Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Wczoraj wieczorem Fru-Fru już się wybierała do Szczurzego raju. Dałem jej furo w zastrzyku, postanowiłem, ze dzis rano ją wezme do wetki (razem z Pyzą na osłuchanie, a Muchą na zabieg), ale rano jej sie polepszylo.
Za to pojawił sie jakiś guzek z prawej strony żuchwy. Dr zaproponowała obejrzenie tego pod wziewką i Fru-Fru została na dzień w lecznicy, a potem pod tlenem.
Okazalo się , ze nie wiadomo co to, po nakłuciu nie było treści ropnej, ale mozliwe, ze to malutki ropień. Więc dostała więcej antybiotyku i obserwujemy. Pyza tez ma kontynuację antybiotyku, a Mucha ma już usunięty guz :)

Filmik sprzed chwili : https://youtu.be/uXpX2BgT25o Jak się ją potrzyma, to lepiej jej jeść.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Fru Fru nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa więc oby jej los przychylnym był, bo widać że myszka walczy. Też mam w tej chwili jednego tak wachlującego, więc tym bardziej trzymam kciuki, żeby obojgu dane było jeszcze lżej odetchnąć.
Połatanej Muszcze buziak, niech się szybko i grzecznie goi :) A poza tym - wszystkim zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia !
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Ja również trzymam kciuki, żeby się myszce polepszyło i oddychało bez wysiłku, no i żeby ten ropień dał się prędko wyleczyć. Zdrowia życzę Wam wszystkim, a zwłaszcza tym najbardziej teraz potrzebującym :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Ol. , Unipaks - dziękujemy!
Przedwczoraj wieczór "napchałem" Porzeczce balsamu Szostakowskiego do tej dziury po ropniu. Nie ruszałem przez cały dzień i wieczorem oczysciłem znowu. Nie było strupa, w środu była ropa, ale taka rozmiękła i rozwodniona. Dziś rano nie czyścilem, patrzę przed chwilą, a tam strupa nie ma, i ropy tez nie ma. Więc wygląda na to, ze sie ładnie goi.

W piątek na noc Fru-fru dostała ode mnie Dexafort (steryd), bo wyglądała na bardzo zmęczoną - porfiryna na nosie, niewyczyszczona , prychanie i ogólnie zestresowanie. Rano znowu czuje się bardzo dobrze, potem zaatakowała jabłko :
https://youtu.be/IA5wL4P_fVM
A dzisiaj wizytowala półkę, tam jej nie było chyba od tygodnia !
Opuchlizna-guzek zeszła, zostało tylko stwardnienie grubsze w kącie żuchwy. To tak w miejscuzaraz za ta przerwą za siekaczami.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Aż miło patrzeć, jak Fru-Fru z takim zapałem wcina :D Gdyby jej się nieprzyjemnie nie kichnęło (kaszlnęło?), pewnie by jeszcze szamała - oby dalej było coraz lepiej.
A i o Porzeczce fajnie czytać :) Balsam Szostakowskiego zaiste czyni cuda; niejeden żołnierz podczas wojny tylko jego działaniu zawdzięcza życie :)
Głaski dla całego stadka!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Wcina z energią aż miło :) Dzielna myszka !
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Ol., niestety z dnia na dzien coraz gorzej u Fru-Fru :( Jutro pojedziemy już na ostatni zastrzyk :(
We wtorek zawiozłem Muchę na kontrolę - wycięty guz okazał sie być brzydki i lity, najpewniej chrzęstniakomięsak. Fru-fru juz wtedy była bardziej pełzakiem, ale jeszcze z iskrą w oczkach. Zabralem pudełko do zabrania ciałka, ale nie tym razem XD
Ale jutro już trzeci raz zabiorę, bo już je tylko ze strzykawki. Jesczze trzyma łapeczkami strzykawkę, jednak sił brak i tylko leży :(
nie chcę, zeby cierpiała :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Czyli nie w czas się ucieszyłam :( Ale chociaż miała te kilka dobrych ostatnich dni, kiedy jedzonko smakowało, oddech był lżejszy i oczka się uśmiechały. Każdy dobry dzień się liczy, a Wy wyczekaliście do końca za każdym z nich.
Co do Muszki bardzo trzymam kciuki, żeby brzydkie guzy zostały w sferze podejrzeń, a myszka nie miała już z nimi więcej problemów.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Fru-Fru odeszła dzisiaj. Sama, bez dusznosci, po prostu zasneła z chorym serduszkiem i płucami. Wrocilem z pracy, dałem ją na termoforek, podjadła nutridrinka ze strzykawki, trzymając rurkę łapkami. Pomasowałem łapki, pogimnastykowałem, zdrzemnęlismy sie z 15 minut... Potem pospała ze stadem, znów podjadła, podałem furo... Polozyłem znów na termoforku na lózku, przykrylem kocykiem, zabezpieczyłem kołdrą, żeby nie spadła.
Niedawno do niej zajrzałem, zeby znów nakarmić i podac kolejne leki.
Juz nie żyła, jeszcze ciepła od termoforku..
Moje kochane dzielne maleństwo, alfa stada, całe życie u mnie na swoich zasadach....

