Gdzie kupić szczura ???

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sokzkaralucha
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 29, 2013 7:29 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: sokzkaralucha »

Porządne pasjonackie zoologi często biorą mioty od domowych 'hodowców'. Na zasadzie, że ktoś przynosi zwierzaka bo nie może się opiekować lub ma wpadkę (przypadkowe rozmnożenie). Z osobistego doświadczenia tak można robić z rybami, za jakąś tam cenę (nie rynkową) i najczęściej wymiana na coś. Koniec końców takie źródło lepsze. A jak nie, to moim osobistym zdaniem juz lepiej zadbane niż traktowane jak mopy na przemysłowym. Wiesz kwestia jest taka, że na giełdach często sprzedaż jest baaardzo hurtowa (musisz opłacić wstęp) i sztuk możesz kupić min. 20. Małe zoologi rzadko mogą sobie na coś takiego pozwolić. Albo współpracują z kimś.

Nie przeprowadzisz ogólnopolskiej kampanii, a szczerze lepiej by ktoś to tylko przeglądnie forum miał świadomość, że należy preferować te sklepy gdzie trzyma się standard (w końcu jak kupujesz np bluzkę to wolisz, żeby była ładnie na wieszaczku niż zwinięta w kulkę i rzucona na regał). Uprzytomnienie ludziom, że sieciówki są złe to już krok ku lepszemu jutru (;

Ale może mam zbyt liberalne poglądy ;]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Paul_Julian »

sokzkaralucha pisze:Uprzytomnienie ludziom, że sieciówki są złe to już krok ku lepszemu jutru (;
To jak najbardziej ! Dodatkowo z lepszego zoologika maluch jest oswojony, zwykle nie ma świerzbu i łatwiej do niego dołączyć innego. To racja.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
maja40790
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 13, 2013 10:20 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: maja40790 »

Czyli mówicie, że lepiej od ludzi, których szczurzyce się oszczurzyły?
malyogonek
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 18, 2013 5:08 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: malyogonek »

Po co kupowac? jest tyle szczurków które szukaja domu. Ja bym nie kupował. Odradzam
yruzczs
Posty: 6
Rejestracja: wt wrz 03, 2013 1:46 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: yruzczs »

A co sądzicie o szczurze jako prezencie dla znajomych np. na 18 urodziny? Spotkałem się z tym już nie raz, że koledzy chcą podarować 18-latkowi "zwariowany" prezent i wybierają gryzonie, najczęściej szczury. Nie wiem jak można być tak bezmyślnym, kupować żywe stworzenie na prezent. Decyzja o zakupie powinna być przemyślana i zaplanowana przez przyszłego właściciela...
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Osna »

Ale jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli koledzy wiedzą, że ich kompan jest miłośnikiem gryzoni, np. miał kiedyś już parkę szczurów, widać po nim, że chciałby mieć ponownie, może planuje je kupić/adoptować, rozmawiał o tym z tymi kolegami, to nie widzę nic niewłaściwego, by sprawili mu oni taki prezent. Sama w ten sposób dostałam w prezencie urodzinowym swoją obecną dwójkę. Koleżanka była ucieszona, że podarowała "zwariowany" prezent, który nie należy do codziennych, a ja, że znów mam te cudne stworzenia. Wilk syty i owca cała. Oczywiście nie było to niespodzianką, ale przemyślaną decyzją obu stron, zaplanowaną co do ostatniego szczegółu- w jakim transporterze mam je dostać, w jakich warunkach i którego dnia, aby wszystko przygotować na ich przyjęcie. Niemniej był to prezent i to wybrany przez koleżankę.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: IHime »

Dwa razy dostałam żywe zwierzę w prezencie, pierwsze ogony i psa, ale za każdym razem byłam wtajemniczona w sprawę, tzn. wiedziałam o planach z góry, przygotowałam się na przybycie zwierzaków, wyraziłam na głos i kilkakrotnie chęć posiadania takiego domownika. Zwierzak i tak miał przybyć, a urodziny czy Gwiazdka były tylko pretekstem.
Ale zwierzak jako niespodzianka - odradzam! :)
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Ensui »

Po tylu chorych zwierzakach, które pochodziły ze sklepu zoologicznego, też przerzuciłam się na adopcje... Ewentualnie hodowle, jeśli zależało mi na konkretnej rasie.
Obrazek
Obrazek
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Osna »

agata57 pisze:A co do szczurków, to kupowaliście w zoologicznych czy może przygarnęliście ?
Odpowiedź znajdziesz tu: http://szczury.org/viewtopic.php?f=7&t=41468 ;)
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
zielona_owca
Posty: 142
Rejestracja: pn lis 05, 2012 7:11 pm
Lokalizacja: Płock

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: zielona_owca »

Ja osobiście mam wrażenie, że ludzie nie są przekonani do adopcji ze względu na jej "skomplikowany proces". Dużo łatwiej jest iść do sklepu i kupić szczura, któremu podarujemy najlepsze warunki na jakie nas tylko stać, niż zostać zlinczowanym przez kogoś, kto te "najlepsze" uzna za bardzo średniej jakości. Bo klatka może okazać się za mała, karma nie taka, weterynarz niezbyt blisko itp.

