Jakie zwierzątko?

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Nina »

zalbi pisze:a myślę, że do myszoskoczków jak i do koszów ta klatka by sie nadawała..
Kosze mają chyba większe wymagania klatkowe niż szczury.
Skoczki też potrzebują jak największej powierzchni, porównywalnej do szczurów. Ale jakby na dół dołączyć jakieś akwarium to powinno być dobrze :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: zalbi »

Nina pisze:
zalbi pisze:a myślę, że do myszoskoczków jak i do koszów ta klatka by sie nadawała..
Kosze mają chyba większe wymagania klatkowe niż szczury.
Skoczki też potrzebują jak największej powierzchni, porównywalnej do szczurów. Ale jakby na dół dołączyć jakieś akwarium to powinno być dobrze :)
no własnie o akwarium na dole myslalam ale o tym nie napisałam =P
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: yss »

zalbi pisze:małe fretki wcale nie śpią dużo. biegają, bawią z człowiekiem itd.

tylko smierdzą fretką..
byłoby dziwne, gdyby śmierdziały cebulą :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Buni@ »

Zalbi, Nina pisałam o połączeniu klatki z akwarium w poprzednim poście :P :D
Co do koszatniczek też się zastanawiałam. Poczytałam trochę o nich. Wyczytałam, że są to bardzo wymagające zwierzątka. Podobno, gdy nie dostaną odpowiedniej karmy i nie będą dostawały np. wystarczającej ilości białka chorują [i to poważnie] :-\ Nie wiem czy to prawda ???

Co do jaszczurów. Mama na 100% się nie zgodzi. Boi się ich. A poza tym rodzice nie będą chcieli wydawać pieniędzy na kolejne akwarium/klatkę. Dlatego chcę zwierzaka, który byłby zadowolony z tej co mam.

Chyba jednak zdecyduję się na myszoskoczka. One są śliczne, cudowne i mają bardziej owłosiony ogonek niż szczury [co na pewno mamie się spodoba]. Na dodatek to zwierzęta dzienne, więc można się z nimi bawić także w dzień. ^-^ Ma ktoś z Was jakieś doświadczenie jeżeli chodzi o myszoskoczki? Jakieś przeżycia? Opowiadajcie...

P.S Moja koleżanka ma myszoskoczki. Mówiła mi, że one raczej wolą samotność, a z tego co wyczytałam to zwierzęta stadne. :P
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Buni@ »

Na innym forum wyczytałam:
Koszatniczka nie jest zwierzęciem dla początkującego hodowcy. Ma duże wymagania mieszkalne (duża klatka, najlepiej szynszylówka) oraz zywieniowe (zero cukru i tłuszczu), jest dość droga w utrzymaniu, bo do dużej klatki trzeba kupować dużo trocin, siana no i pokarmu, bo koszaty jedzą dość dużo, a przecież męczarnią jest kupno tylko jednej koszatniczki (to zwierzeta stadne!).
Tak, więc chyba jednak zdecyduję się skoczka. :) Co o tym sądzicie?
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: zalbi »

tak, myszoskoczki są stadne
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: alken »

yss pisze:
zalbi pisze:małe fretki wcale nie śpią dużo. biegają, bawią z człowiekiem itd.

tylko smierdzą fretką..
byłoby dziwne, gdyby śmierdziały cebulą :)
haha, rozwaliłaś mnie ;D
co nie zmienia faktu że fretkowy zapach to obrzydliwy nie do zniesienia smród według mnie :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Buni@ »

Alken to wyobraź sobie jak u mojej koleżanki w domu śmierdzi :P Ma 2 fretki, jednego wielkiego psa [nowofunland], stadko myszoskoczków, trzy koty, królika i ... rybki :P Na dodatek mało kto tam sprząta i na ziemi leżą odchody tych zwierząt. :P :-[ :-X Blee...
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: alken »

::) ech, niektózy ludzie się przyzwyczajają do wszystkiego ;D
a propos koszatów to kiedyś znalazłam jednego na ulicy, siedział pod krzakiem i gapił się. co prawda musiałam go gonić po całej dzielnicy ;) ale w końcu złapałam i szukałam mu domu bo nie mógł zostać u mnie. wzięła go koleżanka, ale koszat się nigdy nie oswoił. nie wiem czy jego utrzymanie było aż tak wymagające, po prostu trzeba było uważać na cukier. koszatowa karma plus warzywka i tyle. niestety koleżanka musiała się wyprowadzić i nie mogła go zabrać, został z jej mamą, która po jakimś czasie znudziła się opieką i wyrzuciła go z powrotem na dwór :-\ szkoda.

