Środki do oczyszczania i odsmradzania klatki

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Środki do oczyszczania i odsmradzania klatki

Post autor: Hanka&Medyk »

Tagi: neutralizatory, zapachu, zapach, środki, oczyszczające, oczyszczania, kuwety, kuwet, klatki, klatek



Przeglądając ofertę Kuchni Pupila wpadłam na dość ciekawe środki, które mogłyby się sprawdzić przy utrzymywaniu czystości i neutralnego "zapachu" z klatki.

Zacznijmy od środków czystości:
A do tego coś do podsypania pod ściółkę:
Jeśli macie jakieś doświadczenia ze środkami higieny, może warto by się nimi dzielić w jednym temacie :) Ja osobiście mam już dość Manusanu, a po Domestosie smród jest gorszy niż "naturalny szczurzy". Coś trzeba zmienić. No i pytanie, czy takie podsypki nie zaszkodzą paskudom w razie skonsumowania.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Środki do oczyszczania i odsmradzania klatki

Post autor: Izold »

ja tam zawsze używam ludwika.A jak się spłucze to daje przyjemny jabłuszkowy zapaszek. :D
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Środki do oczyszczania i odsmradzania klatki

Post autor: merch »

Ja tez uzywam zwylkych srodkow, do mycia klatki ajaksu o zapachu wiosny bodajze.
Domestos uzywam punktowo na nagromadzenie zaschnietych kup :P

Generalnie kapie cale klatki w wannie .
Neutralizatorow boje sie, zeby szczurom nie zaszkodzily.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Środki do oczyszczania i odsmradzania klatki

Post autor: susurrement »

ja używam tego: http://allegro.pl/item716278770_neutral ... gnica.html
lub temu pochodnych.
sprawdza się. mniej czuć kupy i ładniej pachnie w okolicy klatki.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
sadakot
Posty: 68
Rejestracja: wt sie 18, 2009 2:15 pm

Re: Środki do oczyszczania i odsmradzania klatki

Post autor: sadakot »

Ja używam Cilit Bang (taki pomarańczowy spryskiwacz). Potem obficie płuczę gorącą wodą. I wystarcza. Klatkę myję za każdym kiedy wymieniam żwirek, więc jest czysto i pachnąco.
Za mną: 2 Koty: Jej Wysokość Łapeczka, Maciek
TM: Pikuś [*], Pyza [*], Myszka [*], Klusek [*], Zuzia [*].
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Środki do oczyszczania i odsmradzania klatki

Post autor: Hanka&Medyk »

Wypróbowałam:
  • Urine Off MultiPet - robi bardzo pozytywne wrażenie, ładnie pachnie i faktycznie bardzo porządnie czyści. Nie używa się go jakoś specjalnie dużo, więc powinien na trochę starczyć.
  • Certech Neutralizator różne zapachy - z polecenia Susu :) O zapachu lawendowym. Przez pierwszy dzień po wymianie ściółki i przesypaniu neutralizatorem wszystko ma zapach lawendy, nawet szczury :P Wygląda jednak na to, że jest lepiej, nie czuć tak mocno smrodków kupowych.
Ogółem - jest czyściej i ładniej pachnie, a stan dłoni pozostaje bez zmian (do wszystkich innych środków niż ten Urine Off musiałam zawsze używać rękawic, bo kończyło się ciężkimi uczuleniami).
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Środki do oczyszczania i odsmradzania klatki

Post autor: Cyklotymia »

Te neutralizatory można kupić w Kauflandzie, nabyłam niedawno taki o zapachu lasu iglastego, sypnęłam dość niewiele, a mimo że czyściłam klatkę dwa dni temu, nie czuć szczoszkiem :P I szczurki też z początku lasem pachniały. Szkoda tylko, że chemicznym... :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”