[Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Ja tak myślę, że na początek jak ogonki przyjadą to pewnie kupy będą śmierdzące bardzo, więc dno gazetą i kuwetke narożną. jak nasiurają/zrobią kupę to do kuwety. Może się nauczą. :D A potem kuwetka z żwirkiem, a na dole chipsi zapachowe bądź polarki. 8)

Tylko jaką kuwetę? 16 x 12/12 x 7cm czy 36 x 30/30 x 21 cm ?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

Gazet nie dawaj, bo to podrą zaraz , a farba drukarska moze byc szkodliwa. Od razu ucz je na żwirek. Potem się nauczą i beda kupkac na żwirek, a nie np. na gazetę .
Ta mniejsza kuwetka chyba jest za mała. Mozesz dać np. małą kocią kuwetę i ustawić w jednym boku klatki. Wtedy sobie tam wygodnie wejdą i pokopią :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Effie »

Ja mam kuwetę 20x30, świetnie się sprawdza.
Gazety przerabiałam i powiem Ci: spróbuj od razu z polarkiem. Ja mam polarek i jest to najlepsze rozwiązanie, jakie dotychczas stosowałam. Łatwo go strzepać z jedzeniowych szpargałków a potem równie prosto go wyprać.
A Gazety śmierdzą tak, że lepiej nawet nie próbować...
Obrazek
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: zuzka-buzka »

czyli jak przyjadą maluszki to do kuwetki żwirek, a gdzie indziej polar?
Tylko jak je nauczyć siusiana do kuwetki? ???
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Effie »

Oooj, siusiać do kuwetki to ich raczej nie nauczysz. Moje od razu zakumały, że na dwójeczkę trzeba zejść do kuwetki, ale sikają nadal tam gdzie stoją. Nie wiem, czy komuś się udało nauczyć ciurki siurkać w jedno miejsce...
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Blanny »

Chyba nie. Taka cecha szczura, że sika pod siebie. Nieważne, czy leży w hamaku czy siedzi Ci na łóżku. :P
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: zuzka-buzka »

:( Moje myszy już wytresowałam . :D Może uda się z ciurami... Trzymajcie kciuki. Tak więc na dno pójdą polarki z second hand'a (kupię tak z 6...) a to kuwetki żwiruś :D Cat's best. Jest u nas w zoologu 10 zł za 7 l ^^
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

Moje sikają do kuwety! Nie wszystkie siuśki i nie wszystkie kupki, ale widze , ze tam łażą i sikają . Dzis tam była Kredka, której bym nie podejrzewał wogóle o uzywanie kuwetki. Soran, który jest u mnie 2 miesiące , juz po miesiącu sikał :)

Tu jest temat kuwetkowy :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=20576
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: WildHeart »

moje dziewczyny do kuwety siuskaja, ale rzadko, często za to je widze że upodobały sobie szczególnie jedno miejsce na półce :)
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: mietła »

Paul_Julian pisze:Moje sikają do kuwety! Nie wszystkie siuśki i nie wszystkie kupki, ale widze , ze tam łażą i sikają . Dzis tam była Kredka, której bym nie podejrzewał wogóle o uzywanie kuwetki. Soran, który jest u mnie 2 miesiące , juz po miesiącu sikał :)

Tu jest temat kuwetkowy :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=20576
a moje pod siebie nawet jak śpią.starsza była kulturalna jak była sama.teraz też jej wszystko jedno :(
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

To jak rano wstaniesz, a one spią , to zgarniaj szczura i wysadzaj do kuwety. Powinien sie wysikać na zasadzie " ech, skoro już jestem w kuwecie to zrobię siku....".
Moje też leją np przy kuwecie, ale zawsze to mniej :)

Obecnie żwirek jest w kuwetce, w gniazdku pod półką ręczniczki, a naokoło rosypane lniane słomki http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pod ... iny/171908
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: mietła »

sprawdzę to ale ....może postawić też na półkę z której zrobiły sobie kibelek jakiś pojemniczek ze żwirkiem?
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz. Albo półkę porzadnie wyczyścić i zdezynfekować , przenieść gdzie indziej, a kupy wrzucać do kibelka. Jak swoim kiedyś zawiesiłem drugą nową kuwetkę narozną jako półkę , to zaraz tam nakupkały. Kibelek był identyczną kuwetą (też niebieska i narozna). Wczesniej nie kupkały w tym miejscu, teraz skojarzyły kolor z kibelkiem. Ciekawe.
Zalezy jak Ci wygodnie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: mietła »

ktoś miał może ten żwirek?http://oferty.pl.classfied.pdmz.onet.pl ... impression dużo i tanio ale czy dobry?
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: sasza&masza »

mietła mi się wydaje że to działa na tej samej zasadzie co Pinio i pigwa.

Co do klatek to ja moim towerze na dno wysypuje całość, a na górze mają zwykły kwadratowy pojemnik ze żwirkiem i tam jest 99% kup. Czasem się zdarzy jakaś poza kuwetą ale to wybaczam im;D Mam towera od 3 sty. i nasypałam 20l benka, i do tej pory jest i nie śmierdzi. zobaczymy na ile jest dobry ;) oczywiście co 23 dni wybieram przetworzone jedzenia przez baby;p
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”