[Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

[Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: Babli »

Więc tak kupiłam w zoologu ciężarną samiczkę.Nie jest do końca oswojona pracujemy nad tym :) Wczoraj około 1 w nocy zaczęła rodzić. Mam ją dopiero niecały miesiąc. Nie znam jej wieku ale ma około 4 msc. Obecnie jest sama [ wiem że szczurek to zwierzę stadne troszkę czytałam forum, córeczka jedna jak się znajdzie to zostanie ;) ]. Nie wiem ile jest kluseczek, jeszcze nie mam odwagi/zamiaru tam zaglądać. Z tego co tu się dowiedziałam lepiej oddać kluchy do osób z forum. Mniej więcej we wtorek/środę postaram się zrobić zdjęcia. Póki co tutaj będę opisywać rozwój szczurków. Potem założę temat w dziale"Zwierzaki". Jeśli coś źle zrobiłam z góry przepraszam.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: limba »

Wszystko dobrze zrobilas :)

Tak, zdjecia, opisy maluchow zdecydowanie pomagaja w adopcji. Taki dobry marketing :)

A mamusia jaki ma kolorek, to bedzie mozna chociaz sie domyslac mniej wiecej jakie beda maluchy (oczywiscie nie koniecznie domysly moga sie potwierdzic ).
Jesli szczurka nie jest jeszcze zbyt oswojona to bardzo dobrze robisz nie zaklocajac jej spokoju.
Karm mamusie teraz dobrze.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: [Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: Babli »

Hmm.. dobrze :) Z tego co przeczytałam na forum wynika że mnie akceptuje :) Mamusia to husky biało-szary. O ile dobrze pamiętam futerko samca z którym przebywała [podobno był tylko on i tam długo siedział] było..takie brązowe(?) A jak wy uważacie kiedy mogę robić im zdjęcie?
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Re: [Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: lajla »

kiedy tylko chcesz :) skoro mamuska Cie akceptuje ;)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: [Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: Babli »

Wariuje jak nie słyszę ich pisków. Jeśli siedzi dłużej za gniazdem to też mnie to przeraża. Mimo to mam nadzieję ,że odchowa te piskliwe kluski :-* . Zdjęcie(a) zrobię jutro. Zauważyłam że przez górną półeczkę widać kilka kiełbasek :) Naliczyłam ich około 11 :D Mamuśka raz czy dwa razy dziennie wychodzi na dłużej a ja wtedy myślę ,że dostanę zawału ::). Możliwe że zostawię sobie 2 samiczki.
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Re: [Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: lajla »

to super :D:D:D bo przieciez wiadomow kupie razniej :D a im wieksza kupa tym bardziej wesolo ;D
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: Nina »

To, że tak sie przejmujesz bardzo dobrze o Tobie świadczy ;) Maluchy będą miały dobrze.

Więc czekamy na fotki cudownych klusków ;D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: [Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: Babli »

W miejscu ,w którym podglądam mamusię ;) zrobiłam jedno zdjęcie. Tak na początek. A jutro zrobię im jeszcze więcej.
Obrazek

Dzieci wrzeszczą okropnie! :-* Za to je kocham. Mamusia czasem ma już dość wychodzi z gniazda taka zła? Potem pisk, pisk ,pisk. Leci jak torpeda nurkuje w sianie i karmić :) . Jak ja na to zdjęcie się napatrzyć nie mogę. Uff.. nie mogę się doczekać jak zaczną buszować po klatce, a jak oczka otworzą:-*
Hmm.. patrzę na fotkę ale mi się wydaje ,że jest ich 10. A jak ją robiłam to było ich chyba 13 ???
Da się jakoś przed otworzeniem oczek wywnioskować jaki będą miały kolorek oczątek?:) Myślę że teraz powiecie mi jakie będą kolorki :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Re: [Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: lajla »

tak :)
na zdjeciu widac same ciemne plamki w miejscu oczek, wiec beda mialy ciemne oczka :) Jesli masz jakiegos malucha ktory nie ma ciemnych kropek w miejscu oczek to bedzie mial czerwone slepia ;)

widac tez lekko zaznaczona ciemniejsza skore, tam beda mialy siersc inna niz biala ;))) mozesz sie spowiedziac glownie takich kolorkow jakie maja rodzice (co niezaczy ze koniecznie;)) i typow umaszczenia takich jak kapturki, husky czy cale ciemne ;)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: [Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: Babli »

Hmmm...dobrze wiedzieć już co nieco o kluseczkach. Śliczności :-*. Mamusia robi remont w gniazdku. Wyrzuca sianko i zamienia na wciągnięty papier toaletowy. Kiedy ja te kluski w swoje łapy złapię i wymiziam. Zastanawiam się czy zostawić jedną panienkę czy dwie??? Że nie mogę tam siedzieć 24h.
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Re: [Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: lajla »

moze dwie ;p beda rowniesniczki i beda sie mogly zajac soba gdy mamcia nie bedzie miala ochoty na psoty ;D ;)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: Nina »

Ja tam widze piękne stadko czarnych kapturków :) Czyli najpiękniejsze i najwspanialsze umaszczenie, choć powszechnie uważane za pospolite (jak tak w ogóle o kapturkach można mówić :D )


EDIT
Co do zostawiania maluszków. Ja bym tam 2 zostawiła :) 3 sztuki to już stadko, a ze stadkiem weselej ;D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Re: [Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: lajla »

ja z dwa caluskie ciemne tez bym obstawiala :)

ale zobaczymy jak bedzie wiecej fotek, tej zgniecionej kupki ;) zobaczymy co sie tam jeszcze pochowalo ;D
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: [Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: Babli »

Za waszymi radami pójdę i zostawię sobie dwie samiczki :D . Tak wpatruje się w to zdjęcie i widzę husky i kapturki chyba jakiegoś/jakieś jednokolorowe[go]. Żeby nie było potem jestem wariatką:) Patrzę na ekran śliniąc się nad fotką tych ciurków, na zmianę z gapieniem się na gniazdo oraz wsłuchiwaniem się w wnerwiające moją rodzinkę dźwięki.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Kraków ,Sucha Beskidzka] Niewiadoma liczba klusek

Post autor: Nina »

Mam pytanie odnośnie fotki :P Tylko na zdjęciu to gniazdo wygląda na taaaakie głębokie, czy faktycznie takie jest?? Mamuśka sie postarała robiąc je :) A jak już o mamuśce pisze, może wrzuciłabyś kilka jej fotek?? ;D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”