[Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Rhenata »

jeszcze dodam ze wg mnie jest o wiele lepsza od benka który pyli dosyć mocno, jest bardziej 'chemiczny ' i drobniejszy, z kuwet nie śmierdzi kupami ani siuśkami a jak szczuras ma rozwolnienie to ładnie się kupy oblepiają ziarenkami
no i jest ekologiczna ;D
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

Tylko cena zabija >_<
Tu po polsku :
http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... acy/136671

Na jak długo wystarcza taka paczka 15 kg ? Bo może to sie opłaca ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Rhenata »

ja dopiero kupiłam 15 kg i pierwszy raz wsypalam,wczesniej mniejszy worek 3 kgstarczal mi na 3 cale kuwety / dwa-trzy miesiące
zależy ile ci kilo wejdzie na kuwetę ale jak zmienisz raz na dwa miechy na nowa albo nawet rzadziej,to zależy w jakim tępię się będzie zużywać.ja mam 6 szczurów i wsypuje do dwóch dużych kocich kuwet po kilo /półtora
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: isia28 »

duzo osob stosuje i poleca trociny.... ja osobiscie wszystkim odradzam. zarazilam moje szczurzyce wszołami wlasnie przez trociny. mozna je stosowac ale niezbedne jest wyparzenie w piekarniku a nie kazdy moze sobie na to pozwolic. sa tansze ale zupelnie nie pochlaniaja zapachow i trzeba czesto wymieniac
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Izabela »

Ja mam trochę jeszcze inny patent - żwirek (po przetestowaniu wszelakich wybrałam jako najlepszy i używam najczęściej podłoża z drewna bukowego) sypię wyłącznie do narożnej toalety, a kupki wybieram codziennie. Oczywiście, nigdy nie jest tak, że wszystkie kupy trafiają tylko do toalety, ale zdecydowana większość tak. Kilkulitrowy worek tego podłoża wystarcza mi na długo. Natomiast na dno klatki kładę "dywanik" polarowy (kupuję koce w marketach, jak trafię na promocję - ostatnio np. w Isku białe po 5,9 zł./szt, kolorowe 10,00 zł. rozmiar coś 1,3x1,7m), który wymieniam 2 razy w tygodniu (dywaniki piorę, więc są wielkorotnego użytku). Sprawdza się to szczególnie, gdy klatka stoi na zimnej podłodze.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

U mnie ten dywanik w 3 sekundy byłby nie na podłodze tylko najpierw zasypany żwirkiem :D a potem gdzies zakopany w legowisku :D
Wiadomo , że co szczur to inne zachowanie :) Moje zawsze dostają moje stare ciuchy albo coś z lumpeksu - jakieś bluzy , kocyki ...Wiec troche działa jak Twój polarek , zawsze to ciepło. Tylko okropnie zbiera żwirek, i ciezko go wytrzepać do prania , więc staram mieć w miarę jednorazowe szmatki (tani lumpeks blisko ). Do tego reczniczki papierowe , które potem ogony wpychają do kieszeni hamaka :D

Na razie przetrenuję grubo żwirku/chipsi na całośc + kibelek i zobaczymy :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: sr-ola »

Paul_Julian pisze:Na razie przetrenuję grubo żwirku/chipsi na całośc + kibelek i zobaczymy :)
A to nie będzie tak,że jak żwirek z kibelkiem będą na jednym poziomie,to dla siurów będzie to samo?Chodzi o to,że np.moje utożsamiają żwirek z kupkami a gazety,które leżą na tym samym piętrze już nie.Tak się tylko "głośno" zastanawiam,bo oczywiście musisz przetestować,żeby wiedzieć. ;)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: krwiopij »

Z tym "jednym poziomem" to coś jest. Maluszki swoją narożną kuwetkę na półeczce mają (same wybrały to miejsce) i tylko tak się załatwiają - chociaż na dnie klatki żwirek ten sam.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

Zaobserwowałem , ze multum kup jest pod hamakiem , i pod pólką . Najlepiej by dac kibelek w którymś z tych miejsc .
Podobno to nie tyle chodzi o żwirek , co o miejsce . Sprawdzimy :)
też podejrzewam , ze jak dam żwirek na całośc i do kibelka , to beda kupkowac wszedzie . A nie chcę , zeby latały po gołej podłodze :(
Mam jescze taki pomysł , zeby na podłogę kuwety sypac chipsi ( żeby było jakies podłoze do zabawy i rozrzucania :D ) ,a do kuwety Cat's dream , albo jakiś zbrylający benek .

