Malachitowe Okruchy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: Nietoperrr... »

Noo...Jak tam Tosiakówny? ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: Malachit »

Hm, aktualizacja... no dobra, ale jutro, dziś nie mam za dużo czasu, poza tym moja szarańcza została w domu pod opieką współlokatora, a ja u rodziców z tymczasami :D
Dziś mogę tylko wrzucić zdjęcia z miziania Licho:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
;D
Wyszukiwarka nie gryzie
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: Nietoperrr... »

Mój pysiolek kochany!!! ;D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: Malachit »

No więc aktualizacja...
Na dzień dzisiejszy mieszkają ze mną:
Kropka, moja "kochamcałyświat", pełna energii, na starość polubiła mizianie :P zawsze jak ją wołam to daje znać, gdzie aktualnie jest, bardzo proludzka, eksplorator do bólu (nie przeszkadza jej zrzucanie na siebie doniczek z sadzonkami, nożyczek, rozsypywanie śmietnika). Ma już 2 latka i ciut
Obrazek

Siostry od Nietoperrrka - Licho i Glukoza. Uwielbiają się drażnić, bawić z ręką, garną się do ludzi, robią się z nich grubaśne miziaki ;D (w porównaniu do malutkich tymczasów wydają mi się strasznie kluskowate :P). Czasami są spięcia, bo kiedy chcą się bawić podgryzają pierwsze na co wpadną, i jeśli to jest Kropka to trochę ją irytuje ich nadmiar energii... ale jakoś się dogadują :)
Obrazek
ObrazekObrazek

No i tymczasy - trzy pchły, siostry bliźniaczki, piękniutkie, głupiutkie, trochę jeszcze bojące się hałasów czy gwałtownych ruchów, ale z masą energii i pożerające każdą ilość jedzenia ::) są takie kochane i maluteńkie :D
ObrazekObrazek

Generalnie jakoś nam się powoli żyje, ostatnio mam trochę mało czasu, a raczej powinnam go mieć jeszcze mniej, niż mam - gdybym tylko robiła to, co powinnam...

W ogóle czy tylko mi się wydaje, czy ostatnio jest jakiś wysyp szczurów szukających domów? Zaczynam powoli bać się wchodzić w tematy o adopcjach...
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: Venefico »

Jakie misiaki ostatnie :D Właśnie mi wydaje się, że ostatnio nie ma tak dużo. A przynajmniej widywałam już więcej.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: alken »

trochę wysyp jest, zwłaszcza z powodu tej interwencji, no i niedługo bedą wydawać labiki. chyba co roku na wiosnę jakieś szaleństwo ::)

a nietoperkowe dzieci odchowane fest :D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: Malachit »

Ogłoszeń może nie jest strasznie dużo, ale właśnie, jeszcze niedługo labiki... a to tu 20kilka szczurów podrzuconych, to 18 w miocie małych, to 25 po różnookich rodzicach. Dobijające trochę :-\
No staram się odchowywać, tylko muszę chyba powiedzieć Kropce, żeby nauczyła je, że ogon to też część szczura... bo ona swój namiętnie myje, a one... niekoniecznie :D a już tymczasy to wybitne brudaski, zwłaszcza jak się wyturlają w żwirku ::)
A w ogóle! Licho mnie strasznie bawi, bo każdy inny szczur jak ziewa, to tak jakby "cofa" trochę język... a ona jakby miała za długi, bo jak ziewa to zazwyczaj go wystawia na bok :D
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: Venefico »

W sumie racja, może ogłoszeń nie jest jakoś więcej niż zwykle, ale jakby mioty większe i w każdym ogłoszeniu po co najmniej kilkanaście do oddania..
Moje szczury tak samo zawsze z usyfionymi ogonami chodziły ::) Tutaj ładnie pięknie się myły, a ogony całe pomarańczowe... :D
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: alken »

i jeszcze w dziale o narodzinach 18 nowych maluchów ::)
no tak, te ogony to skaranie boskie, a najlepiej jak przejedzie ogonem po kałuży siuśków i opanieruje w żwirku :-X
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: Agusta »

Setka ma młodziachne towarzystwo :) Może przypomną się jej stare czasy ;)
Śliczne dziołchy!
Tymczasiki też niczego sobie 8)
Miziaki!
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: Nietoperrr... »

alken pisze: no tak, te ogony to skaranie boskie, a najlepiej jak przejedzie ogonem po kałuży siuśków i opanieruje w żwirku :-X
A one to jeszcze później lubią zasuszac :D
Śliczne te moje maleńtasy,duma mnie zżera!!!Ale pilnuj co do wagi,bo ich mamusia i ciocia to ostro w boczki idą... :-\ Co prawda po sterylce,a to też swoje 5 groszy co do wagi wrzuca...Nadrabiają chyba wszystkie Tosiaki braki odpowiedniego żywienia mamusi u poprzedniego właściciela... ::)
I piękną masz babinkę,w ogóle wieku po niej nie widac!
I tymczasy takie fajniutkie,oby szybko się oswoiły i domki super znalazły!
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: Malachit »

W mojej aktualizacji wkradł się błąd ::) moja dwulatka nazywa się Kropka, a Setka mówię na nią tylko czasami, bo przypomina mi pierwszą szczurzycę z charakteru... jakaś zamyślona byłam pisząc to.
aleee
Siostra przywiozła mi dziś od rodziców wagę kuchenną, musiałam ją od razu wypróbować :D
i tak:
Kropka 310g
Licho 222g
Glukoz 234g

Kropka chudziutka, ale ona tak już ma naturalnie, zresztą nie jest koścista, więc się nie boję.
A kluchy... no kluchy no ::) ale rosną to im wolno! poza tym nadal biegają jak głupie, więc trochę spalają :D

Aaaa no i... wszystkie trzy tymczasowiczki znalazły nowy domek, i to wszystkie razem, co mnie ogroomniee cieszy! ;D
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: Kluska123 »

Bardzo się cieszę, że panienki znalazły domek, zasłużyły na stałe, kochające domki, wariatki małe :)
Przesyłam buziaki dla całego stadka :-*
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: alken »

niezłe parówki z Glukozy i Licho ;D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe Okruchy

Post autor: Malachit »

Ha, nie było mnie na weekend w domu, bo sobie na 4 roku studiów umyśliłam pisać maturę i musiałam do starej szkoły się wybrać ::) tęskniłam za dziewczynami strasznie, a one znalazły sobie zajęcie - rozszarpywanie domku od figoifagot od środka...
Oczywiście wszyscy wiedzą, kto był prowodyrem takich rozrywek. A niby ma już ponad 2 lata, powinna trochę wydorośleć!
A tak niewinnie wygląda
ObrazekObrazekObrazekObrazek

W ogóle wczoraj podczas wybiegu ze zdziwieniem odkryłam, że Licho i Glukoz są już praktycznie wielkości Kropy! One tak szybko rosną... na pewno będą z nich spore kluchy, chociaż nadal mają dziecięcy pyszczek. Za to taką śmieszną, krótką gładziutką sierść po mamusi, jak małe wydry ;D
Ale dziś tylko zdjęcia leniwego nosa Glukozy
ObrazekObrazek
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”