[RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Szaruch
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 03, 2010 4:39 pm
Lokalizacja: zoppot
Kontakt:

Re: szczur mi WIBRUJE

Post autor: Szaruch »

Taaaak :D
jak Cie zlapie na gadu, to Ci podesle foty szczurasow.
to moze nie spamujmy tu wiecej :P
We are in, take a breath but don't forget, it isn't real, it isn't true...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczur mi WIBRUJE

Post autor: Paul_Julian »

To jescze Ci tylko na odchodne powiem, ze masz na forum wrzucac :D Ku radości innych ;D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: dusiaczek »

omg... Moja Amelka chyba ma rujke ^^ Przez chwilę sie przestraszyłam bo xxx miała podejżenia, że jest facetem lub obojniakiem i poleciałam drugi raz do weta, ale wet ponownie obejrzal, pokazał mi jej sutki i ze wszystko w porządku. a strach ten stad że od przedwczoraj Amelia bez przerwy gwałci Kokainę, non stop, dzień i noc z przerwami na sen ;p. No własnie, i to sie tak objawia? Że kryje inne? Czytałam w tym temacie że samice mogą zacząc się kryć jeśli np, na ręce poczują zapach samca, ale zadnego zwierzęcego samca w poblizu nie ma, więc one tak "w standardzie" mają? I czy to prawda, że taka rujka występuje co kilka dni? Pierwszy raz mam samice więc szczerze mnie takie zachowanie zdziwiło dlatego odkopałam watek. A jak kolejne będa miec rujke to noce nieprzespane no ^^
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: mini »

Oj kryją się samice i to z wielka lubością. Moje nie mają nic do czynienia z samcami i tak robią ;)
Generalnie przynajmniej raz w tygodniu samica ma ruję. Jednak, im większe stado tym więcej samic zaczyna "ukrywać" rujkę i nie jest to już tak widoczne. Takie są moje obserwacje wraz z powiększaniem stada. Na początku kiedy były 4 - wszystkie przechodziły ruję w bardzo widoczny sposób, teraz przy 10 nie wszystkie się ujawniają.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: dusiaczek »

małe u mnie sa jakoś... 2 tygodnie, wet. okresliła ich wiek na 7-9 tygodni (czyli teraz 9-11). jak na razie tylko Mela tak szaleje, mam nadzieje ze u reszty jakoś mniej inwazyjnie to przebiegnie, zwłaszcza że Casey zachowuje się jak prawdziwa dama, wiec moze chociaż ta jedna bedzie spokojna. swoją droga, zabawne to jest ^^
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: Nakasha »

Samiczki potrafią się nawzajem kryć lepiej i intensywniej niż samce. O0 Wszystko zależy od indywidualnych skłonności.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
nowokaina
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 07, 2011 4:04 pm

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: nowokaina »

Ja mam taki problem, że mam dwa duże, roczne samce i dwie młode samiczki, cztery razy od nich mniejsze. Zawsze, gdy jakaś ma ruję, samce rzucają się na nie, a jeden w dziwny sposob upodobał sobie pozycję "na człowieka" (znaczy, szczurzyca na plecach, on na niej) i dość brutalnie napastuje je dopóki nie przytrzyma samicy w odpowiedniej pozycji. Nie wydaje mi się to specjalnie groźne, ale strasznie dużo przy tym piszczenia i kotłowania się...
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: Kameliowa »

Ale chłopaki bez jaj mam nadzieję? :)
Takie zachowanie to raczej jest objaw dominacji. Samce pokazują, kto "rządzi". Szczury tak samo się zachowują w jednoplciowych stadach. Ten przewrócony na plecy jest zdominowany, przez tego "na górze". Awanturują sie przy tym, bo to jest też normalne.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
nowokaina
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 07, 2011 4:04 pm

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: nowokaina »

Tak, oczywiście, sterylni. Wobec tego miło słyszeć, że się tylko kłócą.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: Kameliowa »

no jak bezjajeczni, to się nie masz czym martwić. ogony cały czas mogą sie dominować, więc się nie martw jak np za 2-3 tyg im nie minie.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
baja0799
Posty: 202
Rejestracja: pn lip 11, 2011 2:06 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: baja0799 »

Moja Rastka ma już przeszło 4 miesiące i nie zauważyłam u niej żadnych objawów rujki ;)
Nie dziwi mnie to ,bo jak wcześniej ktoś pisał niektóre szczurki w ogóle nie objawiają ruji :)
Kiamesha
Posty: 191
Rejestracja: czw sie 25, 2011 7:57 am
Lokalizacja: Lublin

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: Kiamesha »

Matko, jak dobrze, że to przeczytałam, bo Frau ma rujkę i obawiałam się już, że Roxie to facet ;o ale zaglądam i nie... niemożliwe.. :D
Etna (*) ;(
Caramelo
Posty: 108
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 8:44 pm

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: Caramelo »

Moje dziewczynki mają po 4 miesiące. Ostatnio, gdy wypuściłam je na łóżko, zauważyłam, że jak pogłaskałam Niteczkę po pleckach to sztywniała na dosłownie 2 sekundy i zwiewała zaskoczona tą sytuacją. Wczoraj zauważyłam to samo u Kluski, z tym, że dodatkowo jeszcze się trzęsła. Trwało to też zaledwie kilka sekund. Dziwne jest to, że Niteczka chodzi za Kluską i ciągle wącha ją po pupie... Czy to właśnie ruja? :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: Nakasha »

Dokładnie tak. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Caramelo
Posty: 108
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 8:44 pm

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: Caramelo »

A czy w trakcie rujki, sutki dziewczynek stają się bardziej widoczne czy mam już jakieś omamy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”