UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! [wyłudzanie szczurów]

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
maris
Posty: 23
Rejestracja: czw sty 29, 2009 10:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: maris »

Przepraszam Caati, nie wiem dlaczego zacytowało mi Ciebie a miało zacytować Migotę.
sachma pisze: maris napisał(a): Są ścisłe przepisy dotyczące norm w rzeźniach i określające sposoby uboju tych zwierząt.



normy które nie są przestrzegane.
maris pisze:Są pewnie takie rzeźnie gdzie się to zaniedbuje, ale czy nie staramy się aby ich było coraz mniej?
Nikt nie wprowadza norm dla szczurów. Usprawiedliwianie własnego okrucieństwa okrucieństwem innych jest niemoralne.
W każdym sercu tli się maleńki promyk nadziei:)
Michael & Franklin
Awatar użytkownika
Tymoteusz
Posty: 59
Rejestracja: pt gru 05, 2008 6:26 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Tymoteusz »

merch pisze:Migota tematy o sensie hodowania wezy w domach byly juz na tym forum poruszane i ten temat to nie jest TEN TEMAT.

Dla mnie to co robisz jest nietyczne i tak zostanie. Dla mnie pasja , ktora pociaga za soba cierpienie zwierzat jest po prostu nie w porzadku i tyle. jak chcesz sie zapoznac z pogladami osob na temat hodowli karmowych i hobbystycznego chowu gadow skorzystaj z opcji szukaj. Moje stanowisko jest takie ze w wyniku hobbystycznej hodowli gadow cierpia i gady i gryzonie. Jak za pewne wiesz wiele gadow nie przezywa hodowli amatorskiej. To ze węze maja sie dobrze w niektorych hodowlach amatorskich i niektorzy terrarysci wzglednie dbaja o niezadawanie zbednych cierpien zwierzetom karmowych wedlug mnie ma niwielki wplyw na ilosc cierpien jaka jest wywolana amatorska hodowla gadow . Nie uwazam aby czlowiek byl panem stworzenia i aby dla zaspokojenia swoich egoistycznych potrzeb mial prawo narazac na ierpienia inne zwierzeta. OT i wszystko.
Zgadzam się w pełni. Dorzucę tylko, iż postępujesz Migota nieuczciwie klasyfikując szczury na te do "kochania" i te do zaspokojania okrucieństwa. Czym się jedne różnią od drugich? Dałaś koszatniczkę terraryście? Też bym mu dał, ale siekierą w łeb >:D
Dlatego proszę dajcie uczciwym terrarystom spokój
Parafrazując znany dowcip: Jaka jest różnica między uczciwym terrarystą a UFO? Parę osób widziało UFO. :D
Gdyby połączyć szczura z człowiekiem, ten drugi z pewnością by na tym skorzystał, lecz pierwszy okazałby się stratny.


Nie klikaj tu!
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Niuniak »

a ja dopowiem Wam historię mojej koleżanki. Ma swojego konia : jaki to on kochany!śliczny!. Kiedyś przywlokła nam do stajni jakieś karteczki w stylu :''przeciwko zabieraniu koni na rzeź". Fajnie. Nie podpisałam się pod tym.

Pytanie: Kto jest gorszy?
Ja - która nie podpisuję się pod czymś takim, bo wiem że to bez sensu. Nie wiem jak są zabijane zwierzęta na rzeź (w tym także krowy, świnie itd). Ale wiem jak wyglądają warunki, w których są trzymane i przewożone. I wiem, że podpisywanie takich petycji nic nie zmieni, bo ludzie muszą jeść mięso (taka natura człowieka), a też nie są wystarczająco ludzcy żeby dbać o te zwierzęta przed ich śmiercią.
Ona - która dba o koniki "bo są do kochania", a sama jest naganiaczem na polowaniach.

Odpowiedź ;) ;
Żadna z nas nie jest gorsza. Każdy ma swoje pasje. Człowiek od zawsze był drapieżnikiem i to że zabija zwierzęta (nie ważne z jakiego powodu) leży w jego naturze. Oczywiście zaraz podniosą się głosy "Co ty bredzisz!", ale ...tu chodzi o umiejętne wypośrodkowanie. Nie należy zabijać da zabawy, ale też nie należy twierdzić, że moja pasja jest lepsza od Twojej. Szczurki są fajne dla nas, ale dla kogoś innego to węże są te o które należy dbać i kochać (zwróćmy uwagę że tak jak my węży nie lubimy tak np. starsze panie nie lubią szczurów ;) ). Nasza ukochana Oleńka nie jest najlepszą osobą, ale ona też to robi w jakimś celu. Może jej ukochany ma węże? Tlumaczenie, ze kocha szczurki i dlatego je bierze jest głupie. Ale czy jest to głupsze od np. osób które kochają szczurki (!) ale rozmnażają je beznsensownie? Jest naprawdę dużo rzeczy o które można się przyczepić do każdego. Wpiszcie dziewczyne na czarną liste, żeby każdy jej w miare unikał. Każdy kto nie chce oddawać szczura na zjedzenie. Tutaj oczywiście odzywa się zaraz mój wewnętrzny głos dotyczący kastracji/sterylizacji. Ale to już inny temat.
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Anka. »

