Moje pierwsze dziewuszki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
agz_n
Posty: 60
Rejestracja: czw paź 22, 2009 3:41 pm

Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: agz_n »

Pewnie zaraz mi się dostanie od Was przez tego mojego męża ::) On wczoraj stracił cierpliwość co do adopcji szczurów przez forum bo uznał że to za długo trwa i poprosił żebym się ubrania. Pojechaliśmy po zakupy jak i obejrzeć szczurki (przynajmniej bym taki zamiar). Tylko że to oglądanie skończyło się ich kupnem. >:D I tak od wczoraj wieczorem jesteśmy właścicielami trzech a nie dwóch (tak jak było to z nim ustalone) małych szczurzych panien.

A tak one wyglądają ;D
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/829 ... 80c39.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/676 ... 3e236.html

Tylko nie wiemy jak je nazwać ???
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: Ogoniasta »

Okropnie szkoda, że nie poczekaliście na adopcje. :(

Maluszki śliczne...ale czy nie za młode?? :-\ Na zdjęciach wyglądają na straszne maleństwa. :-X Może nie mam fachowego oka, ale nie dałabym im nawet 4 tygodni. :-\
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Rodzynka
Posty: 159
Rejestracja: wt cze 09, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: Rodzynka »

Jak dla mnie też wyglądają na malutkie. W sumie to ja się nie znam za dobrze na takich malcach, ale zaraz pewnie pojawi się ktoś kto wie jak się takimi zajmować i przede wszystkim czym je karmić.
Kurcze, nie rozumiem tych głąbów w zoologach, moją Śliwkę sprzedano mojej koleżance jak była jeszcze okropnie malutka, jak do mnie trafiła ważyła dopiero 65g a koleżanka miała ją już wcześniej u siebie od niemal 2 tygodni - to ile ona mogła mieć? 40g? Wolne żarty... Teraz Śliwuś jest mała, chuda (po usilnym tuczeniu dobiła do 260g) i chorowita. W stresie i przeziębieniu zaraz pojawia się jej porfiryna a parę dni temu miała jakieś alergiczne wybroczyny na uszkach - na szczęście pani doktor wyleczyła.
Szkoda, bardzo szkoda, że zdecydowałaś się na kupno w sklepie. Teraz na forum jest dużo ofert, lawina labinek, piękne husky i pewnie jakieś jeszcze, których nie przeglądałam. Dużo czasu zajmuje? No mi wystarczyły 3 dni, ale i miesiąc wolałabym poczekać ::) .
A teraz będziesz miała na głowie malutkie brzdące, które mogą się źle rozwijać, bo były za wcześnie odebrane matce, albo niedożywione...
Ale jak już są to dbaj o nie jak należy, w sumie gdzieś powinien być temat, jak żywić takie maluchy - ciekawej lektury życzę.
Ze mną: Bobek, Ślepcio
Za TM: Śliwka, Pan Mysz, Partyzant, Spidi, Chicha, Gogo
agz_n
Posty: 60
Rejestracja: czw paź 22, 2009 3:41 pm

Re: Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: agz_n »

Jeśli tylko by to ode mnie zależało to ja bym poczekała ale mój TZ uważał że to zbyt za długo trwa żeby to było prawdą z tą adopcją i już wolał kupić. Próbowałam mu to jakoś wytłumaczyć ale na nic to się zdało. Trochę mi głupio i wstyd że tak łatwo uległam to że nie poczekaliśmy na adopcję. Ale cóż stało się i nic z tym nie zrobię.
A w nocy mieliśmy ładnych "koncert". ;D
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: Vivon »

Mmmmmmmmmmmmmmmmm... !
Alle słodziaczki !

Karm je karm żeby dobrze rosły !
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: alken »

Straasznie malutkie...jak myszy wyglądają (?)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: zalbi »

Moim zdaniem, gdyby Wam na prawde zależało na adopcji, poczekalibyście. Oboje.

