Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: dusiaczek »

Witam. chciałam się pochwalić tym, co po ciężkiej pracy , zarwanych dniach i jednej nieprzespanej nocce w końcu mi się udało :)
Mianowicie chodzi o to, że dokupywałam nowego szczurasa, i starszy nie był za dobrze nastawiony. Robiłam wszystko co pisze w dziale o łączeniu, ale przez tydzień każde ich spotkanie kończyło się atakiem staruszka na młodego. Ktoś poradził mi, żeby zrobić im kilka dni przerwy. I tak po 2 dniach, jak z wielkimi obawami ponownie je sobie "przedstawiłam", stały się nierozłączne. Nawet w klatce już było ok, chociaż przez pierwszą noc trochę się kłóciły. Ale jakże wielka była moja radość gdy rano ujrzałam taki oto efekt:
Obrazek
Od tego czasu moje dwa dumbusie - Dżony(american) i Wafel(zwykły) odpoczywają tak zawsze:)
Niestety moja Suńka ma swojego ulubieńca, z czego drugi zazdrośnik nie jest zadowolony :p
Obrazek
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: *Delilah* »

Sliczniasci ro fakt:) i mają uroczą psią mamkę :)
No i ciekawa metoda łączenia.

A za to zdanie :"Mianowicie chodzi o to, że dokupywałam nowego szczurasa, i starszy nie był za dobrze nastawiony. "zapewne zostaniesz zlinczowana ;)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: dusiaczek »

Zapewne za to że nie wzięłam od razu dwóch, co? ;p No niestety tak wyszło że pierwszego dostałam na urodziny, co było niespodzianką dla mnie, a na drugiego musiałam czekać aż miot podrośnie.
Albo też za to że z zoola.. Mimo że wcześniej już gdzieś tam pisałam, że nie :)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: dusiaczek »

Znalazłam zdjęcia, kiedy szczurasy dopiero co do mnie trafiły :)

Dżony(sprzed 3 tygodni)
Obrazek

Wafel(sprzed ponad tygodnia)
Obrazek
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: odmienna »

śliczne! :)
a że Suńka Wafelka preferuje? choćby apetyczne imię to uzasadnia, nie mówiąc, że kapturki łapią za serce kazdego prawie :D
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: Vicka211 »

Śliczne masz dumbolki :) I psinkę też :D
Proszę każdego zwierza ode mnie porządnie wymiziać ;)
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Michelle
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 03, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: Rybnik

Re: Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: Michelle »

Śliczne je masz, szczególnie Wafelek mi się podoba http://img69.imageshack.us/i/wafel.jpg/ <3
Wymiaziaj wszystkie porządnie ode mnie :P
Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: dusiaczek »

Suńka ma niemiłe wspomnienia z Dżonym, bo on gryzie wszystko co się do prętów przytknie (chłopak nauczył go tak dając jedzenie przez pręty), no a ona niefortunnie wsadziła tam nosek :) a Wafel jest spokojny, nadal trochę bojaźliwy, ale do niej przyzwyczajony, bo psina spędza przy nim 25 godzin na dobę :)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: dusiaczek »

Och, jestem tak szczęśliwa, że muszę się tą radosną nowiną podzielić :)
Dżony od początku był bardzo towarzyskim szczurem, i pieszczoch z niego straszny, więc nie miał problemów z wychodzeniem z klatki. Ale Wafel ok kiedy zamieszkał w tej klatce czyli dokładnie od 12 listopada, bał się z niej wychodzić. Od początku był strachliwy, może przez to, że były problemy z połączeniem ich. Brałam je codziennie na podłogę, na łóżko, Wafel zawsze był przestraszony ale przychodził do mnie, mimo, że wciąż boi się kiedy zbliżam do niego rękę. Zawsze kiedy otwieram klatkę po przyjściu ze szkoły Dżony od razy wychodził, a Wafel tylko wylizywał mi rękę stojąc w drzwiczkach. Raz odważył się zejść, ale po chwili znowu był w klatce. Nie chciałam brać go na siłę żeby się chłopak nie zestresował, ale wabiłam go smakołykami, odsuwałam rękę, wtedy on za nią się wyciągał, ale nigdy nie postawił stópek na biurku. Aż do wczoraj, kiedy wyszedł za Dżonym kiedy nalewałam soczku. I chyba w końcu skojarzył sobie biurko z czymś smacznym, bo dziś cały czas tu schodzi, i co cieszy mnie najbardziej, wchodzi mi na bluzę, zaczepia, żeby zwracać na niego uwagę :) Ręki nadal się trochę boi, ale mniej. I aż mi się na prawdę łezka w oku kręci kiedy po tak długim czasie przemógł się i teraz wesoło hasa po biurku, ciekawski każdego zakamarka :)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: *Delilah* »

