Air Wick a zdrowie szczura

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Air Wick a zdrowie szczura

Post autor: zyberka »

Kupiliśmy nową klatkę i ze względu na jej wielkość trzeba było zmienić jej położenie. Znalazła się jakieś 15cm od różanego odświeżacza powietrza :-X Zapach jest dość intensywny bo czuć go w całym mieszkaniu. Nie mam możliwości ani przestawić klatki, ani przełożyć Air Wick'a do innego gniazdka bo takowego wolnego na daną chwilę nie posiadam ;) . Czy to może zaszkodzić szczurkowi? ???
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Re: Air Wick a zdrowie szczura

Post autor: Mageda »

Wydaje mi się że może.
Kiedyś zerwałam wielkie bukiety bzu i w każdym pokoju postawiłam taki piękny bukiet we flakonie. Po jakimś czasie zaobserwowałam, że szczurka jest osowiała, zaczęła się przelewać przez ręce. Nie wiedziałam co robić, to wtedy był mój pierwszy szczur. Wyszłam z nią na dwór, na świeże powietrze aby się dotleniła. Odżyła po kilkunastu minutach. Wróciłam do domu i wywaliłam bukiety bzu.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Air Wick a zdrowie szczura

Post autor: zalbi »

ja np słabnę, gdy bez jest w domu. Tak samo z intensywnymi zapachami.



moim zdaniem może zaszkodzić. Nawet bardzo.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Air Wick a zdrowie szczura

Post autor: Nina »

Szczury mają bardzo dobry węch (głównie dzięki niemu się poruszają, wzrok mają słaby). Żaden intensywny zapach raczej nie jest wskazany.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Air Wick a zdrowie szczura

Post autor: zyberka »

ojojoj!! No aż takich konsekwencji to się nie spodziewałam :-\
Oczywiście odświeżacz wykopałam już do łazienki, teraz tam niech śmierdzi różami, a u mnie szczuraskiem ;)
dzienx :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”