Maluty Hanki i Maćka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Maluty Hanki i Maćka

Post autor: Hanka&Medyk »

W wątku powitalnym poznaliście już losy Dziuni, a teraz pora przedstawić ją i jej nową koleżankę w przyjemniejszych okolicznościach :)

Gienia została przez nas adoptowana z SPSowej interwencji w Świętokrzyskiem. Jest przesłodkim czarnym kapturem, który garnie zarówno do ludzi, jak i do szczurów. Łączenie z Dziuni z Gienią co prawda przebiegało z oporami, bo okazało się, że nasza młoda ma rujkę i nie za bardzo pasuje jej poznawanie nowych znajomych ;) Na terenie neutralnym obie zachowywały się bardzo bojaźliwie, ale koniec końców zasnęły w jednym rękawie pozostawionej im koszuli flanelowej.
Jako że Dziunia to bardzo terytorialny szczur i nie pozwalała Gieni zbliżać się ani do swojej klatki, ani półki, po której zwykle spacerowała wychodząc z klatki, zdecydowaliśmy z Maćkiem, że nałożymy na naszą klatkę-samoróbkę prowizoryczny dach (siatka była już gotowa, ale niestety nie mamy jeszcze zrobionych żadnych mocowań, więc trzyma się na druciki od kabli :P) i wsadzimy dziewczyny do jeszcze zupełnie pustej klatki.
Wrzuciliśmy im dwa spore kawałki flaneli, zamontowaliśmy poidło, wstawiliśmy pustą miseczkę (zgodnie z zaleceniami tutoriala zapoznawczego) i zostawiliśmy małe na noc. Rano dostały jedzonko, pobiegały trochę po Maćku pod kołderką i zostały na powrót włożone do klatki. Potem dorzuciłam im 6 płatów ligniny (40x60cm :) ), żeby mogły sobie z nich zrobić gniazdo.

I tak przespały cały dzień, raz przytulone, raz oddalone od siebie.

Pół godziny temu zobaczyłam obrazek, który mnie ujął, a dzięki szklanej kuwecie mogłam go uwiecznić na zdjęciu (leżąc na podłodze, a jakże ;) ):

Obrazek

Chyba mamy sukces :D A to dopiero drugi dzień po adopcji i przywiezieniu Gieni do domu.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Maluty Hanki i Maćka

Post autor: Babli »

Jakiż masz aparat? Bo zdjęcie nie wygląda jakby przesz szkło robione :)

A o dziewczynach nie wspomnę, bo są piękne, cudowne i... ahhh, i tak nic sensownego nie wymyślę :D
czarna mania
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:28 pm

Re: Maluty Hanki i Maćka

Post autor: czarna mania »

Przepiękne zdjęcie i jeszcze piękniejsze modelki...
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maluty Hanki i Maćka

Post autor: Hanka&Medyk »

Babli pisze:Jakiż masz aparat? Bo zdjęcie nie wygląda jakby przesz szkło robione :)
1. Szklarz wykonał doskonałą robotę ze szkła konstrukcyjnego 5mm i wyczyścił na wysoki połysk.
2. Aparat Canon EOS 450D + obiektyw Canon 18-55mm (czyli tzw. "kitowy") + lampa Canon 580 EX II :) Zdjęcie skadrowane do 80% szerokości i wysokości.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Maluty Hanki i Maćka

Post autor: Babli »

1. Szklarz wykonał doskonałą robotę ze szkła konstrukcyjnego 5mm i wyczyścił na wysoki połysk.
Nie martw się, dziewuchy sobie i z tym poradzą :D
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maluty Hanki i Maćka

Post autor: Ausaya »

Jakie slicznosci :D Wyczochraj ode mnie :D :D
Szkoda ze nie moglysmy sie dzisiaj zobaczyc :P nastepnym razem ;]
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Maluty Hanki i Maćka

Post autor: Leia »

Hanka, no po prostu genialne te Wasze maludy! A zdjęcie... aż mi dech zaparło.
Awatar użytkownika
WitchyWitch
Posty: 31
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 12:24 pm
Lokalizacja: Lublin/Radom

Re: Maluty Hanki i Maćka

Post autor: WitchyWitch »

Cudeńka masz w domku, naprawdę śliczności:) A zdjęcie.. miodzio:) Miło przeczytać, że szczurasy czasami dają nam takie prezenty jak SZTAMA.. żeby się pani dalej nie martwiła:) moje też wyszły z tego założenia:)
Proszę o więcej takich wspaniałych zdjęć:)
Moje dwa skarby: Szczurzynka(~wrzesień 2008) i Ping-Pong(~listopad 2008)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maluty Hanki i Maćka

Post autor: Hanka&Medyk »

Tak się zastanawiam, czy aby Gienia nie jest czekoladowa... Glucjan zasiał we mnie nutkę zwątpienia w jej czerń, a kiedy się jej dziś dobrze przyjrzałam, to faktycznie nie jest typowo czarna.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maluty Hanki i Maćka

Post autor: Piromanka »

Bardzo dobre łączenie! No pełen sukces tak błyskawicznie. Gratuluję! Bardzo się cieszę, że macie drugą szczurkę dla towarzystwa. A zdjęcie na prawdę dobrej jakości. Buziaki dla tych pięknych sierściuszków :-*
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maluty Hanki i Maćka

Post autor: Ausaya »

czekam na wiecej takich fajnych fotek :D
Coco miala cala sesje jak siedziala z zepsuta lapka w akwarium... musisz nadrobic :P
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Maluty Hanki i Maćka

Post autor: marlena91 »

Świetnej jakości zdjęcie :0
Ale ogonki też niczego Sobie po prostu są cudowne
Obrazek
Ze mną szczurki ,,Inka,Sława i Tequilla i Reszta zwierzaków
[*]Feta,Kropka,Tequila,Angol,Frania,Buffy...[*][/size]
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maluty Hanki i Maćka

Post autor: Hanka&Medyk »

Pora wrzucić zdjęcia z wycieczek szczurasów po łóżku :)

No co się tak gapisz z tym pudłem w ręce?
Obrazek

Pff, musisz mi pchać obiektyw w wibrysy?
Obrazek

Idź sobie! Przecież wiesz, że jestem niefotogeniczna!
Obrazek

Co tam się dzieje? Cicho być!
Obrazek

Grr, daj mi w końcu spokojnie pospać!
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt mar 20, 2009 11:35 pm przez Hanka&Medyk, łącznie zmieniany 3 razy.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maluty Hanki i Maćka

Post autor: Ausaya »

buu nie da sie powiekszyc fotek... :(
ale i tak sa sliczne :D chociaz jakos tak malo... :P
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maluty Hanki i Maćka

Post autor: Hanka&Medyk »

Ausaya pisze:buu nie da sie powiekszyc fotek... :(
No właśnie nie wiem, jak zrobić link do zdjęcia na własnym serwerze zaszyty w miniaturce :( Chyba spróbuję podejrzeć URLe z jakiegoś "linkowacza" i zaraz będzie można powiększać :)

EDIT: Nie wiem dlaczego, ale mimo poprawnej składni cały czas mi błędnie wyświetlało te linkowania. Może coś było w cache napakowane. W każdym razie już można klikać ;)

EDIT2:
Ausaya pisze:chociaz jakos tak malo... :P
W międzyczasie było jeszcze fotografowanie klatki, więc na szczurasy zabrakło czasu ;)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”