Sierść w dotyku

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Sierść w dotyku

Post autor: Pryka »

Witam mam małe pytanko, kiedy moje szczurki były jeszcze małe i młode ich sierść była taka gładziutka i mięciutka jak puszek prawie.

Teraz gdy są prawie dorosłe(sądząc po wymiarach) ich sierść stała się bardziej sztywna i "szorstka" czy to normalny proces dorastania ??
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Sierść w dotyku

Post autor: Landrynka »

tak, maluchy zawsze mają taki puszek.
zwłaszcza dorosłe samce mają taką twardą szczecinę.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Re: Sierść w dotyku

Post autor: Pryka »

Hehe mam dwa samczyki dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
kari
Posty: 151
Rejestracja: śr cze 25, 2008 1:36 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Sierść w dotyku

Post autor: kari »

Może tutaj dorzucę swoje pytanko. Mam dwie dorosłe szczurzyny i jedna ma delikatne, zawsze "uczesane", mięciutkie futerko, a druga - bardziej szorstkie, sztywniejsze, potargane, niezbyt miłe w dotyku(przynajmniej porównując z tą pierwszą). Od czego to zależy? I co mogę zrobić żeby druga szczurcia zaczęła bardziej o siebie dbać?
Ze mną: Zorka (psiak wieloowocowy)
Za Tęczowym Mostkiem: Mysia, Kruszynka, Czarna, Ruda, Wiórka, Kredka, Śnieżka, Agatka [*][/b]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Sierść w dotyku

Post autor: Nina »

Dbanie o siebie nie ma tu nic do rzeczy. Ze szczurzym futrem jak z ludzkimi włosami. Jedne szczury mają futro miękkie, inne bardzo sztywne.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Sierść w dotyku

Post autor: Mycha »

Ja zauważyłam różnice jeśli chodzi o "sierść w dotyku" w przypadku różnych odmian kolorystycznych, wieku i oczywiście płci.
Samce mają sierść bardziej szorstką, dłuższą i sztywniejszą.
Husky mają znaczenia na korusiku bardziej sztywne.
Odmiany ciemne, niebieskie i minki mają sierść zwartą i przylegającą delikatnie do ciałka.
Albinosy mają sierść odrobinkę delikatniejszą. Ogólnie odcinki "białe" są delikatniejsze i bardziej puszyste od "czarnych" nawet na "kolorowych szczurach".
Sierść na brzuszku jest delikatniejsza niż na "górze".
Młode szczurki najpierw mają "puszek", później sierść zmienia się w dorosłą, sztywniejszą. Starsze szczury mają sierść rzadszą, mniej przylegającą do ciała.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
fenomenalna90
Posty: 57
Rejestracja: śr mar 25, 2009 12:42 pm
Lokalizacja: Trójmiasto.

Re: Sierść w dotyku

Post autor: fenomenalna90 »

Nie chce zakładać specjalnie nowego tematu więc zapytam tu:
Co do sierści to są może jakieś preparaty na to, żeby sierść była bardziej "zadbana" ?
Bo taka sucha trzcina nie jest ani przyjemna ani śliczna a boję się, że moje samce niedługo właśnie taką będą miały. Może jakieś elementy w diecie mają na to chociaż mały wpływ?
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Sierść w dotyku

Post autor: S. »

U szczurków sierść pielęgnujemy poprzez właściwą dietę. Czyli od wewnątrz. Na połysk dobre są pestki np. słonecznika, ale nie za dużo bo są tłuste i szczurek może za bardzo przytyć.
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sierść w dotyku

Post autor: susurrement »

warto też pomyśleć o jakiś witaminkach np dodawanych do poidełka ;)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Sierść w dotyku

Post autor: Izold »

Moja Bura pomimo swojego sędziwego wieku ma nadal ładne puszyste futerko że aż chce się jej pomiziać.Niewiem czy ma to związek z tym że dawałam jej witaminki dla kotów (takie małe tableteczki o różnych smakach) ?
A samce nie mają takiego złego futra.Co dwa -trzy dni namaczam im futerka wacikiem nasączonym wodą i szczotkuje. ^^ Burej takie zabiegi nie są potrzebne,jest strasznie porządna,nie sika sobie na ogon i sama długo i cierpliwie szczotkuje i liże swoje futerko :D
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sierść w dotyku

Post autor: tamiska »

Futro wskazuje takze na stan zdrowia zwierzaka. Jak moje samce sa oslabione i zaczyna sie powoli cos dziac ich futro robi sie jakby szorstkie, brudne, zmierzwione i matowe.

Lsniacy, miekki i gladki wlos jest objawem zdrowia.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Sierść w dotyku

Post autor: Izold »

Czyli Buruś jest zdrowa a Tequila nie wiem bo jest jeszcze młoda i ma takie młodzieńcze gładkie włoski. ^^
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Sierść w dotyku

Post autor: Sheeruun »

A właśnie, co do futerka, ja mam pytanie:
czy sierść, która jest "tłusta" w dotyku (coś jak ludzkie, nie myte długo, przetłuszczone włosy), to zły objaw, czy po prostu niektóre szczury tak mają? Mój Aki ma taką sierść od zawsze i nie wiem dlaczego.. ???
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Sierść w dotyku

Post autor: pin3ska »

Taka tłusta siersc wystepuje u samcow i jest związana z nadprodukcją hormonów. Moje "przetłuszczajace" sie szczury są na ogol bardziej zadziorne do kolegów :)

Jak jest u samiczek to nie wiem :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Sierść w dotyku

Post autor: Ressa »

Moi panowie mają sierść w okolicy główki suchą ale śliską, mogę powiedzieć że podobną do jedwabiu :)
W okolicy pupek bardziej szorstką i matową
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”