Swoja drogą dziś byłem w zoo karinie , i spedziłem chyba 30 minut w samym dziale żwirków . Tona Hiltonów i tona Benków . I Pinio i jakiś jeszce inny ( ale z drzew iglastych ) i Pigwa jeszcze , i kołeczki Vitapolu .....
W koncu i tak staneło na tym ze nabyłem 7 l Cat's besta . Myslałem o jakimś Benku, ale one chyba wszystkie sa nie drewniane ...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Magamaga »

Jeden z Benków (bodajże zielony) jest drewniany. Pigwy nie polecam.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: smeg »

Drewniany jest też Pinio, ale się nie zbryla. Są też zbrylające drewniane, kiedyś kupowałam Cat's Best Nature Gold, ale był masakrycznie drogi :P Mnie się marzy duża klatka, kocyk polarowy na całej podłodze i tylko narożne kuwety ze żwirkiem - jak tu http://www.youtube.com/watch?v=w8XwpcTWT7I :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: yss »

Rhenata, ale jeśli ta ściółka, która polecasz, jest w miare lekka, to Paul znów będzie miał problem z wielkim workiem...
Paul, nie masz piwnicy? :) ja kiedyś trzymałam wielki wór cat's besta w piwnicy, schodziłam, napełniałam mniejszą torbę szufelką, i z tą torbą wystarczającą na 2 sprzątania wracałam do domu :P
obecnie wór granulatu stoi w kuchni pod stołem.
ty to byś chciał tanie, dobre w użytkowaniu, starczające na długo, nie mające w składzie słomy i siana i jeszcze żeby małe porcje tego były....... takiej ściółki nie ma! 8)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

Piwnicę mam, cywilizowaną w kafelki :) Trzymam tam worki dla kota i psa :D

Wiem , ze nie ma ściółki , która spełnia wszystkie oczekiwania , dlatego głosno myślę , przepraszam jeśli to wygląda na zrzędzenie . Grzecznie kupuję droższe cat's besty , a nie jakies taniochy z drzew iglastych .
Raczej chodziło mi o znalezienie w miarę dobrego sposobu na ogony+smrodek+żwirek (czy ściółka) . Troche to zakręcone , niewazne .
Ludzie sobie przecież jakoś radzą . Nie wszyscy kupują wielkie lub drogie worki żwirku , kazdy ma jakiś sposób i jest wiecej niż kilku posiadaczy wielkich klatek, dlatego zrobiłem osobny temat , bo uwazałem że z duzą inaczej się walczy :)
Może to był błąd .
Kazdy z nas chciałby , zeby było tanio i dobrze , a najlepiej żeby były kupy pachnące kwiatkami :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Rhenata »

No jest ten worek nie mały ale opłaca się, naprawdę widzę w tej ściółce same plusy.
Nie muszę już szukać,znalazłam rozwiązanie i do kuwet narożnych się nadaje w sam raz, mam ja w czterech i tylko tam robią kupy i... częściowo sikają ::) .Na początku miałam tylko dwie duże narożne kuwety ale postawiłam tez dwie małe w tych miejscach gdzie najwięcej siusiają. Myślę ze wielkość worka jest akurat najmniejszym problemem w doborze ściółki, mój akurat leży pod klatka,ale można trzymać w rożnych miejscach ;) ( np.nadprogramowa karmę trzymam w kuchni ze swoim jedzeniem.. ;) i podjadam ,hehe)
Przez dłuższy czas miałam kocyki na całej klatce i żwirek w tych kuwetach ale smierdoli z tych kocyków dość szybko i dużo prania.Zmieniłam to na gazety i sprawdza się rewelacyjnie, nie capi jak z obory i przy sprzątaniu tylko zwijam i do kosza ( jest to oczywiście rozwiązanie dla tych co czytają albo maja dostęp do gazet i szczurasy nie maja uczulenia) moje świetnie się bawią przy urywaniu z rogów kawałków prasy wczorajszej i wiciu sobie gniazda ::)
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Devona »

isia28 pisze:duzo osob stosuje i poleca trociny.... ja osobiscie wszystkim odradzam. zarazilam moje szczurzyce wszołami wlasnie przez trociny. mozna je stosowac ale niezbedne jest wyparzenie w piekarniku a nie kazdy moze sobie na to pozwolic. sa tansze ale zupelnie nie pochlaniaja zapachow i trzeba czesto wymieniac
Wszystkie ściółki trzeba często wymieniać ::) , a trocin wcale nie trzeba częściej niż innych, pod warunkiem, że są dobrej jakości. Pasożytami szczurki mogą zarazić się nawet z karmy, więc nie ma powodu do demonizowania trocin. Chipsi to bardzo wydajne i porządne podłoże, do tego stosunkowo niedrogie, chociaż kosztują więcej niż najtańsze trociny. Ja używam bez wyparzania czy wymrażania, mam 12 szczurów i wszystkie są zdrowe :D .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”