[ZNACZENIE] terenu/właściciela

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Izold »

mój Wirus {*} był cwany, i nasikał do wody z kąpieli. jakby wiedział że wtedy kąpiel go ominie :D
szczury mam czwarty dzień - ani razu nie obsikały mi niczego. chociaż jak ostatnio wzięłam jedną z dziewuch na ręce, pupa jej ciekła, chyba wzięłam ją "z nocnika" od razu na ręce... ::)
Noesis
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 4:32 pm
Lokalizacja: Gliwice/Charków (Ukraina)
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Noesis »

Z reguły widać, kiedy szczur się załatwia :D A jeśli robi to w jeden kącik, to tym bardziej :D
Ze mną od:
11.09.2011- Mrówka
16.09.2011- Viera i Bianka [niegdyś Bravia]

Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Izold »

Noesis pisze:Z reguły widać, kiedy szczur się załatwia :D A jeśli robi to w jeden kącik, to tym bardziej :D
byś musiała zobaczyć moje samcole [*] ! Gdziekolwiek byś ich nie podniosła, zawsze przeciekały, nieważne czy na ściółce, hamaku, w domku, na innym szczurze. zawsze pupa ciekła, i ewidentnie krople leciały :D
Noesis
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 4:32 pm
Lokalizacja: Gliwice/Charków (Ukraina)
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Noesis »

A to świntuszki :D Na szczęście moje szczury jeszcze mnie nie osiusiały. Starsze leją tylko na cuś nowego (nie zawsze), a mała w ogóle:D
Ze mną od:
11.09.2011- Mrówka
16.09.2011- Viera i Bianka [niegdyś Bravia]

Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: siusianie na rękę .

Post autor: altaj89 »

moje ciury mają manie szczania na myszke od kopmutera, zostawiaja na niej hektolitry moczu ;) ogólnie wszytsko co ma organiczny zapach jest zasikane. ale juz sie przyzwyczaiłam i zawsze mam w poblizu husteczki zeby po nich scierac :)
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
spectre
Posty: 82
Rejestracja: pt sie 26, 2011 6:44 am
Numer GG: 8144535
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: spectre »

Ja już chyba się przyzwyczaje do tego sikania :( Chociaż odkąd Koko ma koleżankę to ciągle na nią "znaczy"...
Czy Wasze szczury też Was "iskają"? :P Moja mnie tak polubiła, że jak wracam ze szkoły i ją miziam to ta mnie liże i iska :D
I pewnie dlatego też te krople siku... ma mnie za członka stada :)
Awatar użytkownika
paczekpaczek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 25, 2011 4:10 pm

Re: siusianie na rękę .

Post autor: paczekpaczek »

moje standardowo też mnie zaczęły znaczyć, wyczytałam na forum, że nie oduczę i że to normalne - ok. Ale kupiłam im hamaczek, żeby sobie maluchy podyndały i pospały. to nie dość że obsikały hamaczek, to jeszcze same zaczęły się najwyraźniej taplać we własnych siuskać, cos strasznego. hamaczek zabralam, a co do siuskiów - no coz, wykapalam male potwory, bo co innego "lekka nutka szczurzego uroku" a co innego ordynarny smród...
Awatar użytkownika
paczekpaczek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 25, 2011 4:10 pm

Re: siusianie na rękę .

Post autor: paczekpaczek »

no i właśnie, zastanawiam się - czy jest sens prać ten hamaczek? może niech się przewietrzy, aż unikalny zapach szczurzości trochę zdelikatnieje; boje się, że jak go wypiorę i im znowu włożę to cała historia się powtórzy, bo jak to tak, żeby w klatce pachniało czymś innym niż nimi... :D
Idekk
Posty: 243
Rejestracja: pn sty 31, 2011 7:25 am

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Idekk »

niestety w takich przypadkach hamaczki po prostu trzeba prać, nawet codziennie lub co dwa dni
Awatar użytkownika
Tikus
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 12, 2011 8:55 pm

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Tikus »

Moja Watka to za każdym razem nawet w tym samym otoczeniu zostawia hektolitry małych kropelek. Trochę to denerwujące, ale w sumie już się przyzwyczaiłam :)
Człowiek szlachetny wymaga od siebie, prostak od innych
Z nami Fretka, Pestka, Watka
Za TM Kropka, Liza, Plamka, Liza ;(
Awatar użytkownika
paczekpaczek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 25, 2011 4:10 pm

Re: siusianie na rękę .

Post autor: paczekpaczek »

a któryś już raz z kolei zauważyłam, że mi jeden sika na drugiego - np. jeden sobie leży i odpoczywa, a drugi nagle po nim (PO NIM) przebiega i zostawia stróżkę moczu... :| co to znaczy? powinnam się martwić? obawiam się, że trochę moczu nakapało drugiemu do oka - czy powinnam się tym martwić?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: siusianie na rękę .

Post autor: IHime »

paczekpaczek pisze:a któryś już raz z kolei zauważyłam, że mi jeden sika na drugiego - np. jeden sobie leży i odpoczywa, a drugi nagle po nim (PO NIM) przebiega i zostawia stróżkę moczu... :| co to znaczy? powinnam się martwić? obawiam się, że trochę moczu nakapało drugiemu do oka - czy powinnam się tym martwić?
Sikanie na kumpli to wyraz więzów w stadzie, nie ma się czym martwić.
loonka8
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 06, 2012 8:20 pm

Problem z siusianiem.

Post autor: loonka8 »

Otóż jakiś tydzień temu chciałam przyzwyczaić moją ponad 2- miesięczną szczurzyczkę do wody. Nieco tym się zestresowała i od tamtej pory przechodząc po mojej ręce lub gdy ją biorę na rękę zostawia krople moczu. Nie robiła tego do tej pory... Dodam także, że jest dość higieniczna jak na szczura, gdyż nie siusia ani na hamak ani na półeczki. Załatwia się w jednym miejscu wybranym w klatce. Co z tym zrobić ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi .. :)
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: Problem z siusianiem.

Post autor: ozi »

Zostawianie kropelek siuśków na Tobie prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z kąpielą. Szczury w ten sposób znaczą teren. Dziewczyna w ten sposób chce zaznaczyć, że jesteś jej ;)
Obrazek
loonka8
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 06, 2012 8:20 pm

Re: Problem z siusianiem.

Post autor: loonka8 »

Dziwi mnie tylko fakt, że zaczęła po tej '' nieszczęsnej '' kąpieli .. :) Czy jest jakaś szansa oduczenia jej tego i jeśli tak, to w jaki sposób ? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”