[Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

Trocinek wogole nie mogą mieć. Zwykłym szczurkom nie przeszkadza.
Classic tez było. I nie pamiętam, czy zaszkodził zapachowy czy classic.
Boję sie ryzykować z trocinkami.
Kupię kruszon http://www.krakvet.pl/certech-wirek-sup ... 11916.html i sprawdzimy.
Niestety, nie widze na forum żadnego info nt Kruszonu :(
Pisze, ze bezpyłowy, ktos próbował ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: klimejszyn »

nasze labiki na trocinki dobrze reagują.
ten kruszon wygląda ciekawie :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Effie »

No właśnie ja go mam i powiem, że jest o wieeeele lepiej... Nie śmierdzi (no ale przyznaję, że bawię się w Kopciuszka i wybieram kupki co dzień lub co dwa... jednak przy dwóch szczurach to jeszcze nie jest takie upierdliwe) a moje damy wyglądają na zadowolone. Niemniej jednak zdecydowanie mniej kupek trafia teraz do kuwety :( czasem mam nawet wrażenie, że sobie z małej kuwetki zrobiły digging box ??? Ale i tak jest bardziej higienicznie i bezsmrodowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Effie »

Acha, przepraszam, że post za postem, ale zapomniałam dodać, że naprawdę ze swojej strony mogę polecić tego Pinio, bo się fajnie zbryla przy siuśkach i siuśki też można z klatki wywalić. Zobaczymy tylko czy faktycznie wytrzyma miesiąc przy samym uzupełnianiu ;D Nie rozmaka, a to jest moim zdaniem duża zaleta (w kołeczkach denerwowało mnie to rozmakanie i rozsypywanie).
Obrazek
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Sheeruun »

Ja polecam wszelkie żwirki bentonitowe. Fajnie się zbrylają i nie śmierdzi tak bardzo po zasiuśkaniu. No i są to małe granulki, dzięki czemu łatwiej bobkom "zniknąć" między nimi, niż między prasowanymi trocinami ;)
Aktualnie używam Super Cat's Normal - tani (ok 11zł, zależy gdzie) i dobry. Porównywalny do pomarańczowego Benka :)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

J mam w tej chwili pomaranczowego Benka, ale ogony z niego robią błoto :/ Kupki fajnie się sklejają ze zwirkiem, fajnie się w nim kopie. Ale mam ublocone wszystko...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Gecko »

Do użytkowników wszelkich żwirków zbrylających się:

Nie boicie się, że szczury to zjedzą, sklei im się i spuchnie w układzie pokarmowym co doprowadzi do smutnych konsekwencji?

Czytałem gdzieś, że żwirki zbrylające nie są zbyt dobre, właśnie z powodu niebezpieczeństwa zatrucia, choć może się mylę(?).
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Sheeruun »

Szczury nie są na tyle głupie, żeby to jeść. Fakt, jak się jakiś nowy żwirek kupi, biorą do pyszczka i próbują, ale po chwili stwierdzają, że nie jadalne. Nie ma czego się bać :)
Ludzie też papieru toaletowego nie jedzą.. ;D
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Licho »

Miałam kruszon i muszę przyznać, ze baby szybko go zasikiwały. Przy piątce siuraczek wygląda to tak, ze już po 3-4 dniach kruszon musiałam zeskrobywać z kuwety :-\ Nie bawiłam sie nigdy z wygrzebywaniem kup czy wyciąganiem bryłek. Kruszon jest dużo lżejszy od zwykłego pinio, więc nie mogłam go dużo wsypywać - po nocnej imprezie miałam pół kruszonu za klatką.
Osobiście używam i polecam http://www.krakvet.pl/certech-zwirek-su ... -2869.html Jest ciężki. Co prawda baby szurają tymi małymi rolkami, ale dosypuję trocin i jest git.
Obrazek
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Tili »

Tez polecam taki granulat. Ja uzywam co prawda Hiltona, ale podejrzewam, ze wszystkie takie granulaty sa tak samo wydajne. Ja moj przesiewam co 2-3 tyg i dosypuje nowy, wiec 10l starcza mi na jakies 2 mc-e. No i ladnie pachnie, bo nawet zuzyty pachnie drzewkami :)
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Effie »

mnie właśnie bardziej od tych kołeczków spodobał się ten zbrylający... jest sporo zabawy z wybieraniem kupek, ale największym atutem jest to, że właśnie najbardziej śmierdzące siuśki wylatują z klatki w postaci bryłek...
Obrazek
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Tili »

No ja do kibelka mam tylko zbrylajacy Hiltona, ale w kuwecie mam wlasnie te paleczki.
weronika.w
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 22, 2010 10:23 am

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: weronika.w »

A co myślicie o tym, żeby dać na dno kuwety poprostu zwykłego piasku/drobnego żwiru oczywiście najpierw odpowiednio podgrzanego w piekarniku? Nie mam szczura i doświadczenia. Tylko pytam :)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Vella »

weronika.w pisze:A co myślicie o tym, żeby dać na dno kuwety poprostu zwykłego piasku/drobnego żwiru oczywiście najpierw odpowiednio podgrzanego w piekarniku? Nie mam szczura i doświadczenia. Tylko pytam :)
Żwir odpada, ani to miekkie na gniazdko, ani wchłaniające na kuwetę, ani bezpieczne bo żwir ma ostre brzegi.

Już bardziej piasek, ale najpierw musisz się postarać o stosunkowo czysty i bez chemikaliów, potem go przepłukać wrzątkiem, wyprażyć w piekarniku (nie podgrzać, to nie zupa ;) ), by się pozbyć pasożytów.
I ponawiać te czynności przy każdej zmianie w klatce. Jakoś nie widzę tego sposobu utrzymania higieny...
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Blanny »

Ja do dużej klatki używam błękitnego Benka 10l. Za opakowanie płacę 27,50 zł. Dwa opakowania starczają mi na trzy zmiany żwirku. Zmieniam co dwa-trzy tygodnie, a przez resztę czasu bawię się w kopciuszka i wyciągam pojedynczo kupki i zbrylony żwirek. ;)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”