Hmm, swego czasu też chodziłam z suczami na polowania zbiorowe i uwierz mi , że zwierzaki nie są takie głupie żeby pchać się hurtem na linię myśliwych, a np.konie, cóż, raczej z transportu nie uciekną...
A petycje odnośnie koni podpisałam :P
No ale to nie temat na to.
ObrazekObrazek
izula
Posty: 167
Rejestracja: czw lip 26, 2007 11:48 pm
Lokalizacja: sochaczew

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: izula »

kazdy powinien postepowac zgodnie z wlasnym sumieniem, sa ludzie ktorzy naprawde kochaja zwierzeta , sa i tacy ktorym ich los jest obojetny. dla mnie ci ktorzy moga patrzec na cierpienie zwierzat sa zawsze najgorsi. faktem jet to ze ludzie mieso jedza i jesc beda, także konie krowy swinie itp dalej beda zabijane, lecz my tego nie widzimy, wiec troche latwiej jest sie nam z tym pogodzic i latwiej jest nam uwierzyc (choc tak wcale moze nie byc) ze zwierzeta rzezne ostatnie chwile przezyly godnie. dla mnie osoba ktora skarmia gady szczurem , krolikiem czy myszka jest poprostu okrutna a wrzucanie do terrarium weza zywego gryzonia napewno nie ma zadnego wytlumaczenia, tym bardziej ze wlasciciel gada ma frajde z tego ze gad sie najadl.
Niuniak ty petycji nie podpisałas , nie dlatego ze to nie ma sensu , niepodpisalas tylko dlatego ze tak naprawde masz gdzies ich los , masz poprostu gdzies to ze zwierze cierpi.
nie probuj tu usprawiedliwiac i tlumaczyc tych ktorzy karmia weze zywymi gryzoniami czy zabijaja zwierzeta w rzezni , dlatego ze ci ktorzy naprawde kochaja zwierzeta nigdy tego nie zrozumieja i dla nich zawsze ci inni beda gorsi.
ja osobiscie kocham wszystkie zwierzatka, choc sa takie ktore mnie interesuja bardziej i te ktore mniej ale nigdy nie pozwolilabym na cierpienie zadnego zwierzatka, nawet jesli bylby to waz ktory dla mnie jest okropny bo zjada bezbronne gryzonie.
odnosnie petcji to jezeli mam mozliwosc to podpisuje kazda nie wazne czy to sa konie, swinie, foki.
moze i to nic nie zmeni, moze to nie ma sensu ale zawsze jest nadzieja ze moze pomoc w koncu po to sa przeprowadzane takie akcje, przynajmniej mam czyste sumienie i swiadomosc tego ze walcze z okrucienstwem
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: ridja devojka »

izula pisze:dla mnie osoba ktora skarmia gady szczurem , krolikiem czy myszka jest poprostu okrutna a wrzucanie do terrarium weza zywego gryzonia napewno nie ma zadnego wytlumaczenia, tym bardziej ze wlasciciel gada ma frajde z tego ze gad sie najadl.
1. dlaczego osoba, która karmi gada szczurem jest okrutna? a jakby karmiła kurczakiem?
kiedyś wrzuciłam szczurowi do klatki konika polnego, i zgadnij, co zrobił szczur. ZJADŁ, i to ze smakiem.

2. dlaczego myślisz, że właściciel gada ma frajdę? myślisz, że rzeźnik ma frajdę przy każdej zabitej świni? jak można w ogóle wpaść na taki pomysł, że to może być frajdą?

Już to pisałam - mój chłopak ma węże, karmi je szczurami.
Uwierz mi, że nie jest okrutny, lubi zwierzęta, z moimi szczurami się bawi (zresztą Balbinę sam mi przyniósł), a zabicie szczura i podanie go wężowi na obiad nie jest dla niego żadną frajdą.

Twoja ocena jest dosyć niesprawiedliwa.