Ol. , dziękujemy za ciepłe mysli ! <3
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Więc jednak pobiegła Fru - Fru za Tęczowy Most:( Ale przynajmniej w tym ostatnim czasie mogła sobie i podjeść, i lżej pooddychać, pobyć z Tobą i stadkiem, to jej dużo na pewno dało i to się liczy. Spokojnych snów, myszko [*]
Za Muchę mocne kciuki trzymamy, żeby guziol nie odrastał i żeby dziewczynka się trzymała. Ściskam :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Śpij spokojnie malutka [^]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

U Porzeczki częśc sie zagoiła, w drugim miejsu zrobil się ropień i potem krwiak. Po otwarciu wygląda na to, ze bedzie sie już goić. Porzeczka mnie unika, wiadomo, ale zacząłem ją częsciej wyciągac na głaski. Pakuję szczurę pod bluzę i sobie gram na tablecie jedną ręką, a druga miącham ją i masuje 😀
No i wczoraj było pulsowanie, czułem pod palcami. A po jakichs chyba 40 minutach połozylem się na boku, wacikowa cały czas pod bluzą i nadal delikatnie ugniatam jej uszy i futerko. Nie do uwierzenia, ale dwa razy dostalem lekkiego "szczypa", bo mi sie przysneło i nie miąchałem O0 !
Z Illyą też próbuje, ale ona w ogóle jest jak niewidzialna :D Potrafi gdzieś zniknąć w klatce, a pod bluzą protestuje, ale mam nadzieję, ze powoli jednak sie też przekona...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

To ci Porzeczka, dopomina się o pieszczoty :D I dobrze, i słusznie! Nie spać, głaskać! ;D Druga myszka też z pewnością z czasem w tym zagustuje :)
Niech się ładnie goi Porzeczka! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Porzeczka wreszcie się chyba zagoiła, jeszcze są krwiaczki, ale to juz takie malutkie. Ktoś wciągnał do klatki kaptur od mojej bluzy, podejrzewam Porzeczkę, bo jak wiadomo waciki mają teleskopowe rączki :D
U reszty spokój. Znaczy Pyza zgarnia papierki i zakrywa miskę, a wacikowa podbiega i zabiera papierki, i zanosi do igloo. Iskander urósł jak na drożdzach ! Illyasviel chowa sie tu i tam, ale jak otworzę klatkę to zaraz biegnie :) Postaram sie jutro dodać foteczki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

No i u nas znowu bałagan. Iskander pokichuje, Porzeczka się powoli goi, za to kłopot z Pyzą :(
Byłem wczoraj u dr Judyty, bo Pyza jest leczona na ropę w uchu i płuca - dousznie antybiotyk, na płuca Veraflex.
Dzień wczesniej wieczorem - bez objawów. Rano wczoraj - nie wiem, zaspalem do pracy, podałem tylko leki Iskanderowi
O 16 - szczur nastroszony, pusty brzuch, chodzi jak na szczudłach ( na palcach), nastroszenie, brak reakcji bólowej na podanie leku do ucha ( wczesniej była), oddech dziwny - krótki i urywany ( jak sercowo). Brak dusznosci.
I tak mielismy planowaną wizytę, więc pojechałem. Dr Judyta powiedziała, ze najchetniej pobralaby krew, a ale jej stan na to teraz nie pozwala. Jest obrzęk płuc ( albo woda ? nie pamietam co dokładnie, ale żle ).
Leki na wizycie : Furosemid+steryd+ oxytet (antybiotyk)
Do domu :
Furosemid 0.2 - 2 x dz.
veraflox - kontynuacja
Oxytet - co 3 dni zastrzyk ( to dobre choć dziwne dawkowanie)
Wczoraj po wizycie humor był lepszy, wieczorem reakcja bolowa na podanie leku do ucha. Ale nie chce jesc ( nawet sinlacu), coś tylko pociamka ze strzykawki, ale nie bardzo, wypluwa. ratunkowej też nie.

Rano jeszcze było ok, wieczorem znowu fatalnie :( Spróbuję jutro zrobić RTG, podejrzewam zachlystowe zapalenie płuc :( Nie chce jesc nawet sinlaku, wypluwa :(
https://youtu.be/zV9rG3U19bQ
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”