Nie zrozumcie mnie źle, wiadomo, że chodzi o dobre warunki dla ogonów, ale na miejscu nowicjuszy również przeraziłabym się, gdybym miała odpowiadać na pytania: "Ile godzin dziennie poświęcisz szczurom?" lub "Jak będzie wyglądał wybieg?", bo po prostu nie miałabym o tym pojęcia. Tym bardziej, że każdy z nas przecież nie jest dostępny 24 h/na dobę dla swoich ogoniastych. Mamy inne zwierzęta, pracę lub szkołę, więc ten czas poświęcany ogonom jest bardzo elastyczny. Czasem zdarza się, że wracając bardzo zmęczeni zanim padniemy na twarz jeszcze zdążymy wrzucić im coś do miski, nie wspominając o wybiegu ani słowem.

Dlatego myślę, że większość osób swoje pierwsze szczury ma właśnie ze sklepu zoologicznego i są one dosłownie szczurami doświadczalnymi. ;)
Ze mną dwie księżniczki.
Rumba od: 20.11.2011
Urke od: 09.11.2013
Bianka
Bunia
Cynamon

W serduszku i gdzieś obok: Tosia, Kokunia.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: IHime »

zielona_owca pisze:Ja osobiście mam wrażenie, że ludzie nie są przekonani do adopcji ze względu na jej "skomplikowany proces". Dużo łatwiej jest iść do sklepu i kupić szczura, któremu podarujemy najlepsze warunki na jakie nas tylko stać, niż zostać zlinczowanym przez kogoś, kto te "najlepsze" uzna za bardzo średniej jakości. Bo klatka może okazać się za mała, karma nie taka, weterynarz niezbyt blisko itp.

Nie zrozumcie mnie źle, wiadomo, że chodzi o dobre warunki dla ogonów, ale na miejscu nowicjuszy również przeraziłabym się, gdybym miała odpowiadać na pytania: "Ile godzin dziennie poświęcisz szczurom?" lub "Jak będzie wyglądał wybieg?", bo po prostu nie miałabym o tym pojęcia. Tym bardziej, że każdy z nas przecież nie jest dostępny 24 h/na dobę dla swoich ogoniastych. Mamy inne zwierzęta, pracę lub szkołę, więc ten czas poświęcany ogonom jest bardzo elastyczny. Czasem zdarza się, że wracając bardzo zmęczeni zanim padniemy na twarz jeszcze zdążymy wrzucić im coś do miski, nie wspominając o wybiegu ani słowem.

Dlatego myślę, że większość osób swoje pierwsze szczury ma właśnie ze sklepu zoologicznego i są one dosłownie szczurami doświadczalnymi. ;)
No widzisz, bo większość ludzi opiera się na jakimś tam wyobrażeniu, zamiast dowiedzieć się, jak wygląda adopcja. To nie jest egzamin, a za złą odpowiedź machasz szczurom na do widzenia. To okazja do rozmowy, żeby właśnie zapytać, jak najlepiej zorganizować wybiegi, klatkę, żywienie, weta. Zajmuję się adopcjami od pewnego czasu, i ręczę Ci, że wydawałam szczury obiecującym nowicjuszom (którzy jak dotąd spełnili pokładane w nich nadzieje), czasem takim, którzy nie odpowiedzieli perfekcyjnie na wszystkie pytania, ale chcieli mnie wysłuchać, żeby dowiedzieć się, co mogą zrobić lepiej.
Ba, czasem byłam zapraszana na wizytę przedadopcyjną i razem z potencjalnym opiekunem zastanawialiśmy się, jak dane pomieszczenie przygotować pod gryzonie, jak pogodzić ich obecność z innym zwierzem w domu. To jedna z zalet adopcji - możesz spotkać się z doświadczonym zaszczurzonym i zapytać o to, czego nie jesteś pewna.
Awatar użytkownika
zielona_owca
Posty: 142
Rejestracja: pn lis 05, 2012 7:11 pm
Lokalizacja: Płock

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: zielona_owca »

A czy słyszeliście o braniu szczurów z zoo? Ja przyznam, że jeszcze się z tym nie spotkałam i nawet nie przyszłoby mi to do głowy, gdyby nie koleżanka, która takie szczury miała. Jak wy to widzicie? :)
Ze mną dwie księżniczki.
Rumba od: 20.11.2011
Urke od: 09.11.2013
Bianka
Bunia
Cynamon

W serduszku i gdzieś obok: Tosia, Kokunia.
daisy10
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 03, 2013 5:07 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: daisy10 »

Nigdy nie słyszałam o takiej możliwości. Jeśli miałabym okazja, to dlaczego nie. Może z Zoo byłyby jakieś bardziej wytresowane ;)
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: sciurus vulgaris »

Brać pewnie, że bym brała, bo jeśli potrzebują domu to nie ma co patrzeć skąd są... Ale nie liczyłabym na specjalną "tresurę", na pewno nie lepszą niż zdziałać może jeden stały właściciel z odrobiną cierpliwości.
kibic12
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 15, 2013 4:46 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: kibic12 »

No właśnie, ja bym wolał wziąć z pewnego źródła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”