Mówisz, że podpisując petycje walczysz z okrucieństwem? Nie. Ty co najwyżej możesz POMÓC, ale nie walczysz.
Walcz nie jedząc mięsa.
izula
Posty: 167
Rejestracja: czw lip 26, 2007 11:48 pm
Lokalizacja: sochaczew

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: izula »

po pierwsze ja nie napisałam ze sie zajadam miesem , i tak dla twojej wiadomosci nie jadam miesa!! zastepuje je produktami sojowymi
po drugie jesli cos czytasz to rob to tak zebys zrozumiala- to jest moje zdanie, ktorego nigdy nie zmienie poza tym pisałam ze ci co kochaja szczury nigdy nie zrozumieja terrarystów i odwrotnie(teraz troche jasniej to okreslilam bo zaraz napiszesz ze takiego czegos nie było, dla mnie jesli rzeznik by nie mial frajdy to niebylby rzeznikiem, obejrzyj sobie kilka filmików z rzezni i posluchaj tekstów pracownikow wtedy mozemy porozmawiac na ten temat)
ocena moja jest taka a nie inna, kazdy ma prawo9 do wlasnego zdania tylko sztuka jest czyjes zdanie uszanowac a nie bez sensu sie bulwersowac, gdyby twoj chłopak nazwał mnie np idiotka czy jakas glupia bo nie chce zabic szczura i nakarmic weza czy dac gadu zywego gryzonia temat zakonczylabym jednym zdaniem- przyjelam do wiadomosci i napewno nie wyrzucalabym mu ze jest niesprawiedliwy
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: ridja devojka »

izula pisze:poza tym pisałam ze ci co kochaja szczury nigdy nie zrozumieja terrarystów i odwrotnie(teraz troche jasniej to okreslilam bo zaraz napiszesz ze takiego czegos nie było, dla mnie jesli rzeznik by nie mial frajdy to niebylby rzeznikiem, obejrzyj sobie kilka filmików z rzezni i posluchaj tekstów pracownikow wtedy mozemy porozmawiac na ten temat)
ja rozumiem terrarystów, a myślę, że oni rozumieją, że ktoś lubi szczury. Mój chłopak to rozumie, co w tym trudnego?
widziałaś kilka filmików z walniętymi rzeźnikami, i już masz pogląd. Nie mówię, że to szlachetna praca, ale nie znaczy, że rzeźnik nie szanuje zwierząt.
mój dziadek był rzeźnikiem.
izula
Posty: 167
Rejestracja: czw lip 26, 2007 11:48 pm
Lokalizacja: sochaczew

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: izula »

moj poglad nie zrodzil sie z samych filmikow, duzo rzeczy widzialam na zywo i bralam udzial w roznych akcjach, o ktorych nie masz pojecia, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak cierpia zwierzeta, jak sie boja, poprostu uszanuj to ze dla kogos ten co karmi gady zywymi gryzoniami jest okrutny, jakby nie bylo jedno ze zwierzat skazuje na cierpienie, moze bys zrozumiala jak by cie wrzucili do klatki lwa albo tygrysa bez mozliwosci ucieczki,
tez latwiej by ci bylo zrozumiec gdybys byla w stanie postawic sie w sytuacji takiego szczurka ktorego za chwile ma zjesc jakis waz, no ale prosciej jest przecierz atakowac takich jak ja , poza tym nie sadze ze rzeznik jest w stanie szanowac zwierzeta, moze ci sie wydaje ze twoj dziadek rzeznik szanowal zwierzeta ale do konca nie wiesz tak naprawde jak postepowal
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: ridja devojka »

izula pisze:moj poglad nie zrodzil sie z samych filmikow, duzo rzeczy widzialam na zywo i bralam udzial w roznych akcjach, o ktorych nie masz pojecia, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak cierpia zwierzeta, jak sie boja
dlaczego zarzucasz mi niewiedzę? zdaję sobię sprawę, że zwierzęta CZĘSTO cierpią w ubojniach, że się boją, ale to nie jest STANDARD. może strach tak, to normalne, ale nie cierpienie.
izula pisze:moze bys zrozumiala jak by cie wrzucili do klatki lwa albo tygrysa bez mozliwosci ucieczki,
tez latwiej by ci bylo zrozumiec gdybys byla w stanie postawic sie w sytuacji takiego szczurka ktorego za chwile ma zjesc jakis waz
no tak, pewnie bym się bała. ale nie każdy karmi węże ŻYWYMI szczurami (czy innymi gryzoniami).
po co takie gdybanie? jakbyś była myszą w dżungli i zaatakowałby Cię wąż też byś się bała.
zwierze zjada zwierze, nic z tym nie zrobisz.
izula pisze:no ale prosciej jest przecierz atakowac takich jak ja , poza tym nie sadze ze rzeznik jest w stanie szanowac zwierzeta, moze ci sie wydaje ze twoj dziadek rzeznik szanowal zwierzeta ale do konca nie wiesz tak naprawde jak postepowal
nie uważam, zebym Cię zaatakowała, myślę po prostu, że Twoja ocena jest niesprawiedliwa. nie nazywam nikogo okrutnym, tak jak Ty. wiem, że są wśród terrarystów jacyś maniacy, ale może nie nazywajmy ich terrarystami? idiota to idiota, jak lubi patrzeć na czyjąś śmierć, znaczy, że jest kretynem.

