczyła się sama. Każdej nowo poznanej osobie wylizuje dokładnie rękę, umie z miejsca wyskoczyć mniej więcej pół metra w górę. Niedawno nauczyła się czepiać moich włosów i w tej pozycji zwykle zwiedza mieszkanie:)
Paroo
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 10:57 pm

Re: najlepsza sztuczka

Post autor: Paroo »

Mój ogonek umie reagować na karmę, imię, cmokanie.
Oprócz tego uczę go "obrotowania" jak nazwałam to w przejęzyczeniu. tzn.on się kręci wokół smakołyku, a ja mu go daję po pełnym obrocie.
Jeśli chcecie nauczyć szczurka przybiegania na cmokanie i tp. Kupcie paczkę flipsów i ułamcie kilka. Szczury lubią, ba nawet uwielbiają takie smakołyki. Jak na dźwięk łamania flipsów podbiegną, dajcie mu kawałek odczekajcie aż zje, znowu ułam ale tym razem zacmokaj i daj mu smakołyk znowu. Powtarzałam to przez 2 dni (ja też jestem fanatyczką flipsów) i zadziałało. Dźwięk łamania jest podobny do cmokania i dlatego mój potworek nauczył się właśnie tak przychodzić.
Nie zawdzięczam 100% działania tego sposobu, ale zawsze warto spróbować. :)
Teraz w domu rodzicie muszą znosić dwóch flipsmonsterów. :)

Oprócz tego próbowałam sztuczki "szczur zdechł" i bez żadnego ćwiczenia tego zastał w nie ruchu, ale powtarzać tego nie będę po gwałtownym odwróceniu zwierzaka na plecy serducho waliło mu jak młot.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”