Szkoda, że takich ludzi jak Wy jest sporo i napędzają ten chory biznes krzywdząc biedne zwierzęta.. =(



A szczurki tak, maleńkie. za wcześnie odstawione od matki na pewno, gerberki, kaszki dla dzieci i mleko/kaszki sojowe powinny pomóc w nadrobieniu wagi.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: odmienna »

Jejku, jejku! Jakie śliczne dzieciątka! Witajcie kruszynki i rośnijcie zdrowo Obrazek .
Rzeczywiście maleńkie, ale ufam, że na przekór barbarzyńcy, który tak szybko zabrał je od mamy, wyrosną na dorodne, szczęśliwe szczurzyce.
Teraz, kiedy są u Was nie żałuj, że ze sklepu. Nie są już „sklepowe” tylko Wasze i widać była im pisana ta szansa.
Nie miej też Mężowi „za złe”- to Wasze pierwsze szczurki a przygoda z tym gatunkiem zwykle właśnie się zaczyna od „chcę szczura i tyle”. To dopiero obcowanie z nimi „wychowuje nas” i zmienia perspektywę. To właśnie najczęściej takie sklepowe bidusie wychowują rasowych szczurolubów, więc kochajcie je ile wlezie i cieszcie się nimi. No i mam nadzieję, że i z nami będziecie się dzielić tą radością.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: Telimenka »

Sliczne małe Kruszynki..:). Ale tak jak mówiła zalbi, duzo kaszek dla dzieci, mleko dla kociat, zupki gotowane bez soli, moga btyc zmiksowane na gerberki, sery, jogurty, daktyle. Wszystko co wysokoenergetyczne i zdrowe dla takich malenstw ;)

Sliczne sa..:). Ucałuj je w te małe puszyste brzuszki.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
agz_n
Posty: 60
Rejestracja: czw paź 22, 2009 3:41 pm

Re: Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: agz_n »

Są bardzo małe :( Najmniejsza jest ta szaro biała i na pewno ona jest za wcześnie odstawiona od mamy. Włożę ile sił ile mogę żeby "dobiły" do odpowiedniej wagi. Dzisiaj pójdę do sklepu i kupię to co mi doradziłyście. Mam nadzieję że wyrosną na szczury "swoich" rozmiarów.
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: *Delilah* »

Piekne kruszynki :)
Co do rozmariow... to przypuszczam, ze niedlugo nadgonią gabarytowo rowniesnikow:)
Teraz tylko czas na adekwatne imionka.
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: Nieja »

Według mnie to one mają może 16-18 dni ??? Stanowczo za mało :(
Tak jak dziewczyny radzą, dieta dla zbyt wcześnie odstawionych szczurków :(
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
Awatar użytkownika
Melody
Posty: 82
Rejestracja: pt lip 17, 2009 12:13 pm
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Re: Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: Melody »

Jakie one malutkie są ! :-\
Chyba za wcześnie odstawione od matki ,jak to zwykle w zoologach bywa. No cóż gdyby wam zależało to przygarnelibyście małe panienki od kogoś a ,że niezbyt chyba wam się chciało czekać to najlepsze proste rozwiązanie to zoologiczny.
Szkoda ,że te małe bezbronne zwierzatka musza zarabiać swoim kosztem na tak okropnych ludzi !
„Wytrwaj tę walkę(…) a po wewnętrznej burzy ujrzysz w duszy i sercu stateczną pogodę.”
Edmund Bojanowski
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: xMsMartax »

Małe Jadźki ;D ;D :D :D
No jakie podobne te gnomy ;D przeurocze
Obrazek
2iza
Posty: 210
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:38 am
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Moje pierwsze dziewuszki

Post autor: 2iza »

Śliczne maluszki , szkoda tylko ,że tak szybko odebrano im dzieciństwo :-\ A teraz musicie zastąpić im rodziców . Dbać jak o własne dzieci i futrowaćććććććć.... ile wlezie ;) Możesz czasami dać im mięska gotowanego bez soli ,a ja daje moim mięsożercom saszetkę dla psów (seniorów) byle nie pedigri(czy jakoś tak) i suchą karmę również dla seniorów ,albo dla wybrednych psów . Wcinają ,aż im się uszy trzęsą :) Tylko nie za często bo się spasą ;D A i możesz czasami rozpuścić im Vibovit w wodzie do picia lub dać tran w kapsułkach ( to witaminka D dzięki której kości ładnie rośną i futerko też ).
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”