myślę, że dawno, dawno temu ludzie zabijali zwierzęta, a zwierzęta zabijały ludzi. człowiek bez broni jest tak samo bezbronny jak zwierzę, i jak jakiegoś pierwotnego człowieka zjadł tygrys, to nazwiesz tygrysa okrutnym?
na pewno rzeźnik ma inny stopień wrażliwości od miłośnika zwierząt, ale może taki ma zawód, może praca jest jego codziennością, a nie zabawą?
myśle, że sugestie jakoby mój dziadek nie wiadomo co wyczyniał z tymi świaniami itp jest bardzo niemiła.
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Piromanka »

Ale koszmarny offtop się zrobił ;)
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: ridja devojka »

faktycznie, ale nie potrafię wytrzymać takich pustych sloganów.
Przepraszam, i kończę ;)
Awatar użytkownika
Vera
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 22, 2008 3:37 pm

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Vera »

Nie mogę jednak pojąć tego jak można "bardzo kochać" gryzonie i węże- mieć je w domu i robić selekcję:
- tego szczura będę kochać to go oswoję,
-tego szczura nie będę kochać to go dam wężówi.. :(
Jak dokonujesz tej selekcji?! Przebierasz zwierzakami jak pluszakami- moim zdaniem...
Ja też nie mam nic przeciwko wężowi, który sobie żyje i zjada jakieś stworzonka, które sam złapie sobie na wolności.. Terrarystów, którzy nie lubią szczurów też rozumiem, nawet... Ale Ciebie nie...
To okropne jest i bezduszne dla mnie..
Zwierzęta są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół.
Balthazar [*]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Izold »

Vera pisze:Nie mogę jednak pojąć tego jak można "bardzo kochać" gryzonie i węże- mieć je w domu i robić selekcję:
- tego szczura będę kochać to go oswoję,
-tego szczura nie będę kochać to go dam wężówi.. :(
Jak dokonujesz tej selekcji?! Przebierasz zwierzakami jak pluszakami- moim zdaniem...
Ja też nie mam nic przeciwko wężowi, który sobie żyje i zjada jakieś stworzonka, które sam złapie sobie na wolności.. Terrarystów, którzy nie lubią szczurów też rozumiem, nawet... Ale Ciebie nie...
To okropne jest i bezduszne dla mnie..

Mi się wydaje że ok.Istnieje coś takiego jak łańcuch pokarmowy.W lesie czy na polu węże też zjadają myszy/szczury.Przedstawie Ci jedno z ćwiczeń które często ma się na biologi: ustal łańcuch pokarmowy. Czyli ja ci go podam : Wąż-szczur-pasikonik/robak/świerszcz.
Nie ma w tym nic złego.Jak powiedziała Ci Ridja Devojka jej chłopak karmi węże szczurami i to jest normalne.Nie ma z tego frajdy jak niektórzy terraryści patrzacy z błyskiem w oku jak wąż rozrywa małą istote i wręcz dopingują węża. A niektórzy poprostu wiedzą że wąż też coś jeść musi.Jeśli nawet dostałby tego kurczaka to i tak ten kurczak jest zabity,przeszedł to samo co miałby przejść ten szczur. Ja nie mam specjalnie nic przeciwko kiedy ktoś trzyma węża w domu i po prostu go karmi,a nie terrarystów kupujących gryzonie,rozmnażających je i posiadanie w zasadzie papu dla węża od ręki 24/7.Veru to to samo jak wrzucić robaka do klatki szczura.Szczur też jest drapieżnikiem i zje sobie robaczka.Tak samo jest z wężem kiedy wrzuci mu sie do klatki szczura.zje go.łańcuch pokarmowy zawsze istniał i istnieć będzie. ;)
izula
Posty: 167
Rejestracja: czw lip 26, 2007 11:48 pm
Lokalizacja: sochaczew

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: izula »

czasami mam wrazenie ze niektorzy chyba sami nie rozumieja tego co pisza i zaprzeczaja sami sobie, no ale to norma widocznie wsrod naszego spoleczenstwa i brak odwagi.
" jezeli wiekszosc pisze tak to ja tez napisze tak jak inni no bo przeciez zyskam jakies tam poparcie i bede uwazany/a za osobe godna uwagi na forum" brawo!!!!!!! no i po co prowadzic sensowna dyskusje i spokojnie wymieniac zdania jak mozna zaatakowac, no jasne bo wtedy niby czuje sie jakas wyzszosc nad innymi i ma sie chore poczucie wladzy , choc tak naprawde jest sie zwyklym g....m!!!
to jest poprostu zalosne!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”