[Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: alken »

ja żwirek wkładam do narożnej kuwety a reszta jest "goła". a to co wyląduje poza narożną zbieram, czyli kupy jakiejś anarchistki która buntuje się i sra gdzie indziej, albo takiej co lubi wyrzucać z kuwety.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Hanka&Medyk »

Rhenata pisze:Zmieniłam to na gazety i sprawdza się rewelacyjnie, nie capi jak z obory i przy sprzątaniu tylko zwijam i do kosza ( jest to oczywiście rozwiązanie dla tych co czytają albo maja dostęp do gazet i szczurasy nie maja uczulenia) moje świetnie się bawią przy urywaniu z rogów kawałków prasy wczorajszej i wiciu sobie gniazda ::)
W aptekach można za niewielkie pieniądze zamówić pakę wielgaśnych arkuszy waty celulozowej (lignina). Są zupełnie neutralne i dla nas, i dla zwierzaków, szczególnie że nie pylą (o dziwo). Używałam przez długi czas dla koszy i szczurów, bo uwielbiały przerabiać ligninę na strzępy i składać sobie na kupkę do spania ;)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: LaCoka »

A ja od jakiegoś tygodnia testuję patent z małą kuwetą ze żwirkiem wewnątrz towera i już jakieś 80% kup ląduje właśnie tam ;) tylko Hera robi z tego piaskownicę i wysypuje wszystko dookoła po czym wychodzi z kuwetki i wali boba na pięterko ::)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

Chyba zainwestujemy w drybed'a . Reczniczki zostały zawleczone pod półeczkę , a kiblowym kącie nie zostało ani krztynki. Oczywiscie , kiblowy kąt jest o te 5 cm poza zasiegiem mojej ręki ...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Rhenata »

pakę wielgaśnych arkuszy waty celulozowej (lignina)
chyba bym oszalała jakby mi się to walało po całej klatce ::)
z gazeta jest tak ze trochę sobie podrą na rogach i nie ruszają dalej wiec jak sprzątam to po prostu zwijam cały ten syf do kupy ;) siuśki wsiąknięte, śmieci na gazecie, sprzątanie jest bajka...
a moje panny nie jedzą tej gazety i nie zauważam żeby miała na nie jakiś negatywny wpływ, zmieniam często bo co 3-4 dni
nawet hodowcy w Anglii poleca prędzej pociętą gazetę niż ściółki typu pinio czy benek a na pewno bardziej niż siano/trociny
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Zyzia »

Tu sie zgodze, wiekszosc ma gazety lub nawet kartony po produktach spozywczych, ale tna to w niszczarce na paski lub na male kawalki
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: bubu »

A co myślicie o takich podkładach dla starszych ludzi? http://aptekajakmarzenie.pl/podklady-se ... ntent=3081

Ten podkład dać na dół a w boku jakąś narożną kuwetę ze żwirkiem?
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: sr-ola »

Moje szczuraski pogryzłyby ten podkład. Na pewno chciałyby go zaciągnąć do swojej sypialnia, także stanowczo odpada. Składa się m. in. z folii, która mogłaby się przykleić gdzie nie trzeba i mogłoby to się skończyć tragicznie.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

Moje tez go gryzą i szarpią . Uzywam tych pieluch do chorobówki , można tez np. na dluzszą podróż , czy do weta .
dzisiaj kupiłem tacke do jedzenia (taką zwykłą kuchenna tackę , wygląda jak kuwetka , nawet ma wyzsze ścianki) , Tesco ok 4 zł , za taką 35 x15 cm .
Połozyłem w kiblowym kącie i nasypałem "kołeczków" cat's besta i kupek, i zobaczymy co z tego wyniknie .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: sr-ola »

Paul_Julian, pamiętaj, żeby kupki które "wypadną" wrzucać z powrotem ;)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

Mam nadzieję , ze tych wypadających bedzie mniej :D Ale zawsze to czysciej , duze kuwety to zgroza ... Jak na razie tam jeszcze jest spizarnia Kredki ....
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: pin3ska »

Paul_Julian pisze:Chyba zainwestujemy w drybed'a .
O tak... kupy wdeptane w drybeda to wspaniała sprawa :P Jeszcze lepiej jak zrobią i siku i kupe POD drybedem, a potem tam wlezą... Mialam i nie radze :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

Planuję obłozyć kamieniami albo coś :D One akurat rzadko wdeptują w kupy i robią takie kształtne rodzynki .
Zdania co do drybeda są podzielone , zresztą jak do wszystkiego :) Spróbować trzeba , a od gołej podłogi mimo tony reczniczków i termoforka , to mają chłodne takie wręcz wilgotne łapki :( Boje sie , ze kiedyś zmarzną i sie pochorują .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: ol. »

Jeśli mogę coś zaproponować, to kuweta w wysokoiej (nawet 15 cm) plastikowej misce sprawdza się o wiele lepiej, niż te narożne, sprzedawane typowo dla gryzoni. Przez niski bok naprzeciwprostokatny bobki wylatują na równi ze żwirkiem, nie wspominając, że przy większej ilości szczurów jest po prostu za mała. I mimo, że szczur załatwia się w kuwecie to i tak w krótkim czasie duża część zawartości ląduje na zewnątrz.
Wysokie miski są idealne, a wokół nich czyściutko. Jedyne co potrzebne to w miarę duża klatka, ale taką chyba masz :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: krwiopij »

Ja tam żwirek w całej dolnej części klatki lubię - dzisiaj Maluszki całą noc kopały z nim, przepychały go z miejsca na miejsce i malownicze wzgórza i doliny stworzyły. ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”