Alkenowe nieznośne fifioły

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: ol. »

Wynik testu: Palce lizać ! :D

Zojenka raczej z okrąglejszych szczurków ? ;)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: IHime »

Tośka, nie pączkować mi tam, dość już się napączkowałaś! :-*
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: zocha »

ol. pisze: Zojenka raczej z okrąglejszych szczurków ? ;)
A ja miałam napisać - jaka ona zgrabna i smukła w porównaniu do tych moich chłopaków :)
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: unipaks »

Zojeczko, już po Tłustym Czwartku..! ::) :P Żadnych więcej pączków, mają przejść do przeszłości!
Zdrówka życzymy! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: ol. »

zocha pisze:
ol. pisze: Zojenka raczej z okrąglejszych szczurków ? ;)
A ja miałam napisać - jaka ona zgrabna i smukła w porównaniu do tych moich chłopaków :)

Ach nie no, do Hugonka czy też Frondy się nie umywa ;)
Dobrze jest :) :-*
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: alken »

ol. pisze:
Zojenka raczej z okrąglejszych szczurków ? ;)
w sumie to nie, ona ma tylko wielki brzuch, przy chorobie trochę schudła i wszystkie żebra jej widać.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: ol. »

alken pisze:
ol. pisze: Z bromergonem nie ma najmniejszego problemu, dziewczę zjada sobie w zarodkach pszennych i pyta – czemu tak mało
ach te bezproblemowe pacjentki, zazdroszczę :P Zojson to musi mieć dokładnie idealną wg. niej ilość mleka sojowego zageszczonego kaszką żeby zjeść leki - za mało to nie zje, bo czuć tabletą, za dużo - też nie, no bo ile można jeść skoro wcześniej zjadło się wszystkie skarby z wersalki ::)
ano rozumie się, że proporcje muszą być ściśle według gustu klienta ;)
a co by Zojenka powiedziała na odmianę ? u nas na przykład leki (od wykrzywiającego buzię karsivanu, obrzydliwego w smaku artrofosu, (...) po żurawinę Nuśka ::) ) najłatwiej przechodzą zarodkach pszenych, ale jak jest okazja, że mam pod ręką coś innego- musli holle, jakaś insza kaszka z mlekiem zbożowym, kiśl, ziemniak z tahini, czy convalescence co mi wpadnie w rękę - to robię im odmianę, żeby nieocenione, ale wciąż bezczeszczone zarodki nie zbrzydły...
bromergon jest na szczęście nie bardzo wysoko na skali podłości smaku, to daje więcej możliwości :)

Jak w ogóle się trójcy żyje ? Udało się rozwiązać Tosine sprawy ? Emil wciąż koherentny inaczej ? ;)
że o Zoi nie wspomnę...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: alken »

od czego by tu zacząć...
Zojeczka się trochę posunęła w chorobie...pod koniec kwietnia zabrałam ją do wro żeby odciągnąc mleko z cysty. no i pogorszyło jej się, nie wiem, może przez ten stres związany z podróżą i narkozą, najpierw myślałam że po narkozie jakaś taka niezborna ale na drugi dzien nic się nie zmieniło. już nie mówiąć o tym że próżny to był wysiłek bo cysta dosłownie po 2 godzinach była dokładnie tej samej wielkości. także głupio wyszło :-[ . poszłam z nią tu w wałbrzychu na rapidexon trzy razy, potem dosyć jeszcze sobie radziła przez prawie tydzień ale teraz daję jej pół tabletki dexametazonu na noc żeby jako tako miała siłę się ruszać i do miski dojść, bo łapki ma gumowe i jak się próbuje umyć to się krzyżują. na wybiegach się domaga żeby ją wziac na łóżko i grzeje się na kolanach. je już praktycznie tylko papki i wali kupy gdzie popadnie ale jakas tam chęć do życia wciąż w niej jest, w końcu nie na darmo dostała takie imię ;) więc ciągniemy do tych 2 urodzin :P
Obrazek Obrazek
Tosia...jak byłam z Zojką u weta to mi pani doktor powiedziała że operacje umawiają tylko na środy więc sprawa się odciągnęła w czasie i szczerze mówiąc sama teraz nie wiem czy się umawiać w ogóle (planowałam na środę przed bożym ciałem) po Tośce widać już mocno wiek (2 lata i 5 mcy ma), na wybiegach już nie lata tylko siedzi na kanapie albo razem z Zojką na kolanach u mnie jak kury na grzędzie no i oddechowo też nie najlepiej, moze nie tak źle jak u Zojki ale...guzy sa średniej wielkości i wyglądają może nie za estetycznie ale generalnie nie przeszkadzają jej w funkcjonowaniu, nie rosną też od pewnego czasu więc waham się czy w ogóle ją męczyć operacjami. dodatkowo doszła dzisiaj zauważona sprawa, mianowicie coś mi zaśmierdziało znajomo i w pierwszej chwili mysłałam ze to Zojce się ropień zrobił z tej cysty ale nie...oglądam Tośkę a tam zgrubienie nad cewką, nacisnęłam i poszła ropa z domieszką krwi. w pierwszej chwili panika że jezusmaria jeszcze dodatkowo ropomacicze no ale to z cewki się wydostaje czyli pęcherz. dałam jej baytril i jutro pójdę ją obejrzeć do wetki.