mi się strasznie podbają wiewiórki syberyjskie ;]
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Filipw »

każde zwierze ma swój zapach. Samice tak nie śmierdzą jak samce i wszystko zależy jak się dba o ogona (dziwne że mówi się na fretkę ogon i na szczura :D ). Szczury też śmierdzą tylko że my jako osoby stale przebywające w ich pokoju (bo naszym się go nie da nazwać :P ) przyzwyczailiśmy się. Ja b. Lubie fretki i na pewno kiedyś będę je mieć. Nie wiem kiedy ale na pewno zagoszczą u mnie.

A o tym że małe freciaki zajmują mniej czasu w porównaniu z dorosłymi przeczytałem na fretkowym forum, posta napisał doświadczony zarejestrowany w OSHF (ogólnopolskie stowarzyszenie hodowców fretek). Nie mówię że śpi, wstaje żeby zjeć i idzie dalej w kimono. Bawią się (,dotkliwie gryzą...), wściekają, ale jednak więcej śpią...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Nina »

Buniu, mamy w tym dziale temat o skoczkach, na forach też można sporo wyczytać. Co prawda nowy, ale troche już w nim jest.
Ja osobiście bardzo polecam. Minimum 2 oczywiście, bo one bardzo lubią być razem.
Niestety niewiele mam zdjęć skoczków: http://img161.imageshack.us/i/mikimj9.jpg/
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Babli »

alken pisze:mi się strasznie podbają wiewiórki syberyjskie ;]
o boże. Burunduk ? Miałam takiego niegdyś... bez ogona. Nie pytajcie, bo nie wiem. Ale wstydzę się tego. Bo nie potrafiłam się wtedy odpowiednio nim zaopiekować. Więc go oddałam..

Myszy rządzą 8) Te zwierzątka fajowe są. Mają wieeeelkie uchi, małe świetne oczka, i strasznie rozbiegane. Ale mój pan mysz, jest samotny, i taaaaaaak mi go szkoda.. :( Teraz nic nie poradzę. Staram się mu poświęcać dużo czasu.. zrobiłam mu mega plac zabaw z rurek po papierze toaletowym, gałązek hamaczków, i mam nadzieję, że czuje się dobrze :)

Oj..nie na temat coś mi wyszło... ::)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: alken »

ja zobaczyłam taką wiewiórę na stronie SHSRP u jakiejś dziewczyny w wątku o szczurach...i tak mnie urzekła :D ale one drogie są, chyb aokoło 200 zł kosztuje taka wiewiórka. no i dziwne, hibernują i są wtedy zimne i nieruchome i nie wiadomo czy to śpi czy nie żyje :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Minoo »

Jak zapewne wiecie musiałam oddać chłopców z powodu astmy i alergii mamy. Ja bez zwierzaków nie wytrzymam.
Niby mam psa, ale dla mnie to nie zwierzak, tylko człowiek- niemowa.
Zastanawiam się jakie zwierze... Zależy mi na;
- żeby dało się zrobić na nie testy alergiczne.
- żeby było kontaktowe
- nie przerażało reszty rodziny (tj. nie gad, nie pająk)
- nie śmierdziało (fretka, myszy odpadają)
To właściwie tyle...
I chciałam się jeszcze spytać, jakie prawdopodobieństwo, że na testach alergicznych alergia nie wyjdzie a potem po kilku miesiącach "Bum" i jest?
I może głupie pytanie ale czy ary można trzymać w mieszkaniu?
Stworzenie bezszczurowe.
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Zorlis »

Arę? Proszę bardzo. Można. Tak samo jak kozę w szafie, albo szczura w pudełku po butach. Teoretycznie można.
Musiałabyś też liczyć się z częstymi skargami sąsiadów na hałas i tym, że ary są długowieczne, przywiązują się do człowieka i cierpią, jeśli nie poświęca się im odpowiednio dużo uwagi.

Mam nadzieję, że nie myślisz o tym poważnie...?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”