Pierwsze sukcesy już są :D
Niedługo z rozrzewnieniem będziesz je wspominać, po raz kolejny ściągając zjadającego firankę szczura, z karnisza:)
Ehh :D
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: unipaks »

*Delilah* pisze:
Niedługo z rozrzewnieniem będziesz je wspominać, po raz kolejny ściągając zjadającego firankę szczura, z karnisza:)
Ehh :D
o, taaak :P ;D

Szczuraski są śliczne i przesyłam dla nich i dla Suni serdeczne mizianko za uszami :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: zalbi »

za to, że zoologa i za to, że kupowałas - obojetne skąd bys kupowała, nie powinnas.

wziąc za darmo od rozmnażacza - ok, ale nie dawac mu na tym zarobic.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: dusiaczek »

Pierwszy był kupiony, dostałam go na urodziny więc i tak nie miałam na to wpływu, drugi wzięty był z planowanego miotu, może nie tyle "kupiony" co dałam właścicielowi 2 zł które przeznaczył na smakołyki dla maluchów, wydaje mi się że zawsze lepiej dać chociażby te symboliczne 2-3 zł lub kupić jakąś przekąskę czy żwirek, wiadomo że szczurzyca w ciąży więcej je, a i po urodzeniu jest więcej gęb i tyłeczków do utrzymania :).

A tak btw, zawsze piszę "kupiony", przyzwyczajenie z innego forum :]
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: dusiaczek »

Ech jak pisałam, byłam szczęśliwa, że Wafel zaczął wychodzić z klatki, ale trwało to tydzień, i potem znowu nie chce tego robić... Wciąż jest trochę strachliwy kiedy się do niego podchodzi, ale codziennie wypuszczam je na łóżko, bo tam tylko się nie boi, podchodzi do mnie, daje się podrapać. Kilka razy dziennie biorę go na ręce i chodzi sobie po mnie, ale jeśli chodzi o wychodzenie z klatki, to nic. Wcześniej kilka dni wychodził, myślałam że już będzie ok, że przezwyciężył strach, a teraz nawet za braciszkiem nie pójdzie. Jest żywy i wesoły, zawsze odbiega do drzwiczek kiedy chodzę do pokoju, staje na nich i wylizuje mi rękę, czasem przednimi łapkami zejdzie na biurko ale od razu potem się cofa. Mama się śmieje że takiego dzikusa sobie wybrałam. Dziki to on nie jest, bojaźliwy po prostu, no i tulaśny. Kidy na łóżku jesteśmy to się wtuli we mnie, a w klatce cały czas chodzi za starszym żeby się z nim położyć, bawią się razem, ale kiedy Dżony wychodzi z klatki, a dużo czasu spędza poza nią, to Wafel w niej zostaje. Zawsze wtedy muszę go brać na ręce i trochę się pobawić, a nie zawsze też mam na to czas.
Na razie jest jeszcze maleństwem, ma dopiero ok 3 miesięcy, więc jeszcze dużo życia przed nim, dlatego mam nadzieję że za niedługo znowu odważy się zejść i że zmieni soje nastawienie do otwartej przestrzeni :)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Eureka, czyli Dżony i Wafel :)

Post autor: denewa »

Dusiaczek za miesiąc..dwa nie będziesz mogła uwierzyć, że on kiedyś nie chciał wychodzić z klatki... ;) ;D
Musi nabrać zaufania do świata :)

U mnie też kiedyś jeden szczurek nie chciał wychodzić z klatki, a teraz jak tylko wejdę do domu to jest raban bo wszystkie dopominają się wypuszczenia O0
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”