Emil poza ptasiomózgowiem ma się dobrze ;) jak wpada do nas na kanapę to zwyczajowo poluje na stopy a dotknięty w cześć dupno-plecną podskakuje jak nakręcany i kąsa wszystko dookoła (dodam że takie reakcje występują u niego tylko na kanapie, w innych miejscach można go normalnie podniesc i się nie ekscytuje) a tak to spędza czas na noszeniu karmy do schowka na pościel a jak się schowek otworzy to siedzi tam jak król w gnieździe budowanym w sumie od pokoleń (choć niedawno część materiałów została wyrzucona na zewnątrz w ramach jakiegoś szerzej rozplanowanego remontu. nie wiem, nie wtrącam się w ich sprawy dopóki nie śmierdzi ;) )
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: alken »

kurde, coś w ogóle nie ogarniam tego nowego photobucketa, nie dosc ze wrzuciło mi dwa razy to samo zdjecie chociaż skopiowałam dwa inne to jeszcze nie wiem gdzie te zdjecia są bo w albumie ich nie widzę ???
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: ol. »

Maleńka... delikatnie tak wygląda, ale dzielnie walczy :-*
Faktycznie i stres i narkoza na przysadkę mogły nie posłużyć, ale trudno... A próbowaliście do spółki ze sterydami zwięszyć dawkę bromergonu ? w przypadku pogorszenia na dostinexie tak się robi i częstokroć pomaga, więc może i tutaj ?
A na mleko ziołowo osuszająco zadziałać ?
Mam nadzieję i mocno kciukam, że horyzont dalszy przed Wami niż do urodzin, bo to przecież już tuż tuż ;)
A Zojenka apetyt na życie ma :) Wymizaj ją dokładnie ode mnie i od rodzinki :-*


U Tosi po opisie bardzo mi to przypomina zatkane gruczoły okołocewkowe, które Stanza miała; dr Rzepka mówiła żeby normalnie jak ropnie je traktować - wydusić, wyczyścić, osłonowy antybiotyk. U Stanzy 2 się same oczyściły (pękły na zewątrz i się zasklepiły bez żadnej pomocy farmakologicznej), 2 inne wyduszaliśmy u weta (raz też bezpośrednio przez cewkę wychodziło). Ponoć to dosyć częste u szczurów, nam kazano nie panikować ;)


Emil :D tak po witusiowemu, po starokawalersku - sympatyczny mi ^-^
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: Eve »

Alken - wypadałoby już coś napisać .. czerwiec przypełzł :P A ja Was muszę mieć teraz na oku nie ? ! :)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: ol. »

Alken, jak sobie Tosia radzi bez przyjaciółki ? Bo Emil, to przypuszczam we własnym świecie...
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: IHime »

Alken, co u was słychać?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: alken »

ol. pisze:Bo Emil, to przypuszczam we własnym świecie...
nie no Emil pomimo rozlicznych dziwactw jest bardzo stadnym istotem i dotrzymuje Tosi towarzystwa, z resztą to ją zawsze lubił najbardziej bo jest najspokojniejsza i nigdy go nie straszyła żadnymi szturchańcami :)

Obrazek

Obrazek

tak trochę się zastanawiałam czynie przydusza jej swoim cielskiem ale wygląda na to, że chyba jej dobrze ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alkenowe nieznośne fifioły

Post autor: unipaks »

http://i883.photobucket.com/albums/ac35 ... a91232.jpg bliskość do kwadratu! ;D ;)
Wyczochraj szczurasy ode mnie i moich bab :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”